Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro alternator nie ładuje na cieplym silniku

TakiMilek 27 Wrz 2007 13:28 1885 1
  • #1 27 Wrz 2007 13:28
    TakiMilek
    Poziom 9  

Witam,mam problem
    Stalem sie szczesliwym posiadaczem poloneza 96rok z silnikiem 1,6gli na wtrysku i z gazem
    Problem polega na tym ze alternator przestaje ładowac po rozgrzaniu sie silnika.Stojac w korku na wolnych obrotach az gasnie,ladowanie jest znikome i tylko na wysokich obratach. Po rozgrzaniu zaczynaja mi przygasac kontrolki,radio przestaje grac,a swiatla swieca gorzej od swieczek. Dziwi mnie to ze przy zimnym silniku wszystko jest ok.Poza tym problem z instalacja gazowa,rowniez po rozgrzaniu silnika zaczyna mulic,ja mu gaz a on zdycha,dusi sie-czy to moze miec zwiazek z niewystarczajaca iloscia pradu?
    Pytanie brzmi:czy dam rade zrobic to sam czy lepiej oddac go do warsztatu?Laikiem nie jestem ale z polonezem mam do czynienia pierwszy raz w zyciu. Prosze o jakies rady,ewentualnie rysunki,schematy cokolwiek. No i moze ktos wie ile to bedzie kosztowalo

0 1
  • #2 27 Wrz 2007 13:35
    Ruffus-servis
    Poziom 17  

chlopie poldka naprawisz sam.wymien szczotki i regulator napiecia 10min i 30 moze 40 zl.sprawdz prad ladowania na zimnym i na cieplym jak masz czym sprawdzic?jak nie to jedz do elektryka.

0