Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 4500 - niebieskie tło. Dlaczego jest niebieski pasek?

28 Wrz 2007 15:34 1501 5
  • Poziom 19  
    Witam
    Obecnie walczę z HP 4500. Ogólnie jest ok, ale robi po prawej stronie wzdłuż kartki niebieski pasek co widać na zdjęciu oraz bardzo słabe tło na wydruku (tego na zdjęciu nie widać). Niebieskie toner jest regenerowany. Cała drukarka jest wyczyszczona, zużyty toner wyrzucony, listwa wyczyszczona.
    Nie wiem ile i czy wogołe bęben miał nowego chipa (nie serwisuje tego od początku), ale urządzenie ma 130 000 na liczniku, czyli sporo.
    Czego winą jest pasek niebieski i tło niebieskie? Co obstawiacie - ja wychodzę z założenia że skoro tylko niebieski brudzi to chyba będzie jego wina, raczej bęben i pas transferowy powinny być ok. Niestety nie mam innej HP 4500 żeby porobić podmianki.
    Proszę o pomoc.
    Dziękuję, pozdrawiam

• Poziom 31  
    A jak wyjmiesz beben obrazowy to jest czysty?
  • Poziom 19  
    W tym problem że nie mam innej HP 4500 wiec nie mogę sprawdzić czy na innym bębnie lub pasie transferowym zadziała.
  • Poziom 26  
    Ja bym zaczął od tonera od tonera CYAN.Wydruki z niego nie do przyjęcia.Tak ,czy tak musi być zmieniony.A jeżeli wszelkie smugi,paski są właśnie w tym kolorze to prawdopodobieństwo prawie 100 procent że to właśnie jest przyczyna.Gdyby to była wina bębna to smugi by były brunatne,zdarza sięto dość częstwo powodem jest listwa,a konkretnie jej zużycie
  • Poziom 19  
    Witam
    Drukarkę naprawiłem, niestety nie "dopadłem" toneru na podmianę dlatego nie sprawdziłem czy na pewno winą jest toner niebieski. Ale też zakładam że to jego wina, jako że smugi i tło jest tylko w kolorze niebieskim.
    Dziękuję za pomoc, pozdrawiam, temat zamykam.
  • Poziom 2  
    Tego typu efekty daje uszkodzony toner. W tych drukarkach najczęściej wadliwe są pojemniki z niebieskim. Trzeb wymienić toner nic innego nie pomoże