Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta 12/22i. Zakręcenie kranu, temperatura utrzymuje się.

roni_71 27 Wrz 2007 20:05 1491 3
  • #1 27 Wrz 2007 20:05
    roni_71
    Poziom 13  

Witam.Problem polega na tym,że po zakręceniu kranu z ciepłą wodą temperatura na zegarze utrzymuje się dłuższy czas taka z jaką była woda,w kotle słychać szum a odpływ na grzejniki szybko się grzeje(palnik zostaje wyłączony).Dopiero po jakimś czasie załącza się i wtedy wszystko wraca do normy tzn.normalnie pracuje CO.Zdarzyło się też , że pokrętło regulacji temperatury CO nie reagowało.Kolejny niepokojący (chyba) objaw to po odkręceniu ciepłej wody na elektromagnesie z zaworu trójdrożnego słychac jedno cyknięcie a po zakręceniu trzy cyknięcia.
    To na razie chyba tyle.
    Pozdrowionka

0 3
  • #2 28 Wrz 2007 11:53
    roni_71
    Poziom 13  

Dzisiaj potencjometr CO wogóle nie reaguje,ogrzewanie jednak się załącza.Przy nastawieniu na grzanie połową mocy brak modulacji tzn. palnik się pali od początku takim samym płomieniem,a temperatura na zegarze reaguje praktycznie dopiero po zgasnięciu palnika.Temperatura na odpływie do grzejników rośnie normalnie.

Dodano po 2 [godziny] 18 [minuty]:

Kolejne spostrzeżenie,w sumie od tego chyba powinienem zacząć.Przy przełączeniu pieca tylko na CWU idzie ciepła woda do grzejników,z kranu też leci ciepła,chyba jednak zawór trójdrożny nie domyka.W związku z tym mam pytanie jak się do tego zabrać.Wiem ,było na forum wymontować wyczyścić posmarować,tylko ja mam ten zawór chyba inny.Jest elektromagnes(chyba)nakładany na zawór(z boku zapinka),do tego wszystkiego na górze zabudowana jest pompa.Po ściągnięciu elektrozaworu widać trzpień,pokrywa jest przykręcona śrubkami.Czy należy te srubki odkręcić żeby dostać się do środka,może tam jest jakaś membrana i przepuszcza.Proszę o pomoc.
    Pozdrowionka

0
  • #3 29 Wrz 2007 11:31
    roni_71
    Poziom 13  

Szkoda że nie ma nikogo chętnego do pomocy.
    Liczę na Was.

0
  • #4 30 Wrz 2007 16:16
    roni_71
    Poziom 13  

Trochę namieszałem,ale juz wszystko prostuję.Na zaworze trójdrożnym jest silniczek,działa.Ciepła woda która idzie do kaloryferów przy odkręconym kranie wynika z czasu zamknięcia zaworu trójdrożnego,po zamknięciu jest ok.Niepokoi mnie nadal,że nie zawsze reaguje potencjometr nastawy CO.Jak się załączy w normalnej pracy to grzeje do nastawionej temperatury,jednak cały czas jednakowym płomieniem.Chciałbym wiedzieć który z czujników odpowiedzialny jest za załączenie CO.Ten przylgowy po prawej stronie to chyba tylko ma charakter poglądowy i pokazuje temperaturę na zegarze.

W dalszym ciągu liczę na was.

Pozdrowionka

0