Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Sunny N13 1,6i - problem z komputerem

Montini 28 Sep 2007 19:42 1418 3
 • #1
  Montini
  Level 2  
  Witam
  Auto z silnikiem benzynowym na monowtrysku przestało odpalać. Zlokalizowana przyczyna to brak na wtryskiwaczu impulsów minusowych z jednostki sterującej - komputera. Naprawa komputera jest nieopłacalna, więc poszukałem na aukcjach internetowych. I tu właśnie pojawia sie problem. Mój komputer ma naklejkę z oznaczeniami:
  - w górnej linii - A I I - 690;- niżej duże - 70; - w dolnej linii - A I I - AO4 B28 i dodatkowo (nabite numeratorem) 7420.
  Znalezione przeze mnie komputery różnią sie końcówką numeru (nabitą). Ich właściciele twierdzą, że są to komputery od takiego auta, jak moje. Jednak podobnie jak specjaliści od komputerów samochodowych są podzieleni w opiniach. Część z nich twierdzi, że numer musi być w 100% zgodny, a część, że nabita końcówka numeru nie ma żadnego znaczenia. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma na ten temat wiedzę? Czy mogę podjąć ryzyko zakupu komputera różniącego sie końcówką numeru?
  pozdrawiam wszystkich
  Montini
 • #2
  milejow
  Level 43  
  Brak impulsu sterujacego wtryskiem nie musi oznaczac uszkodzenia ECU,bardzo prawdopodobne,ze z nastepnym ECU tez nie zapali
 • #3
  Montini
  Level 2  
  To w takim razie gdzie szukać uszkodzenia? Wszystkie czujniki i złączki zostały sprawdzone. Nie ma już innego pomysłu poza awarią komputera. dlatego pozostaje problem o którym napisałem wcześniej.
 • #4
  djkomprez
  Level 21  
  Prawdopodobnie uwalone są tranzystory sterujące , myśle że to darligtony ..

  z seri BD można kupić za grosze i sprobować ..

  Często tak się dzieje w momencie zatarcia sie wtrysku