Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Virtual PC - a legalność systemu?

26 Wrz 2007 20:07 1745 6
  • Poziom 19  
    Wchodzę do sieci tylko i wyłącznie z zainstalowanego systemu na utworzonym Virtual PC. Wszystko po to, by nie instalować programów anty-wirusowych, które jak wiadomo spowalniają komputer. Jeżeli nawet złapię jakiegoś wirusa, to przy wyjściu z virtual PC zostaje on skasowany, bo przy każdym uruchomieniu mam ten sam stan jaki został zapisany przy instalacji.
    Teraz pytanie tematu:
    Jak to jest z legalnością takiego systemu? W sieci ten Virtual PC jest widziany jako nowy komputer ze swoim własnym IP, a jak wiadomo do każdego komputera musimy zakupić osobny pakiet z systemem.
    Czy pracując z Virtual PC jesteśmy piratami?

Jeżeli umieściłem temat w złym dziale to przepraszam i proszę admina o przeniesienie do odpowiedniego działu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Czyli Virtual PC 2007 Mikrosoftu jest działaniem monopolisty ukierunkowanym na zysk ze sprzedaży oprogramowania, ale nasuwa się pytanie czy wolno mieć system zainstalowany podwójnie na jednym komputerze? Tak jest właśnie przy Virtual PC, czyli błąd jest w samym Virtualu, który powinien mieć takie IP jak komputer na którym jest zainstalowany.
  • Spec od komputerów
    A tak w ogole to sądzisz, ze ten wirtualny system jest szybszy niz komp z antywirusem? Placebo.
  • Moderator Samochody
    macha napisał:
    W sieci ten Virtual PC jest widziany jako nowy komputer ze swoim własnym IP, a jak wiadomo do każdego komputera musimy zakupić osobny pakiet z systemem.
    To już zależy od tego jak go sobie skonfigurujemy...

Na system zainstalowany na VPC trzeba mieć oddzielną licencję... ale sam Microsoft w pomocach szkoleniowych do swoich kursów dawał obraz Win2003 pod VPC...
  • Poziom 19  
    Może nie jest szybszy, ale jak pisałem na właściwym komputerze nie mam wirusów. Nawet jeżeli chcę ściągnąć jakieś pliki z netu to przed zapisaniem ich na komputer rzeczywisty mogę je zeskanować jednym z wielu programów antywirusowych poprzez net, a dopiero później je przenieść. Nie mam problemów jakie opisują inni nawet na tym forum, że złapali jakiegoś wirusa i rozwalił i system, lub usuwając go usunęli nie tylko wirusa ale coś jeszcze co było potrzebne.
  • Poziom 29  
    System microsoftu w wersji OEM możemy zainstalować tylko na jednym komputerze. Ponieważ komputer wirtualny to też komputer zatem odpowiedź jest jedna.