Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp 70DS-03S chassis CA10 problem z korekcją W-E

27 Wrz 2007 13:10 1242 4
  • Poziom 13  
    Sharp 70DS-03S chassis CA10 problem z korekcją W-E.
    Na początku był uszkodzony zasilacz, tranzytor BUH 515 i przerwa na cewkach odchylania H. Po naprawie działał ok przez ok. 2 godziny. Uszkodzeniu uległ układ TDA 8844 1Y, dostał zwarcia na zasilaniu VCC 8V. Po wstawieniu układu telewizor działa, ale trzeba było przeprowadzić regulację AFT, geometrii V w trybie serwisowym. Nie można natomiast wyregulować ustwień związanych z korekcją W-E, obraz jest rozciągnięty i zniekształcony w poziomie. Sprawdziłem i podstawiłem wszystkie elementy ukłądu korekcji we. Mam podejrzenia że brak tych regulacji związany jest z przestawieniem się opcji pamięci Eprom, trochę tak jak przestawienie na odchylanie 90 st., choć w trybie serwisowym występują regulcje związane z korekcją, ale nie działają. Przebieg mierzony oscyloskopem na 45 nodze TDA 4488 (W-E) podczas regulacji w trybie serwisowym nie zmienia się, zwarcie tej nogi do masy powoduje zwężenie szerokości obrazu. Nie mam już koncepcji co dalej rozpatrywać. Podstawiłem pamięć 24C16 z sharpa 70cs... i to samo, tranzystory T506, T507, dławiki 15mH, 1mH, diody w modulatorze korekcji, układ BA4558 i nic...
  • Poziom 13  
    Ponawiam problem. Czy ewentualne uszkodzenie e-proma może zablokować ustawienie parametrów korekcji?
  • Poziom 31  
    Nic nie piszesz o wartosci napiec zasilajacych.
    Zerknij tez na opory 82kilo i "male diody" w tym ukladzie.
  • Poziom 13  
    Sprawdziłem wszystko w układzie korekcji W-E diody, dławiki, rezystor i kondensatory, połączenia od nogi 45 ukł. TDA8844 do ukł. BA4558, tranzystory przy BA . W trybie serwisowym par. regulacyjne się zmieniają. Usterka powstała po tym jak uszkodził się układ TDA 8844 (zwarcie VCC do masy) po wymianie układu korekcji brak.