Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner PHILIPS DSX 6010 od Wizji TV - jak uruchomić?

gregfd 28 Wrz 2007 14:43 11924 15
  • #1 28 Wrz 2007 14:43
    gregfd
    Poziom 11  

Witam.

Mam cały zestaw od starej Wizji TV czyli antena, konwerter i tuner Philips DSX 6010.

W tunerze jest jeszcze stare oprogoramowanie. Czy można go jakoś przeprogramować żeby można było korzystac z niego jak ze zwykłego tunera? A może da się zgarnąć jakies nowe kanały? ;)

Za wszelkie podpowiedzię będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

0 15
  • #3 29 Wrz 2007 11:44
    zurtex
    Poziom 15  

DSXMultiloader załatwi Ci wszystko tylko poczytaj najpierw a później zrób tak jak instrukcja mówi.Będzoiesz miał tuner ciekawy i ze słoneczkiem klucze trzeba wpisywać z pilota tam jest instrukcja co i jak

0
  • #5 10 Paź 2007 14:52
    gregfd
    Poziom 11  

Korzystałem z wszystkich porada jakie tutaj umieściliście i wszystko jest ok ale...

Po wgraniu poprzez Multiloadera nowego softu, listy kanałów, kluczy itp. sytuacja wygląda tak że mam kilkanaście kanałów niemieckojęzycznych takich jak DSF, VOX, RTL, MTV Germany... Tuner automatyczbnie ustawia aktualną godzine i ściąga do w/w kanałó nazwy aktualnego programu. Nie działają natomiast żadne polskie kanały... W ustawieniach tunera jest informacja że skonfigurowano dla Cyfry+ a nie ma słowa o Polsacie.

Dodam że wszystkie dane do DSXMultiloadera (soft, klucze...) ściągane były z internetu przez ten program.

Pozdrawiam

P.S. Nie mam w laptopie portu COM. Czy sa jakieś przejściówki np z USB na COM?

0
  • #6 10 Paź 2007 19:17
    Lidzia
    Poziom 28  

Tak wszystko dobrze ale kto ci kazał ustawić w ustawieniach tunera i skonfigurować dla Cyfry+ bo on sobie automatycznie zassał liste z nieba od C+ dlatego ci sie zegar ustawia automatycznie i liste masz od C+ w tych listach od r-r kanał podstawowy jest zablokowany nie znaną częstotliwością żeby nie zasysal listy z nieba i tam jest wsio

0
  • #7 11 Paź 2007 11:05
    meloch
    Poziom 29  

Wgraj od nowa listę i nie zmieniaj nic w ustawieniach.

0
  • #8 11 Paź 2007 11:39
    gregfd
    Poziom 11  

Wgrywałem liste kilka razy i non stop jest to samo. Nic nie zmieniałem w ustawieniach. Myślę że problem polega na samej liście. Tą którą ładuje najnowszy DSXMultiloader nie działa dobrze. Dostałem od znajomego inną i może ta będzie działała. Jak się uda to napisze a jak nie to też napisze :D

Dzięki za wszystko.

0
  • #10 20 Paź 2007 16:09
    gregfd
    Poziom 11  

Zrobiłem tak. Wgrałem ten plik i nic nie pomogło. Są kanały niemieckie, takie jak MTV itp... Ściąga mi godzine ale nic poza tym. W ustawieniach nic nie robiłem.

Załadowałem ten plik z softem a reszte pobrałem(pobrał Multiloader) z netu.

Czy może to być wina nieodpowiedniej satelity? Antene mam ustawioną tak jak wszystkie w okolicy. Próbowałem zmieniać ustawienia anteny ale nic nie mogłem znaleźć. Dodam, że odbiera mi kanał 320 na którym jest przegląd wielu kanałów i nazywa się Premiere Star :/

Pomocy!

0
  • #11 20 Paź 2007 17:24
    michcio
    Specjalista elektryk

Skoro masz jeszcze sprzęt po Wizji, to po fuzji z C+ nie przestawiłeś anteny. I na pewno jest na Astrze. A powinna być na HotBird.
    Bo ustawiona jak wszystkie w okolicy? Tak na oko, to tylko możesz określić w jaką stronę świata patrzy i nic poza tym. Talerz ustawia się tak precyzyjnie, że kilka milimetrów odchyłu powoduje brak odbioru.
    Przestaw antenę na HotBirda, czyli 6 stopni w prawo (stojąc za anteną).

0
  • #12 20 Paź 2007 18:00
    gregfd
    Poziom 11  

michcio napisał:
    Skoro masz jeszcze sprzęt po Wizji, to po fuzji z C+ nie przestawiłeś anteny. I na pewno jest na Astrze. A powinna być na HotBird.
    Bo ustawiona jak wszystkie w okolicy? Tak na oko, to tylko możesz określić w jaką stronę świata patrzy i nic poza tym. Talerz ustawia się tak precyzyjnie, że kilka milimetrów odchyłu powoduje brak odbioru.
    Przestaw antenę na HotBirda, czyli 6 stopni w prawo (stojąc za anteną).

Przestawiałem antene. Jaki jest najłatwiejszy sposób sprawdzenia na jaką satelite ustawioną mam antenę? Dysponuje analogowym tunerem i DSX6010.

0
  • #14 20 Paź 2007 19:30
    gregfd
    Poziom 11  

Wielkie dziek Lidzia za pomoc.

Znalazłem HotBirda i ustawiłem najlepiej jak się dało.

Wgrałem liste kanałów, soft... przez Multiloadera. Natomiast najnowsze klucze mam z http://files.xt.pl/

Mój problem polega na tym że odbieram TV Polonia, Polsat 2, TV Puls... i takie stacje jak TVN Gram, podroze.tv itp... Do kanałów TVP1, TVP2, TVNów, Polsat ściąga mi tylko nazwy audycji i nic wiecej. Co moze powodować taki stan rzeczy. Może klucze nie te?

0
  • #15 20 Paź 2007 20:07
    meloch
    Poziom 29  

Obecnie na tym tunerze możesz oglądać tylko i wyłącznie kanały niekodowane.

0