Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Większy alternator w Citroen Berlingo 2.0 HDI

sebomaster 26 Wrz 2007 23:49 3276 5
  • #1 26 Wrz 2007 23:49
    sebomaster
    Poziom 10  

Mam pytanie... Byłem niedawno u elektryka i wymienił mi alternator. Wsadził niemal taki sam tylko że większej mocy ... czy to coś da i czy takie rozwiązanie ma jakieś minusy? zapewniał mnie że nie ma ... to jak to jest?

• #2 27 Wrz 2007 07:29
    archaniol40
    Poziom 21  

Nie ma, pobór prądu zależy od ilości odbiorników, masz po prostu większy zapas mocy. Nie powinno to źle wpłynąć na działanie układu elektrycznego w samochodzie.

• #3 27 Wrz 2007 07:37
    mczapski
    Poziom 38  

Skąd to pytanie? Nie wiemy dlaczego alternator został wymieniony. A zatem nie wiemy co miała dać ta wymiana. Ogólnie ujmując nie powinno być problemów.

• #4 27 Wrz 2007 07:48
    vcc
    Poziom 31  

Tak jak pisali koledzy, większy alternator to większy zapas mocy, która jest potrzebna, zawłaszcza jeżdżąc na światłach, w zimę ogrzewanie tylnej szyby, że o dobrym sprzęcie audio nie wspomnę, żadnych minusów w tym rozwiązaniu nie widzę.

• #5 27 Wrz 2007 09:03
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Alternator + regulator napięcia utrzymują w instalacji elektrycznej (przy zapalonym silniku :twisted:) stałe napięcie o wartości 14,3-14,4V.
    Zatem o ile prąd pobierany z alternatora jest mniejszy od wartości którą alternator może dać (przy danych obrotach) wszystko jest w porządku.

• #6 27 Wrz 2007 10:12
    sebomaster
    Poziom 10  

Alternator został wymieniony, dlatego że poprzedni się bardzo zużył. Dziękuję za odpowiedzi :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME