Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Synteza JP na EU i co z tunerem (ogólne)

28 Wrz 2007 21:12 678 2
  • Spec od car audio
    Ostatnio miałem taką zagadkę - radio na syntezie japońskiej (76-91) po przełączeniu na EU (87,5 - 108) nie łapie wcale stacji. Wydawało mi się zawsze, że nawet bez przestrojenia głowica powinna pracować poprawnie chociaż w zakresie 87,5-90 no nawet 92 MHz a tu taka niespodzianka - syntezer ściągał ją w dół na siłę. Czyżby syntezer miał także programowany preskaler co wymaga zupełnie innego zestrojenia głowicy (moim zdaniem to bardzo dziwne by było).
    Sprawa dokładnie odnosiła się do Nakamichi TD45z ale myślę, że jest to problem ogólny.
  • Poziom 30  
    Zastanawiam się nad innym wyjaśnieniem.
    Rozdzielczość syntezy (dzielnika) decyduje też o maksymalnej częstotliwości do uzyskania(bo 14bitów tylko). I być może programiści tak też postąpili - zmniejszenie kroku syntezy kosztem f max (dla starego zakresu może o to chodziło). Rozumiem że jak piszesz "ściąga w dół" to napięcie strojenia jest bliskie zeru?
  • Spec od car audio
    Zachowuje się tak ja w przypadku gdy dla sprzętów pracujących w starym UKF przełączyło się procesor na górne pasmo a jeszcze nie przestroiło na nowe. Wydaje mi się to dziwne bo zawsze byłem pewien, że przynajmniej część pasma powinna zostać złapana poprawnie a potem jak już będzie maksimum warikapowego to wiadomo, że dalej nie zestroi.
    Trochę tu jest kłopotliwa analiza co i jak bo głowica jest w postaci kombajnu a nie osobnej głowicy FM i oddzielnej p.cz. Może właśnie ten układ jest inny dla pasma JP i EU.