Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obudowa do Siemens me75?

dreammick 27 Sep 2007 23:51 4726 4
    dreammick
    Level 11  
    No właśnie...ostatnio chciałem zmienić obudowę w siemens me75...niby nic ale jak sie okazało nigdzie nie mogę jej dostać...oczywiście chodzi mi o nową i oryginalną obudowę...szukałem w necie, chodziłem po punktach sprzedaży i nic...no i tu moje pytanie: gdzie mogę dostać taką obudowę?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    AxelNext
    Level 38  
    dreammick wrote:
    ...gdzie mogę dostać taką obudowę?
    Tylko w serwisie.
    Siemens ME75 nie ma wymiennej obudowy, jest prawie wodoszczelny ;) w związku z czym ma w sobie dużo uszczelek i różnych gumek także dzwoń do serwisu jeśli jeszcze istnieje :idea:

24.01.2007
    Właściciel marki Siemens Mobile, firma BenQ Mobile splajtowała. Co się stanie z użytkownikami Siemensa w Polsce?

Sąd pracy w Monachium potwierdził uruchomienie z nowym rokiem postępowania upadłościowego. Niemiecki producent komórek wstrzymał produkcję, jednak jest szansa, że uniknie likwidacji. Według niepotwierdzonych informacji, pojawiła się grupa inwestorów, które chce utrzymać produkcję telefonów komórkowych w Niemczech.

Siemens a sprawa polska.
    W związku z ogłoszeniem upadłości niemieckiego oddziału BenQ Mobile firma BenQ Mobile Poland zostanie zlikwidowana. BenQ Mobile poinformował, że kłopoty finansowe firmy są zbyt duże i kontynuowanie działalności na dotychczasowych zasadach jest niemożliwe.

Na razie pracę straciło 2000 osób, czyli ponad 66 proc. wszystkich zatrudnionych. Nie jest znany jasny los pozostałych pracowników, którzy jeszcze wierzą w to, że uda się uniknąć likwidacji firmy.

W firmie BenQ Mobile w Polsce pracowało 35 osób w biurze w Warszawie oraz 350 osób we wrocławskim centrum badawczo-wdrożeniowym. Wiadomo tylko, że większość pracowników z Warszawy otrzymała wypowiedzenie. Nie jest jasna przyszłość pracowników centrum badawczo-wdrożeniowego.

Firma BenQ wysłała nam swoje stanowisko w tej sprawie:
    "Informujemy, że dostępne w Polsce urządzenia elektroniki użytkowej marki BenQ, takie jak: monitory LCD, projektory multimedialne, notebooki, aparaty cyfrowe i komputerowe urządzenia peryferyjne (klawiatury, skanery, myszy) dostarczane są do sieci polskich partnerów przez polski zespół BenQ Austria GmbH Central & Eastern Europe - filię BenQ Corp. obsługującą nasz region Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie komputerów i elektroniki użytkowej. Firma BenQ Poland sp. z o.o., o której stopniowej likwidacji poinformowano na wczorajszej konferencji prasowej, zajmuje się wyłącznie telefonami komórkowymi BenQ-Siemens i jest firmą należącą do BenQ Mobile GmbH z Monachium".

Co z gwarancjami telefonów?
    Pozostaje pytanie, co z 1,5 mln rzeszą użytkowników telefonów komórkowych Siemens, BenQ i BenQ-Siemens? Otóż, dzięki umowie BenQa z firmą B2X Care Solutions, serwis gwarancyjny będzie prowadzony na dotychczasowych zasadach.

Umowa na naprawy gwarancyjne dotyczy m.in. obszarów Europy Zachodniej oraz Wschodniej, w tym Polski.

Obsługa klientów prowadzona będzie na znanych i sprawdzonych zasadach przy wykorzystaniu istniejącej sieci firm serwisowych. Przedsiębiorstwa oferujące do tej pory naprawy gwarancyjne telefonów komórkowych BenQ-Siemens oraz Siemens zostały już poinformowane o nowych ustaleniach i kontynuują obsługę klientów. B2X Care Solutions gwarantuje w imieniu BenQ dostęp do wszystkich narzędzi, danych oraz części zamiennych, niezbędnych w procesie naprawy telefonów.

Tak więc gwarancja serwisowa będzie obowiązywać wszystkich użytkowników telefonów komórkowych BenQ-Siemens i Siemens, którzy posiadają obowiązującą jeszcze gwarancję.

Źródło: interia.pl
    insomniak
    Level 10  
    Dziś dzwoniłem Do Germanosa w Olsztynie i podali mi nr telefonu do serwisu w Radomiu, bo telefon oddałem do naprawy gwarancyjnej. W Radomiu powiedzieli, ze w związku z upadłością nie naprawiają, więc w praktyce na dzień dzisiejszy wypieli d. na nas.
    AxelNext
    Level 38  
    No fajnie :evil: , mam w domu tego Siemens ME75 także w razie czego to mogę go wsadzić sobie w **** :evil::evil::evil:
    dreammick
    Level 11  
    No nieźle nas załatwili...czyli nici z nowej obudowy...chyba żebym sobie odkupił od kogoś w dobrym stanie w co wątpię...chociaż bardziej współczuję tym co są w takiej sytuacji jak kolega >insomniak<...