Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

ADS i JBL. Nie ma miękkiego basu. Złe wysterowanie mixera?

juras26 27 Wrz 2007 22:12 1977 23
  • ADS i JBL. Nie ma miękkiego basu. Złe wysterowanie mixera?

Poziom 10  

Może ktoś mi doradzi co robić. Mam taki zestaw estradowy: doły-2x JBL MRX518C, góry: JBL MRX525, napędzane są dwiema końcówkami ADS PLX 2400, do tego mixer YAMAHA MG16/6FX... i nie jestem zadowolony z brzmienia. Jest po prostu "twarde", nie ma tego "miekkiego" basu. Czy może wynika to ze złego wysterowania mixera lub korekcji (jest tam parametryczny środek,) wcześniej grałem na powermixerze LDM smx-12r i końcówce jolly roger pa-2000,góry handbox ld-602 i doły ldm 1000W). A może to poprostu takie kolumny lub końcówki, a może za bardzo namieszałęm,nie wiem nie mogę się przyzwyczaić. Mam jeszcze możliwośc wymiany w sklepie na coś innego, ale sam nie wiem co robić. Doradżcie coś sensownego...

0 23
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 23  

Może zafunduj sobie procesor, albo porostu korektor.
    Korekcje na mixerze zostaw w spokoju bo w przypadku twojego stołu dla basu sięga ona 80-100Hz. A tak 'zapodasz' korektor i na nim ustawisz preferowane brzmienie. Kolumny i końcówka masz dobre, więc powinno być ok - kwestia regulacji

Rozumiem, że ładnie wykorzystujesz podział aktywny jaki oferuja ci ADS'y ?

0
    Poziom 10  

Pixelman końcówkę od basów crosuję a góry puszczam pełnym pasmem a czasem też crosuję ale to i tak nic, może spróbuję z tym mixerem coś pokombinować (wymienić).

Dodano po 2 [minuty]:

no i doradźcie jaki mpdel soundcrafta (tak do 2tys. jak się uda)

Dodano po 1 [minuty]:

a z nowym(oddzielnym) korektorem trochę boję się eksperymentować bo nigdy nie pracowałem przy takiej konfiguracji.

0
    Poziom 28  

soundcraft mpm20 bodajże tak się nazywa

0
    Poziom 10  

Dziękuję za ekspresowe odpowiedzi. Odezwę się po zmianach, ale jakby Wam coś jeszcze wpadło do głowy dajcie znać

0
    Warunkowo odblokowany

Eee tam nowy mixer, tu potrzebny jest EQ i w nim trzeba sobie troszkę nastawiać brzmienie. Mixer ma nastawy takie jakie ma i oprócz parametrycznego środka z basem nic nie zrobimy! Chyba że kupimy cyfrę i tam będziemy grzebać w brzmieniu ale o zaletach i wadach cyfry to już było parę razy na naszym forum. Jeszcze mamy jedną mozliwość - kupić sobie crosover i tam odpowiednio ciąć - w tym wypadku jedną gałką (dwiema - stereo :) ) bas wyregulujemy jak nam się żywnie podoba.

0
    Poziom 10  

dj arq napisał:
    Eee tam nowy mixer, tu potrzebny jest EQ i w nim trzeba sobie troszkę nastawiać brzmienie. Mixer ma nastawy takie jakie ma i oprócz parametrycznego środka z basem nic nie zrobimy! Chyba że kupimy cyfrę i tam będziemy grzebać w brzmieniu ale o zaletach i wadach cyfry to już było parę razy na naszym forum. Jeszcze mamy jedną mozliwość - kupić sobie crosover i tam odpowiednio ciąć - w tym wypadku jedną gałką (dwiema - stereo :) ) bas wyregulujemy jak nam się żywnie podoba.

...Ale te końcówki mają crossover

0
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 23  

No właśnie wyżej pisałem, że potrzebny korektor lub procesor.
    Co do podziału to OK, z tym, ze puszczenie górek na fullrange Ci zbytnio nie pomoże, bo one sensownie gadają od 70-80Hz

0
    Warunkowo odblokowany

Racja ale niestety cross crossowi nie równy. W starych LXach cross cią o wiele ostrzej a w PLXach zamontowali jakieś badziewie - pewnie niższego rzędu. Sam się zdziwiłem jak kupiłem swojego pierwszego PLXa i szybciutko kupiłem cross-limiter od berego i problemy z barwą basu znikły :) a za sprawą limitera dodatkowo znikły nerwy związane z przesterowaniami powodowanymi przez innych "akustyków" :P

0
    Poziom 10  

To jak w końcu z tym moim mixerem( YAMAHA MG16/6FX) wymieniać na soundcrafta,czy też nie? Bo znowu dzisiaj słyszałem opinię od znajomego ,że to jednak prawdopodobnie wina tych moich ADS-ów, tak jak piszecie. Wymienic oba czy na góry zostawić? łeb mnie boli już z tego. Tyle kasy włozyem ,a tu takie brzmienie. Tak poradzili mi niby fachowcy ze sklepu.

0
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 10  

ok. Jeżeli to naprawdę tylko mixer to jestem uratowany. Ten znajomy włąśnie używał PLXa a następnie przerzucił się na Hand-box ATX-2000. Twierdzi ,że różnica jest wielka no ale ja tego nie słyszałem jak chodzi. Poprostu najpierw pożyczę mixer od znajomego i zobaczę co się dzieje. W sklepie wpierali mi ,że ta YAMAHA jest na poziomie soundcrafta więc wziąłem. Jeszcze pytanko, jak poprawnie ustawić ADS(oprócz wiadomo crossovera na LO)czhodzi mi o przełącznik 25-50Hz ?

0
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 10  

Rozumiem ,że SB1000 to inna klasa, ale nie wierzę ,że sprzęt jaki kupiłem nie da się odpowiednio skonfigurować. Jak już pisałem wcześniej grałem na sprzęcie ,który w tej chwili jest wart na rynku wtórnym 6-7tys. i brzmienie było o niebo lepsze. A od tego (nowego) sprzętu nie wymagam niewiadomo jakiej mocy, tylko poprostu czystości dźwięku i tej pełnej słyszalnej roździelczości między pasmami właśnie z tym "miękkim" dołem na czele. W sklepach tłumaczą mi teraz ,że i tak wszystko robią chiny to lepiej żebym nic nie wymieniał bo gorzej trafię. No to ludzie. Gdzie my zmierzamy. Nagłośnienie płacę ponad 20tys. i co? Martw się sam.

0
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 10  

OK. To czy np. MPM12/2 wystarczy? Bo też jednak wolałbym już sprawdzonego (mam nadzieję) soundcrafta.

0
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 10  

Jest nas troje, a odsłuch robię sobie ze słuchawek, tak że powinno chyba wystarczeć. Dzięki za pomoc. A na razie biorę się do konkretnych zmianek.:idea:

0
    Poziom 21  

a podlacz muzyke bez mixera..Przeciez sie da i uslyszysz czy twoje basy maja niski ,miesisty bass,Jakie to proste.NIe musisz nawet pozyczac mixera...Pozdrawiam

0
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 12  

Ludziki!
    Jesli sprzęt jest dobrze skalibrowany... to korekcja jest zupełnie zbędna... (Nie właczam tu instrumentów, ani wokali) Po prostu jesli coś ma grać dobrze to właczasz Cd w gniazda stereo, lub trk in i powinno brzmieć, tak samo dobrze jak nagranie... korektor to narzędzie... niwelujące pewne niedoskonałości.. itd... ale jesli już na wstępie brzmi coś nie tak, to prowadzi do jednego wniosku (niestety dla niektórych) że to jeszcze nie ten sprzęt o którym myśleliśmy, dokonując tego zakupu....

Pozdrawiam!!

0
    Poziom 10  

No, troche mnie nie było ale coś mi wychodzi. Poprostu jak mówiliście, nie uzywam korektora i jest brzmienie z "mieskiem". Co prawda słuchałem soundcrafta EFX12 i troszkę mi się śni i chcę go kupić ale jest juz ok. Dzięki za rady

P.S. Jakby co mam do sprzedania mixer YAMAHA MG16/6FX:D

0