Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CTT 82TV wymiana łożyska.

27 Wrz 2007 20:24 3894 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich użytkowników.
    Mój kolejny post dotyczy pralki Candy CTT82TV. Chodzi o wymianę łożyska w tej pralce. Mam dwa pytania.
    1. Jest to pralka ładowana od góry. Wymieniałem już łożysko w pralce ładowanej od frontu i tu moje pytanie czy wymiana łożysk w tych pralkach mocno się różni?
    2. I czy w tej pralce znajduje sie jedno łożysko czy dwa?
    No i może jeszcze jedno jak ktoś by miał schemacik do tej pralki to proszę o wrzucenie.
    Z góry wszystkim dziękuje.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Dwa zespoły łożysk - reszta jest już opisana, użyj szukajki.
  • Poziom 27  
    Chodzi Ci o łożyska na bębnie? Kiedyś wymieniałem w pralce Polar modelu nie pamiętam.Ładowana z góry. Z jednej strony od "krzyżaka" czyli koła pasowego był otwierany bok pralki ale niestety aby wymienić drugie łożysko musiałem wyciągnąć całe wnętrze bo inaczej nie można było naprawy wykonać. Nie jestem specjalistą w tej branży, podzielam się doświadczeniem jakie miałem przy takiej naprawie.
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź.
    Szukałem i nawet znalazłem tylko mam taki mały problem że nie znam sie na tych typach pralek i nie wiem które posty odnoszą sie do pralek ładowanych od góry. Ale ok rozbiorę to zobaczę :D
    Miałbym jeszcze pytanko bo w jednym z postów przeczytałem żeby nie zakłada łożysk o danych oznaczeniach, czy to jest jakaś różnica i jeśli tak to jakie łożyska są najlepsze.
  • Poziom 27  
    Najlepszymi łożyskami są szybkoobrotowe z dobrym uszczelniaczem.
  • Specjalista AGD
    Zespoły są "z zasady nierozbieralne". W sprzedaży w przystępnej cenie występują liche podróby, ale tanie. Oryginały dużo droższe. Jeżeli masz dostateczne zdolności z mechaniki, to możesz spróbować rozebrać te "nierozbieralne" i wymienić łożyska i simeringi. Unikaj łozysk o ozn. CX i KG.
  • Poziom 10  
    Ok dzięki.
    Może nie mam zbyt dużych umiejętności mechanicznych ale i tak postaram się rozebrać te nie rozbieralne części ;)
    A łożyska postaram sie zakupi oryginalne łożyska.

Dam znać jak mi poszło.

Pozdrawiam.