Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Kadett (panele, zabudowa wzmacniacza)

Scratch 26 Wrz 2007 20:52 5662 10
  • Witam chciałem przedstawić swój projekt w Oplu Kadecie, przede wszystkim elementy miały pasować do seryjnego wnętrza auta. Seryjne Kadety nie miały głośników w dzwiach wiec należalo zrobić wszystko od podstaw. Materiały na panele to MDF i skaj, natomiast zabudowa wzmacniacza to płyta wiórowa i materiał obiciowy.

Komponenty:
    Radio: Alpine CDA-9852
    Wzmacniacz: u-dimension glow 2075
    Głośniki przód: Ground Zero TC165T
    Do tego wytłumione drzwi mata TYTAN, kable zasilające miedziane 35mm2, kable głosnikowe OFC, kable sygnałowe Phonocar.

Wszystko oprócz obijania paneli materiałem robiłem sam.

Fajne!
  • #2 30 Wrz 2007 07:38
    Krzychu_185
    Poziom 16  

No muszę przyznać że sie chłopie napracowałeś w drzwiach wygala jak by ten głośnik tam zawsze był. Rozumiem ze te głośniki niskosrednie 10cm pod maskownicami na pulpicie zostawiłeś(bardziej są średnie)??, ale trochę więcej średnich nie zaszkodzi . Co to za wysokotonówka nad maskownicą??. Ja nie mam kadeta ale w moim samochodzie wnętrze jest bardzo podobne , tez myślałem kiedyś żeby zrobić sobie jakieś głośniki w drzwiach.

• #3 30 Wrz 2007 12:58
    łowieca
    Poziom 29  

A więc jak już było pisane w innym temacie mogłeś dać wygłuszenie na blache stykająca sie z tapicerką, ale tak też nie jest żle jeśli nic nie trzeszczy.

Panel ładnie zestawiony z boczkami drzwi - wygląda jak fabryka ;)

Mocowanie wysykotonówki myśle że będzie inne - słupek lub na maskownicy starych głośników w podszybiu.
    Co do głośników w podszybiu (tych 10cm to jestem pewien że sa odłączone ( i dobrze :P ) po co mają psuć scene.

Troszkę mało informacji na temat mocowania wzmacniacza :P ale ostatecznie bardzo ładnie sie komponuje z resztą bagażnika i wygląda estetycznie.

No i oczywiście duuuży plus za wybór sprzętu, a nie jakieś noname z bazaru ;)

Za wygląd 5+/6 (zawsze może być lepiej :P)
    Za technike 5/6 ( za te wygłuszenie i mocowanie wysokotonówek)

• #4 02 Paź 2007 08:06
    lisek1988
    Poziom 14  

Oj widac ze sie chlopie napracowales ladnych pare godzin ale widac ladne tez efekty...estetyka przede wszystkim

• #5 03 Paź 2007 18:36
    Scratch
    Poziom 9  

Głośniki seryjne zostawiłem w podszybiu i są oczywiście odłączone. Wysokotonowy był w komplecie z zestawem. Wzmacniacz jest zamocowany od spodu na zawiasie także jest dostęp jeśli trzeba i nie ma tam nic skomplikowanego. Wszystko składałem przez wakacje w wolnym czasie no i jak sprzęt dochodził.
    Dziękuje za bardzo dobre opinie

• #6 03 Paź 2007 21:36
    Mateusz120986
    Poziom 22  

to chyba jest tylko opel .. :) nie powiem , montaż głośników wyszedł super , ale ja bym tego nie ładował do takiego samochodu.... aa no i jeszcze wytłumacz mi ... po h** ci kable 35mm^2 do wzmacniacza 2x75W bo to mnie najbardziej ciekawi :D?

• #7 04 Paź 2007 17:02
    Scratch
    Poziom 9  

Kable są na zapas bo będzie jeszcze jeden wzmacniacz + głośnik basowy i wtedy wcale nie będzie zbyt gruby.
    Zresztą car-audio to takie poczciwe hobby że mogę wyciągnąć wszystko oprócz wygłuszenia i zamontować w innym aucie :wink: Przede wszystkim właśnie dlatego zdecydowałem się wydać sporo pieniędzy na ten a nie inny cel.

• #8 04 Paź 2007 17:58
    63404
    Usunięty  
  • #9 04 Paź 2007 18:54
    kroczusiek
    Poziom 13  

35mm^2 to chyba niema nawet kabel do rozrusznika...na dodatek miedziny...No chyba że ma to być mała estrada ;) Poza tym taki kabel kosztuje fortunę ;)

Ale wykonanie jest perfekcyjne,sam mam kadeta i nigdy nie spodziewałbym się tak dobrych rozwiązań konstrukcyjnych :D

• #11 04 Paź 2007 22:44
    łowieca
    Poziom 29  

JEśli chodzi o kabel to lepiej jak jest za gruby niż miał powodować spadki napięc, tymbardziej że jak autor dodał że dojdzie sub do tego.

U mnie już leżą 70mm^2 to jest potęga dopiero, czekają tylko na autko, tyle że plany zapowiadają pobór w impulsie ponad 200A może :8

Przez 35mm^2 można puścić kilkaset A ,ale na jakim odcinku ?? 0,5m czy mniej ??

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME