Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sharp 2540 kopiowała super aż nagle kopiuje na biało

jacknn 27 Wrz 2007 12:57 675 5
  • #1 27 Wrz 2007 12:57
    jacknn

Poziom 21  

witam
    wykonałem konserwację sharpa 2540, poustawiałem ekspozycję, wszystko super, zrobiłem chyba ze 20 kopii i wyłączyłem maszynę.
    Po mniej więcej 20 minutach włączyłem maszynę ponownie i okazało się że nie kopiuje, a raczej wyrzuca białe kartki.
    Sprawdzałem elektrody, sprawdzałem ekspozycję czy coś tam nie przekłamało i nie ustawiło się źle i nic to nie daje.
    Co mogło się stać?

0 5
  • #2 27 Wrz 2007 17:42
    tato56
    Poziom 28  

A jak tam kody 44 02 i03 (ustawienie potencjału bębna) Bęben wyciągałeś?

0
  • #3 27 Wrz 2007 22:28
    czarekp
    Poziom 12  

Zatrzymaj maszyne w trakcie kopiowania i zobacz czy obrac jest na bębnie.

0
  • #4 28 Wrz 2007 11:44
    jacknn

Poziom 21  

Tak, obraz jest na bębnie.
    Podejrzewałem elektrodę, mam chyba 3 różne sztuki i na każdej mam to samo, styki też czyściłem.

Bęben wyciągałem, kody wykonywałem. Po całej akcji było wszystko idealnie, ale po jakimś czasie przestała kopiować. Możliwe, że uszkodzona jest elektronika, może wymienić tą płytkę pod którą są elektrody podpięte?

0
  • #5 28 Wrz 2007 14:09
    czarekp
    Poziom 12  

Czyli winą jest dolna elektroda. Sprawdź czy dochodzi do niej napięcie. Jeśli nie sprawdź, gdzie ginie. Może masz po prostu styki brudne w kopiarce (bo na elektrodzie czyściłeś), albo te trzy elektrody są diabła warte. Można wymienić tą płytkę, ale najpierw zobacz czy nie ma zimnych lutów. Miałem kiedyś przypadek że łączenia przewodów z płytą raz przewodziły raz nie.
    Chyba wszystko co przychodzi mi do głowy

Pozdrawiam

0
  • #6 28 Wrz 2007 14:47
    jacknn

Poziom 21  

Oto co zroiłem:

- wymieniłem tę płytkę wraz ze stykami
    - wyczyściłem elektrodę i styki w niej
    - wymieniłem bęben na inny

kopiarka zaczęła kopiować

wygląda na to, że części które mam są już nic nie warte, większość z biegiem czasu po prostu się popsuły.

Temat uważam za zamknięty.

0