Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus C84 -problem z instalacją,brak CD

Vivianna 26 Wrz 2007 19:40 1938 8
 • #1 26 Wrz 2007 19:40
  Vivianna
  Poziom 9  

  Witam! Kolega ma problem z w/w drukarką. Przywiózł ją z Niemiec bez płytki instalacyjnej. Sterowniki wyszukałam mu w necie, nie wiem czy są dobre, (ale mam nadzieję, że tak) jednak drukarka nie chce niczego drukować. Myślę, że chyba potrzebne pełne oprogramowanie z CD, której nie ma i mam pytanie czy można ściągnąć taką płytkę z internetu? Mam jego raport z Everesta, gdyby mógł w czymś pomóc to podam istotne dane. Drukarka nie jest podpięta przez USB, a przez RS232, tak przynajmniej myślę, nie mogliśmy sprawdzić na USB, bo kolega nie miał kabla. Pomagam mu na gg, osobiście niczego nie widziałam. Bardzo proszę o pomoc.

  0 8
 • Servizza
 • #3 27 Wrz 2007 11:55
  Vivianna
  Poziom 9  

  Sterowniki pobrał z tej strony http://esupport.epson-europe.com/ProductHome....tvKFB77ZlVddpF0rtyzNzZwtRE02iLEs4U003D&tc=6#7
  pierwsze z listy, ale może właśnie trzeba jeszcze zainstalować EPSON Status Monitor 3 (3.1as), czy to jest to oprogramowanie drukarki, czy jeszcze coś z tej str. również się przyda? Nie miałam nigdy styczności z Epsonem, dlatego pytam. Stery chyba dobre? - czy wziąć inne? Komunikacji z kompem chyba nie ma, wydruk ciągle idzie do magazynu (tak mi to określił), czyli jest wstrzymany. Podłączenie na LPT, sorry źle to określiłam, w każdym razie nie przez USB. Jak ten problem rozgryźć?

  0
 • Servizza
 • #4 27 Wrz 2007 17:39
  konmaj
  Spec od drukarek

  Drukarka powinna działać z samymi sterownikami (bez Status Monitora i innego softu). A czy uruchamia się prawidłowo - świeci tylko zielona lampka?

  0
 • #5 09 Paź 2007 00:41
  Vivianna
  Poziom 9  

  Dzisiaj znowu urządzilismy sobie z kolegą "pogawędkę" na gg, już mnie chyba coś trafi z bezsilności.
  A więc tak: lampki świecą się obie, czerwona i zielona. Niżej raport z Everesta i tu chyba jest ok?
  Najpierw próbował łączyć ją przez port LPT, bo miał tylko taki kabel, teraz przez USB i zmienił w jej wlaściwościach port z LPT, bo dalej taki był zaznaczony, na USB001 Virtual printer port for USB i nie wiem czy tak jest dobrze? Z tego co zrozumiałam sterowniki zostały te, które były instalowane pod LPT (ale nie jestem pewna, bo już mam taki zamęt w głowie, że szkoda słów). Poza tym nie ma kontaktu z drukarką, bo nie ma oprogramowania i nie wiem czemu nie zaintalował tego Status Monitora, choć mu go dałam na płytce. W sumie to nie wiem też czy jest on konieczny?
  Niby wszystko jest ok, a wydruku nie ma, ani strony testowej, ani żadnej innej. Nawet papieru nie pobiera. Usługi w WinXP sprawdzaliśmy, wszystko zaznaczone jest ok.
  Teraz zgrałam mu na płytkę takie stery:
  epson111.887.exe
  111889.exe
  to z tych starszych i najnowsze ze str. Epsona, epson22314eu.exe i ten nieszczęsny Monitor 19780eu.exe
  Obecnie ma chyba jeszcze jakąś inną wersję sterów. Błagam o pomoc bo mnie wykończy tą drukarką, nic nie robię tylko studiuję w necie opisy i już nic z tego nie wiem, na taki przypadek nie natrafiłam. Kupione są wszystkie nowe, oryginalne tusze!
  Nie wiem co się dzieje z moim komputerem, ale nie mogę objąć tagiem Code raportu z Everesta, bo zawiesza mi się Opera, wklejam więc tutaj normalnie, bo nie wiem jak inaczej mogę to zrobić?
  [ EPSON Stylus C84 Series (Domyślnie) ]

  Właściwości drukarki:
  Nazwa drukarki EPSON Stylus C84 Series
  Domyślna drukarka Tak
  Nazwa udziału EPSONSty
  Port drukarki USB001
  Sterownik drukarki EPSON Stylus C84 Series (v4.144)
  Nazwa urządzenia EPSON Stylus C84 Series
  Procesor wydruku WinPrint
  Strona rozdzielająca Brak
  Dostępność Zawsze
  Priorytet 1
  Liczba zadań drukowania w kolejce 1
  Stan Nieznane

  Właściwości drukowania:
  Rozmiar papieru A4, 210 x 297 mm
  Orientacja Pionowa
  Jakość wydruku A4, 210 x 297 mm Color

  Producent drukarki:
  Nazwa firmy Epson America, Inc.
  Informacje o produkcie http://www.epson.com

  0
 • #6 09 Paź 2007 00:54
  konmaj
  Spec od drukarek

  Jeżeli świeci jedna z czerwonych lampek, to oznacza błąd i drukarka nie będzie działać. Podejrzewam, że została przywieziona z pustymi tuszami - jeśli jeden lub więcej pojemników jest pustych, zapala się czerwona lampka na przycisku oznaczonym symbolem kropelki. Żeby drukować trzeba wymienić puste tusze lub chociaż je skasować reseterem: czasem da się jeszcze coś wydrukować na resztce...

  0
 • #7 09 Paź 2007 01:02
  Vivianna
  Poziom 9  

  Napisałam, że wszystkie tusze, podobno są cztery sztuki, zostały kupione teraz, parę dni temu i są oryginalne. Ja nie miałam do czynienia z żadnym Epsonem, sama mam HP. Może jeszcze jakiś pomysł?

  0
 • #8 09 Paź 2007 01:07
  konmaj
  Spec od drukarek

  Przepraszam, z tymi tuszami to nie doczytałem. Tylko teraz dobrze byłoby wiedzieć, która czerwona lampka się świeci: ta w przycisku oznaczonym kropelką, czy w tym oznaczonym kartką papieru i koszem na śmieci?

  0
 • #9 11 Paź 2007 10:15
  Vivianna
  Poziom 9  

  Świeci się czerwona lampka w przycisku oznaczonym kropelką, tyle zdołałam się dowiedzieć. Tusze kupione nowe wszystkie i to oryginały. Czekam na propozycje co dalej robić.

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo