Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka Panasonic KX-TA 308 pomoc przy programowaniu ARS

krakowek 28 Wrz 2007 04:03 2180 9
  • #1 28 Wrz 2007 04:03
    krakowek
    Poziom 9  

Witam, posiadam centralke Panasonic KX-TA 308 od jakiegos czasu staram sie zaprogramowac ARS tak aby sam dodawal prefiks np. 012 do numerow wybieranych z aparatow wewnetrznych. Chcialem to zrobic w sposob na tyle sensowny aby ARS rozpoznawal ze kiedy nie wybiore na telefonie prefiksu 012 sam go dodawal, a jesli wybiore inny np. 022 zeby dodal go do wybieranego numeru. Czy ma ktos wizje jak mozna to zrobic? Z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz. Pozdrawiam Andrzej

0 9
  • Pomocny post
    #2 28 Wrz 2007 10:12
    MacKR
    Poziom 16  

No to za pomocą następujących programów:
    "350" - Właczenie ARS dla poszczególnych linii miejskich
    "351" - Wpisanie cyfr wiodących przed którymi będzie dodawany prefiks (czyli np 2,3,4....)
    "360" - ilość cyfr do usunięcia - czyli 0
    "361" - Jaki ma być dodany prefiks - czyli 012.
    Działanie polega na tym, że wybierają numer rozpoczynający się od np.2,3,4... będzie dodawany prefiks, a jak będzie wybrany numer np.012... lub 022... nic nie bedzie zmienione

0
  • #3 28 Wrz 2007 12:00
    krakowek
    Poziom 9  

Wielkie dzieki, w ciagu 3 minut wprowadzilem podane przez Ciebie ustawienia i wszystko dziala. Wstyd sie przyznac ale bawilem sie z tym kiedys cala noc i nie udalo mi sie tego zrobic. Serdecznie pozdrawiam. Dzieki za bardzo szybka i skuteczna pomoc. Andrzej

0
  • #4 09 Sty 2010 12:20
    titp
    Poziom 11  

A czy można zrobić tak:
    1.wybierając 1XX łącze się z np.LM2 i centrala powtarza numer 1XX./centrala tzw.resortowa/
    2.Wybierając 0XXXX... łącze się z np. LM1 i centrala też powtarza XXXX...ale już bez zera. Np. Tpsa.
    Czy jest możliwa taka szybka analiza numeru.
    Z góry dziękuje za szybką odpowiedź.

Dodano po 17 [minuty]:

Czy w sławnym Panasonicu można powyższy cel osiągnąć tylko przez wybranie grup 81,82???

0
  • #5 09 Sty 2010 17:54
    instalatorPBS
    Poziom 27  

Ad.1 Tak
    Ad.2 Tak
    Oba oczywiście pod warunkiem, że najpierw wybierzesz cyfrę wyjścia na miasto 9 lub 0 w zależności od ustawień.
    Kody wyjścia prze grupę linii miejskich nie dają możliwości dodawania jakichkolwiek cyfr. Możesz jednak to zobić przez np 51 i 52 pod warunkiem, że odpowiednio zaprogramujesz sławnego Panasonica ;) .
    RP

0
  • #7 11 Sty 2010 15:06
    Jack14
    Poziom 38  

Zastanawiam się tylko czy kolega, który zakładał ten temat we wrześniu 2007 będzie jeszcze pamiętał o co pytał :D

0
  • #8 11 Sty 2010 16:17
    instalatorPBS
    Poziom 27  

A zawsze nauczyciele mówią "czytaj ze zrozumieniem":D
    Post kolegi titp z 9 stycznia jakoś chyba umknął.
    RP

0
  • #9 11 Sty 2010 16:25
    Jack14
    Poziom 38  

No staram się czytać dokładnie i kolega zakładający post pytał o dodawanie prefixu krajowego, a kolejny kolega pyta o coś zupełnie innego.

ps

Czyli co temat raz założony np. KX-TA 308 ARS ma dotyczyć wszystkich problemów z tym związanych czy może jeśli nie znalazłem odpowiedzi w tym temacie zakładam własny "nowy"?

Bardzo dobrym zwyczajem na tym forum jest lub powinno być to co zostało określone w regulaminie:
    - zakładam nowy temat
    - otrzymuję wyczerpującą odpowiedz
    - jeśli odpowiedz lub podpowiedz była trafna "klikam" na pomógł dla osoby
    udzielającej odpowiedzi
    - zamykam temat

Teraz to wygląda tak:
    - jakiś kolega założył temat w 2007
    - przez sklerozę go nie zamknął lub zagląda tutaj sporadycznie (sprawdź kiedy ostatni
    raz pisał na forum)
    - kolejny kolega go "odgrzebał"
    - kolega "odgrzebujący" nie może zamknąć jak również mimo twoich starań
    użyć przycisku "pomógł" bo go tam nie ma (jest nie aktywny)

i tak sobie myślę, że im bliżej 05.2010 będą kolejni pytający jak to wyłączyć i kolejnych kilka lat tak zleci.

Pozdrawiam.

0
  • #10 19 Sty 2010 22:38
    titp
    Poziom 11  

Rzeczywiście nie zgrabnie "podpiąłem" ten problem do tego tematu choć wydawało mi się że poruszany ARS i to powinien objąć .Poprawiam się kolego Jack14
    Jak najbardziej chodziło mi o szybką analizę numeru czyli bez wybierania dodatkowego prefiksu na miasto - dziękuję koledze PBS za wyjaśnienie
    I teraz już na pewno wiem że się nie da a nawet wiem że na aparacie systemowym nie można wstępnie wystukać numeru a później go " puścić". - ups!.. znowu zaczynam nowy temat.
    Ja swoje wątpliwości rozwiałem temat kończę.

0