Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analogowy sygnał wideo i transoptor ??

26 Wrz 2007 09:13 1736 14
  • Poziom 10  
    Witam,

Chciałem połączyć komputer i tv przez Composite Video.
    Jednak jest spora różnica potencjałów między nimi.
    Chciałbym więc zastosować coś w rodzaju transoptora,
    z wykorzystaniem LED i fotoelementów.

To samo chciałem zastosować do analogowego sygnału stereo.

Czy da się to zrobić ??

Ewentualnie może są jakieś inne możliwości odizolowania ??
  • flexghzflexghz
  • Poziom 37  
    Witaj na forum!
    Pawel_pl napisał:
    jest spora różnica potencjałów między nimi
    Co to znaczy...? Jeśli dokonujesz jakichś pomiarów woltomierzem między masami, to możesz je zignorować. Ręczę, że po połaczeniu ta różnica zniknie :wink: i obejdzie się bez konsekwencji. Za to akrobacje mogą się różnie skończyć.
    Ważne: TV i komp muszą być zasilane z tej samej fazy prądu.
  • Poziom 10  
    maryann napisał:

Ważne: TV i komp muszą być zasilane z tej samej fazy prądu.

Jedyny problem w tym że są one w odległości kilkunastu metrów i trudno mi określić jak kładziona była elektryka w ścianie

maryann napisał:

Co to znaczy...? Jeśli dokonujesz jakichś pomiarów woltomierzem między masami, to możesz je zignorować

Właśnie woltomierz wskazuje małe napięcie, jednakże przy sprawdzaniu własnoręcznym :) (jeden kabel w jednej drugi w drugiej ręce ) potrafi trzepnąć.

maryann napisał:

Za to akrobacje mogą się różnie skończyć.

Ale bardzo chciałem się dowiedzieć czy da się to zrobić i trochę pokombinować :D . Bo wiem, że z sygnałem audio nie powinno być problemów, ale nie wiem co z sygnałem video.
  • Spec od Falowników
    Video było przekazywane przez transoptor z wejścia AV chyba w TV Sony KV2184. Ale musi to być specjalny transoptor - byle jaki da obraz rozmazany i bez podnośnej koloru (obcina pasmo).
  • flexghzflexghz
  • Poziom 10  
    bonanza napisał:
    Video było przekazywane przez transoptor z wejścia AV chyba w TV Sony KV2184. Ale musi to być specjalny transoptor - byle jaki da obraz rozmazany i bez podnośnej koloru (obcina pasmo).

Byłbym wdzięczny za konkretne wskazówki wykonania takiego układu :D
  • Poziom 27  
    Ważne jest jesli już się coś podłącza na gorąco by pierw zetkneły się masy! Wtyk typu czincz raczej się do tego nie nadaje, bo pierw wchodzi środek i coś może się uwalić. Rada wyłączyć oba urządzenia z gniazdek, połączyć kabelkiem i włączyć i obejdzie się bez transoptora. Rozłączać także po wyłączeniu obu urządzeń.

A po pierwsze to wypada srawdzić czy komputer posiada podłączony bolec w gniazdku, prawdopodbnie stąd to kopanie.
  • Poziom 16  
    Jedna najważniejsza sprawa i po kłopocie :)

Uziemić sprzęt ;) i wszystko w tym temacie :) Na obudowie kompa zniknie napięcie i nie będziesz miał problemów :) (chyba jasna jest zasada tego zjawiska) :)

Temat bardzo często wałkowany :)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dex napisał:

A po pierwsze to wypada srawdzić czy komputer posiada podłączony bolec w gniazdku, prawdopodbnie stąd to kopanie.

Instalacja elektryczna jest niestety bez uziemienia :/

dex napisał:

Wtyk typu czincz raczej się do tego nie nadaje,

Na s-video też próbowałem

Ale pomijając już względy napięć między urządzeniami,
    chciałem po prosty wypróbować możliwość połączenia niegalwanicznego :P
  • Poziom 37  
    Pawel_pl napisał:
    trudno mi określić jak kładziona była elektryka
    Popatrzeć na tablicę z prądem ile 'korków'; woltomierz potem i pomierzyć. A jak nie, to ciche buczenie Cię poinformuje o takiej niezgopdności.
  • Poziom 10  
    Z tego co zauważyłem to ta niezgodność jest spowodowana przez napięcie na antenie kablowej;
    ale to nie ważne :)

Byłbym wdzięczny za odpowiedź na moje pytanie z tematu; jak wykonać takie niegalwaniczne połączenie audio video.
  • Poziom 27  
    Myśle że nie rozumiesz. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
    Z wtykami także mnie nie zrozumiałeś. Uziemić komputer i tyle jak gniazdko do komputera nie ma bolca zawołaj elektryka on ci go podłączy..

Mozesz kombinować do woli z transoptorami, transformatorami itd. Ba może nawet pokusić się o wideo sender radiowy tylko po co? Chyba że twoim celem są własnie te kombinacje..
  • Pomocny post
    Spec od Falowników
    W TV Sony KV2184MT jest gotowa płytka (K-BOARD - audio, video input). Wymaga niezależnego zasilania z transformatorków obu stron. Transoptory są wewnątrz układów hybrydowych.
  • Poziom 10  
    bonanza napisał:
    W TV Sony KV2184MT jest gotowa płytka (K-BOARD - audio, video input). Wymaga niezależnego zasilania z transformatorków obu stron. Transoptory są wewnątrz układów hybrydowych.

Dzięki :)
    Będę również wdzięczny za schematy do samodzielnego wykonania

dex napisał:
    jak gniazdko do komputera nie ma bolca zawołaj elektryka on ci go podłączy.

Z tym sobie poradzę :)

dex napisał:
    Chyba że twoim celem są właśnie te kombinacje..

Chciałem trochę pokombinować

dex napisał:
    Ba może nawet pokusić się o wideo sender radiowy

Może nie przesadzajmy :)
  • Poziom 16  
    Żeby tak sobie życie utrudniać :D hehehe ;) , ale jak wolisz :)
    Uziemiłbyś kompa i po kłopocie :D

To tak jakby drzewo do lasu ciągnąć :D ;)

Pozdrawiam
  • Spec od Falowników
    W TV Hitachi CMT2130 jest taki sam układ separacji zbudowany na elementach dyskretnych. I do wizji, i do fonii zastosowano transoptory TLP631.