Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIJANA MYSZ????!! co robic???

20 Lis 2003 15:44 2454 27
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Ad-ware'm poskanuj , lub czym innym do tego typu "podkladek" pod rozne programy - spyware, adware i inne. Powinno byc ok
  • Poziom 17  
    Wejdź sobie na skaner.mks.com.pl i uruchom skaner online. Ma najnowszą bazę wirusów (sam sobie ściaga) i ususwa większośc wirusów.
    Jest tez możliwość, że jakiś dowcipniś bawi sie z Tobą po sieci lokalnej. Zainstaluj sobie firewalla.
  • Poziom 27  
    mam to samo regularnie jak sa walki brudne w myszce wyczyszcze tydzien dwa spokoj zabrudza sie od nowa sie zaczyna moze to smieszne ale tak jest!!!!!!!i dokladnie to samo co opisujesz tyle ze u mnie wystarczy zostawic myszke w spokoju na kilka s i polepsza sie ale za chwile znow to samo
  • Poziom 12  
    Witam ja niedawno miałem podobny przypadek i była to wina trojana którego sąsiad z sieci mi podrzucił. Skanowanie antywirusowa nic mi nie dawało bo trojan blokował mi skanowanie różnych antywirusów. W końcu pomógł mi programik o nazwie Ad-aware i jest teraz ok
  • Poziom 17  
    Przecież brudne rolki w myszce nie sa w stanie spowodować jej samowolnego poruszania się!
    Mogą jedynie zmieniać sposób ruchu.
    W dodatku jeśli otwierają się same okna to na pewno nie jest to kwestia wyczyszczenia myszki tylko wyczyszczenia komputera :-)
  • Moderator Samochody
  • Poziom 23  
    ja miałem identyczny przypadek i winą był babel łączący myszke z kompem,
    poprosty był on zięgy przez cały czas i no i sie poprzerywał, kupiłem se nową myszke za 12 zł i działa ok
  • Poziom 12  
    To jest napewno wina trojana kursor nie bedzie sie poruszał sam nawe jakby była muszka uszkodzona a napewno nie tak. Po restarcie jest ok bo ktoś kto sie bawi twoim kompem ma zerwane połączenie i dopiero po paru minutach łączy sie z serverem który jest umieszczony w twoim kompie i zaczyna sie to samo. A poruszanie myszki to jeszcze nic ja u sąsiada który sie tak bawił znalazłem na dysku wszystkie moje dokumenty i inne rzeczy które posiadałem na dysku.
  • Moderator
    Cześć !

Miałem takie obiawy w myszce bezprzewodowei ( radiowej ). Wskażnik na ekranie po 10 - 15 minutach zaczynał latać , otwierały się przypadkowe okna.
    Pomogła wyminana baterii zasilających myszkę.
    Jeżeli masz myszkę przewodową , to może coś stało się z portem i mysza dostaje za niskie napięcie ? Rozkręć ją , włącz kompa i zobacz czy na scalaku są właściwe napięcia .
  • Moderator Samochody
  • Poziom 26  
    w myszce optycznej wystarczy wlos i juz potrafi robic jakies dziwne zeczy kursor
    ale to wyglada na trojana lub inne badziewie
    sprawdz w trybie awaryjnym, tam jak nie bedzie to mozna przeskanowac; co sie dzieje jak nie jestes polaczony? jaka to winda?
  • Poziom 31  
    szakal nie wiesz nie pisz - mam podobny problem najczęściej objawia się w dosie w norton ghost - kursor gdzieś śmiga opcje potrafią same się czasem wybrać,w win też mi się to zdarzyło parę razy ale zazwyczaj jest luz - myszkę wymieniłem na inną ale problem nie ustąpił - żadne wirusy bo to wszystko instalowane na nówkę system albo świerzą partycję
    podejrzewam że płyta ma jakieś hopla od czasu do czasu w porcie ps2..........
    no ale aż tak bardzo nie przeszkadza
    czasem po restarcie w dosie jest oki ale za moment potrafi się tak zrobić.......
  • Poziom 11  
    Czesc
    Otóż spotkałem się z tym problemem już dwa razy przy dwóch myszkach ale były to myszki stare...
    Co chciałem powiedzieć
    otóż musisz zmienić myszkę i nie pomoże Ci zadne skanowanie ani czyszczenie(jeśli do tej pory nie pomogło):)
    Jedyny skuteczny sposob to wymienić myszkę na nową:)
    Przerabiałem to i moj firmopwy informatyk stwierdził że myszka się przegrzawa i wtedy zaczyna szaleć
    reasumując wymień myszkę(na poczatklu np pozycz od kogos na probe)
    Powinno pomoc
    Pozdrawiam
    Michał
  • Moderator Samochody
    Możliwe jest też, że powstały mikropęknięcia lutów na płycie głównej w okolicy portu PS/2, będzie się to objawiać podobnie jak uszkodzenie przewodu myszki.
  • Poziom 26  
    niezly ten magister inzynier technik specjalista Informatyk... jeszcze sie nie spotkalem zeby myszki i inne strasznie pradozerne stworzenia sie przegrzewaly, moze potrzeba isc z nia do weterynarza po szczepionke? :wink:
    mozliwe ze to cos z plyta sie porobilo, sprawdz myszke na innym kompie, plyte tez moze z reszta innych komponentow (tylko plyte przenies) i w trybie awaryjnym czy w normalnym bez instalacji sterownikow powinno dzialac, jesli sie bedzie cos robic to znaczy ze plyta jest powalona. mozna by poszukac zimnych lutow.
    pozdro
  • Poziom 12  
    mialem takie coś, był urwany przewod myszki, raz łączył, raz nie. sprawdź z inną myszką. pozdro
    darek
  • Poziom 20  
    Spotkałe się już z takim przypadkiem

Poprostu przy samej myszcze przewód się ukruszył.Rozbierz myszke i skróć przewód no i wszystko wróci do normy :).
  • Poziom 22  
    Jesli naprawa myszki nie pomoze to napewno jest to jakis syf.
    Jest na to sposob. Tego typu programy byly zrobione w delphi albo w c++ itp.. wiec nie wykryje go antywirus bo to jest zwykly program (kiedys sie bawilem w pisanie takiego czegos-oczywiscie testowalem je tylko u siebie :))
    Usunac to mozna w latwy sposub. Uruchom edytor rejestru przez menu start > uruchom i wpisz msconfig potem w zakladce autostart odznacz co uwarzasz za podejrzane.
    W ten sposub napeno wywalisz tego syfa.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Musiał być jakiś powód że to poleciało. Sprawdź zasilacz.
  • Moderator Samochody
    Może śrubka albo metalowy kołek mocujący w niewłaściwym miejscu za płytą?? Dwa razy spotkałem się z takim przypadkiem...
    Mógł też być winny kabel od myszki, jeśli uszkodziła się izolacja to mogło dojść do zwarcia linii +5V z GND a w takiej sytuacji zasilacz potrafi podać o wiele za wysokie napięcie na linii +12V.
  • Poziom 43  
    nie martw sie picia mnie tez czasami myszka robi dziwne ruchy, masz może A4Techa?? one códują przy sterownikach windy.. po zainstalowaniu oryginalnych robi się to samo - powód nie odinstalowałem pierwszych... Wymieniałem juz myszki reinstalki... a myszki sobie zmieniaja swobodnie kierunki lewo prawo. Zrób najprościej jak mozna wymień myszke znajdx jakąś przedpotopową na COM - jeszcze z trzema guzikami tego nic nie ruszy tak mi się zdaje. Co do wadliwych kabli mozliwe że miałeś zwarcie w szynie zasilania nie wiem jak zaislacze i płyty mają to rozwiązane