Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tuba + zaplon (prosze o szybka odpowiec)

28 Wrz 2007 18:41 1305 11
  • Poziom 9  
    Witam wlasnie jestem w garazu i podlaczam sobie tube aktywna wszystko gra juz glosniki z przodu mi nie pierdza . ale jak wlaczam samochod to tuba wydaje dzwiek typu puff puff i zaczyna grac (ladnie gra) a gwiazdki ( nie sa podlaczone pod wzmacniacz) wydaja malo slyszalny pisk. po czym wszystko ucicha i gra jak nalezy . Co robic czy to dlatego ze kabel zasilania jest zbyt blisko innych kabli czy popelnilem jakis inny blad a moze filtr wszystko naprawi pomozcie bo nie usne :))))
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator na urlopie...
    Witam

Tego nie unikniesz :) bo gdy zapalasz auto na chwile wzmacniacz sie wyłańcza i wydaje takie dźwięki. Nawet wzmacniacze domowe przy włańczaniu i wyłańczanu mają charakterystyczny puff puff jedynie co możesz zrobić to założyć opóźnione załańczania-wyłańczania głośnika. Są kity więc kup i zmontuj sobie.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    a gdzie moge taki kid kupic jak on wyglada ? no i co z tym piskiem w gwiazdkach jak odlacze przednie glosniki albo tube to pisku nie ma a jak sa oby dwa to pisk jest ? co to za cholerstwo czy filtr pomoze?
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Takie kity kupisz na www.neplus.pl www.jabel.com.pl lub www.avt.pl Tylko musisz sobie sam zlutować :-)
    Co do głośników to czy te wysokotonowce są puszczone przez kondensator czy przez zwrotnice?

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    przez nic nie sa puszczone ida bezposrednio od radia to zle chyba co?

podal bys jakis link docelowy tych stronek bo ja nawet nie wiem czego szukam :Dw tych sprawach to leze
  • Poziom 13  
    Więc zwrotnic nie ma .
    Ale przy wysoko tonowych powinieneś już mieć przyutowane kondensatory sprawdź czy nie ma bo przeważnie są.
  • Poziom 9  
    nic tam nie widze bo to fabryczne sa schowane a tyle co na kablach widze od radia to nic tam nie jest przylutowane. a jak tak juz rozmawiamy to zapytam czy starczy mi 2,5mm kabel od minusa do wzmacniacza plusa mam 6 mm kupilem taki zestaw i tam byl minus 2,5mm jako elektryk domowy pomyslalem ze powinien byc taki sam jak plus ale pewnie sie znowu myle_:)
  • Poziom 10  
    Jakiej firmy masz ten zestaw kabli ?
  • Poziom 33  
    DJpopak;) napisał:
    Takie kity kupisz na www.neplus.pl www.jabel.com.pl lub www.avt.pl Tylko musisz sobie sam zlutować :-)

Proponuję zestaw NE085 http://www.nikomp.com.pl/zestawyN/N-085.htm , wystarczy wywalić mostek prostowniczy i podłączyć zasilanie pod GND i Remote wzmacniacza. Zmieniając pojemność C2 zmieniasz czas po którym załączą się przekaźniki.
    Chcesz to mogę Ci podesłać PCB bo kilka dni temu sam potrzebowałem kilka takich układzików.
  • Poziom 31  
    Albo zamontować kondensator przed wzmacniaczem, co prawda droższa opcja niż ten ukłąd do opóźnionego załączania, ale ma wiele innych zalet.
  • Moderator na urlopie...
    mskojon napisał:
    Albo zamontować kondensator przed wzmacniaczem, co prawda droższa opcja niż ten ukłąd do opóźnionego załączania, ale ma wiele innych zalet.

Ciekawe jak chce kolega zlikwidować stuki przy włańczaniu i wyłańczaniu wzmacniacza za pomocą kondensatora? Jestem bardzo ciekawy jak możesz to zamieść schemat bo jestem ciekaw jak tego dokonałeś :-) Oczywiście za pomocą kondensatora można zlikwidować zakłócenia itd. ale nie charakterystycznego stuknięcia (puff puff :-) )

Pozdrawiam