Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil GD 10-16/4 - regeneracja.

26 Wrz 2007 18:53 3639 6
  • Poziom 13  
    Witam
    Posiadam głośnik GD 10 - 16/4 4W 8 Ω. Mam pytanie :
    Czy opłaca się go regenerować?? Jego stan - w membramie powylatywały dziury, zawieszenie popękane, kosz w kilku miejscach zżera rdza [ z tym nie ma kłopotu ], cewka i zawieszenie dolne w stanie bardzo dobrym, cewka o nic się nie ociera. Głosnik jest eliptyczny. Jakie środki użyć do jego regeneracji. Czy gdzieś dostanę taką membramę - czy kupię ją w trzebini lub chrzanowie?? Bardzo proszę o wskazówki bo jeszcze nigdy nie regenerowałem głośnika.
    pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam. Moim zdaniem nie opłaca sie regenerować takiego głosnika, nawet jeżeli to tonsil. Jeżeli ktoś nie zna sie na tym lepiej będzie kupić nowy.
  • Poziom 13  
    Witam
    Do głosnika się przyzwiczaiłem. Mam też inne głośniki z tego modelu no ale chciałbym go urotować przed jego likwidacją. Zamieżam wymienić zawieszenie górne, membrame i kopułke. Czy butapren się do tego nadaje??
    pozdro
  • Poziom 22  
    Tak butapren najlepszy, najlepiej jak zamówisz części z http://www.umifon.pl/

Życzę jak najlepszego naprawienia głośnika.
  • Poziom 13  
    Witam ponownie
    Poniżej zamieszczam fotografie tego głośnika. Oceńcie jego stan techniczny i czy opłaca się go odnawiać??
    Bardzo proszę o ocene i jeszcze raz czy opłaca sie regenerować głosnik.
    P.S. Dla ciekawostki - głośnik ten ma 28 lat.
    pozdro
  • Poziom 32  
    nie wiem, czy gdzies dostaniesz owalne membrany,wszedzie sa do okraglych glosnikow.
    jesli ci sie nie uda- to nie warto, na alledrogo kupisz nowy za kilka zlotych lub nawet caly sprzet z takim sprawnym glosnikiem za kilka zl.
    ciekawostka: w tej wielkosci i rozmiarze kosza robili dwa rodzaje glosnikow
    GD 16-10/5 wat - do roznych stolowych sprzetow i samochodowych
    GD 16-10/4 wat - do odbiornikow tv- te mialy moc 4, a nie 5wat, ale szersze do gory pasmo przenoszenia.
  • Poziom 36  
    nie warto zdecydowanie. Nie dostaniesz do niego części, a taki głośnik kupisz za kilka złotych na allegro.

ps. zdjęcie za duże, i na dodatek w gifie.... rażące.