Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PLCSim+InTouch

RobertD81 27 Wrz 2007 19:16 3402 5
  • #1 27 Wrz 2007 19:16
    RobertD81
    Poziom 9  

Witam.
    Czy da się połączyć PLCSim z InTouchem. Mam napisany program w step7 do sterownika s7-300 i zrobioną wizualizację procesu w InTouchu. Działanie programu symuluje PLCSimem i efekty jego pracy chciałbym jeszcze mieć wizualizowane. Próbowałem wykorzystać Simatic Net ale bez fizycznych urządzeń raczej nie pójdzie( w definicji topiców brak aktywnego połączenia, VFD jest skonfigurowane). Możliwe że źle coś robię wiec proszę o krótki opis jak skonfigurować PCStation i Station konfiguration editor.

0 5
  • #2 27 Wrz 2007 19:21
    UFO_79
    Poziom 12  

[quote="RobertD81"]Próbowałem wykorzystać Simatic Net ale bez fizycznych urządzeń raczej nie pójdzie( w definicji topiców brak aktywnego połączenia...quote]

Chyba sam sobie odpowiedziałeś.

Już kiedyś tam opisywałem, że symulatorem nie zastąpimy fizycznego urządzenia. Poza tym z tego co się orientuję (aczkolwiek mogę się mylić) nie ma takiej możliwości. PLCSim działa pod "jedyne i słuszne" oprogramowanie - czyli Siemensa.

0
  • #3 28 Wrz 2007 07:23
    pawslaw
    Spec od PLC

Witam,
    Spróbuj zainstalować serwer opc MERZ-MPI, on korzysta ze zdefinowanych połączeń PG/PC Interface. Jak uruchamiasz symulator to on używa połączenia S7ONLINE ( oczywiście wtedy nie da siępołączyć z fizycznym plc). Powinno zadziałać.

Pozdrawiam
    Paweł

0
  • #4 07 Kwi 2013 03:59
    tomsonj88
    Poziom 9  

Odnowię trochę temat. Mam problem właśnie z komunikacją pomiędzy PLCSIM a InTouchem 10. Do połączenia używam programu Nettoplcsim. Robiłem wszystko wg instrukcji: http://www.mesta-automation.com/nettoplcsim-how-to-connect-step-7-plc-sim-to-scadas/ i ta kwestia raczej działa (w Last State mam running). Ale co należy zrobić od strony InToucha, aby wizualizacja działała?
    Proszę o wskazówki.
    Pozdrawiam

0
  • #5 07 Kwi 2013 17:36
    pawel_konin
    Poziom 20  

tomsonj88 napisał:
    Odnowię trochę temat. Mam problem właśnie z komunikacją pomiędzy PLCSIM a InTouchem 10. Do połączenia używam programu Nettoplcsim. Robiłem wszystko wg instrukcji: http://www.mesta-automation.com/nettoplcsim-how-to-connect-step-7-plc-sim-to-scadas/ i ta kwestia raczej działa (w Last State mam running). Ale co należy zrobić od strony InToucha, aby wizualizacja działała?
    Proszę o wskazówki.
    Pozdrawiam

Zapewne skonfigurować driver nadać adres sieciowy.

0
  • #6 05 Cze 2015 18:23
    robo1973
    Poziom 13  

Cześć !!!
    Zrobiłem prostą wizualizację. Po zadaniu sygnału I0.0 setuje mi się Q0.0. Program napisałem na PLC. Odpaliłem NetToPLCSim i DASSerwer.
    Problem w tym , że jak kliknę na przycisk w InTouch to nie zaczytuje mi tego sygnału wejście I0.0 PLCSIM. Wyjście działo ok. Jak zadam sygnał I0.0 na PLCSIM to przycisk się przęłączy. Nie mogę zdać sygnału przyciskiem na wejśice I0.0
    Definicja zmiennej na zdjęciu. Czy ktoś bawił się taką symulacją>
    PLCSim+InTouch

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo