Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silniki krokowe - prosba o porade

26 Wrz 2007 22:18 1205 5
  • Poziom 9  
    Witam szanownych forumowiczow. Wymyslilem sobie, ze zrobie zasuwe do drzwi przesuwana za pomoca silnika krokowego - tak, zeby sie dalo ja otworzyc/zamknac zdalnie. Problem w tym, ze kompletnie nie mam pojecia jaki silnik sprosta temu zadaniu? Jak dobrac moc i moment obrotowy silnika do takiej aplikacji?
    Zdaje sobie sprawe, ze bez wiedzy na temat tego jaki "opor" bedzie stawiac zasuwa trudno na to pytanie odpowiedziec, ale moze sa jakies wartosci typowe w tego typu zastosowaniach?

Z gory dzieki za odpowiedzi.

PS
    Jesli ktos wie o lepszym sposobie realizacji mojego celu to tez sie podzielcie :)
  • Poziom 19  
    A może zwykły silnik na mniejszych obrotach + wyłącznik krańcowy?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może silnik od zamka samochodowego? Na allegro są tanie jak barszcz i dysponują dość dużym momentem. Sterowanie też banalne.
  • Poziom 33  
    A do potężniejszej zasuwy np. silnik od wycieraczek 126p wraz z przeŁadnią sterowanie jak wyżej pisali koledzy. Silniki krokowe wymagają trochę zachodu w sterowaniu a po co?
  • Poziom 9  
    Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Rozejrze sie za jakims silnikiem w takim razie. Jeszcze rozwazam rozwiazanie oparte na elektromagnesie (a wlasciwie dwoch).

Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Odświeżę temat - chcę wykonać elementy zabezpieczające drzwi garażu.
    Sterowanie zasuwami kitem z AVT: AVT2689 B.
    Zasuwy wykonam sam, jednak właśnie silniki, przekładnia...
    Czy ktoś już wykonał podobne urządzenie i podzieli się wnioskami powykonawczymi?
    Na razie nie widzę nic rozsądniejszego niż silnik wycieraczek z przekładnią.
    Zrobił może ktoś?
    pozdr.