Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konto w XP (brak pulpitu zalogowanego użytkownika)

19 Lis 2003 22:35 2044 6
  • Poziom 11  
    Zalogowalem sie na XP jak zawsze. Jest jeszcze jeden uzytkownik ale od ostatniego mojego logowania on nie uzywal kompa. Okazalo sie jaby moj profil zniknal. Jestem zalogowany ale na pulpicie nie ma moich plikow. I nie mam ogólnie dostepu do swoich plików i folderów. Wyglada to tak jakbym niebyl zalogowany na swoim koncie. Mozna w jakis sposob to odzyskac ?

Z góry dzieki !
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    A masz chociaż pasek z menu start??
  • Poziom 11  
    Pasek "start" jest, nie ma tylko na nim ikonek moich progsów
  • Poziom 15  
    Witam.

Sprawdź czy możesz dostać się do katlogu domowego swojego czyli
    systemroot\dokuments adn settings\username. Być może wylatuje dysk twardy. miałem tak dwa razy i musiałem robić chkdsk /f aby odzyskać przynajmniej część danych a potem zabrałem dysk do serwisu i wymieniłem. Miał BED-y.
  • Poziom 11  
    mam dostep i jest w nim wszystko to co bylo na pulpicie, co zrobic zeby to wrociło ?
  • Poziom 15  
    Spróbuj usunąć profil czyli zaznaczasz użytkownika w tym katalogu i przenosisz go gdzieś na dysk w inne miejsce. Zaznaczam, że musisz być zlogowany nie na sobie. potem logujesz się na login, z którego korzystasz i profil zostanie utworzony na nowo. Potem przywracasz wszystkie skróty do odpowiednich ścieżek (np. menu start do menu start). Nie możesz wgrać profilu zarchiwizowanego jak leci bo bedzie ten sam efekt. A napewno nie podminiaj plików Ntuser.dat i Ntuser.dat.LOG to są pliki informacyjne o twoim profilu.
    Jakby to nie poszło to wchodzisz do rejestru przez Start\Uruchom... - REGEDT32 i sprawdzasz upranienia w HKEY_USERS\S-xxxxxx-xxxxx-xxxxx-xxx czy coś podobnego. Powinny być Administrator (Full Control) i Twój_user to samo, jeżeli niema to zaloguj się na admina i sobie je dodaj.
  • Poziom 21  
    Przy starcie systemu F8 i wybierz opcję (ostatnia znana dobra konfiguracja )