Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Brother DCP 330 c. Blokuje się na papierze foto.

leo_rex 28 Wrz 2007 18:41 2900 2
  • #1 28 Wrz 2007 18:41
    leo_rex
    Poziom 10  

Witam.

Wczoraj kupilem drukarke Brother DCP 330 c. Jestem nieco rozczarowany...Drukarka blokuje sie na papierze foto o gramaturze 220 g/m2.Dopiero po zastosowaniu papieru 145 g/m2 zaczela drukowac. Wczesniej, grubszy papier blokowal rolki z tylu drukarki.
    Czy mieliscie podobne problemy? Jakiego papieru uzywac do wydruku foto??

Pozdrawiam.

0 2
  • #2 29 Wrz 2007 03:08
    sunlux

Poziom 20  

Na 6 stronie PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA DCP-330C DCP-540CN a 12 pdfa (link: http://welcome.solutions.brother.com/BSC/public/files/dlf/doc002082/Mini3_DcpLcd_PolUsr.pdf)
    jest wyraźnie napisane, że:
    Obsługiwane rozmiary dokumentów:
    Ciężar: 64 do 90 g/m2 (17 do 24 lb)

Więc te 145 g/m2 to jak tak całkiem niezły wynik.

Teraz już niestety nie robi się takich drukarek atramentowym jak kiedyś - na mojej pierwsze HP DeskJet 660C drukowałem bez problemu 250-300 g/m2
    Teraz wszystko jest delikatne a rolki sa znacznie mniejszej średnicy - drukowanie na grubszym papierze powodu ogólne uszkodzenie (rozłożone w czasie) drukarki.

0
  • #3 29 Wrz 2007 11:30
    leo_rex
    Poziom 10  

Witam.

Dziekuje bardzo koledze sunlux za pomoc w sprawie papieru.To kiepsko....mozna drukowac tylko na takim cienkim, lichym papierze...

Pozdrawiam.

Dodano po 3 [godziny] 19 [minuty]:

Witam ponownie.

Mam jeszcze jedno pytanie...moze dla Was, to nie problem, ale ja dopiero "rozgryzam" tą moja drukarke...Jak wydrukowac za jednym razem 4 zdjecia formatu pocztowkowego na arkuszu papieru A4 ?? Wiem, ze w ustawieniach druku jest opcja 4 w 1, ale jak wykadrowac te 4 zdjecia w oknie wydruku i...gdzie to mozna zrobic?? Korzystam z ACDSEE 3,1, ale w nim widac tylko jedno zdjecie na jednej stronie.Póki co drukuje 2 zdjecia formau A5 na papierze A4.Niestety za kazdym razem odwracam kartke z jednym zdjeciem /do polowy strony/ i drukuje to drugie - na drugiej polowie.
    Krotko mowiac, chodzi mi o edytor wydruku dzieki, ktorym bede mogl formatowac zdjecia do wydruku w dowolnej ilosci na stronie A4 lub A5.
    Mam jeszcze problem ze zbyt duzymi marginesami zdjec na wydruku - ok.2cm...
    Poradzcie cos...
    Pozdrawiam, leo_rex.

0