Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka USB. Freecom. Nagrywa tylko w prędkości 1,7-2,7 .

29 Wrz 2007 14:34 1149 7
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z nagrywarka zewnetrzna usb marki freecom, otóż na porcie USB plyty dvd nagrywa tylko i wylacznie w predkosci x1.7-x2.3 ale gdy ja wyjąłem z boxa i zamontowałem w kompie stacjonarnym nagrywa normalnie czyli max x16, niewiem gdzie już szukać problemu nagrywarka jest podłączona do laptopa Compaq z athlonem 64 3500+, 1gb ram, 80gb hard drive, Win Xp pro Sp2. Zainstalowałem forceaspi 1.7 dysk zdefragmentowany i wciąż to samo. Pomocy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Gdy ją podłączysz do komputera stacjonarnego z USB 2.0 to również nagrywa DVD z 1.7X-2.3X ?

Na myśl przychodzi ograniczenie wnoszone przez adapter ATAPI <-> USB

1.7X - 2.3X -> ~2,3 - 3,1 MB/sek
  • Poziom 17  
    Na stacjonarnym podpinałem na ide nie przez usb chciałem sprawdzić czy nagrywarka jest sprawna.Nie wiem czy to wina systemu czy może sterowników w moim laptopie.
    To podłącz do stacjonarnego przez _USB_ - już coś będziesz wiedział.
  • Poziom 17  
    Sprawdziłem nagrywa poprawnie, podpiąłem też jeszcze raz do laptopa odpiąłem wszystkie inne urządzenia z usb zrobiłem defragmentacje i predkosc podskoczyła do x5.3 a wybralem w nero x8 tyle ze zaczal skakac bufor nagrywarki.
  • Spec od komputerów
    To sprawdz czy jaka wydajnosc ma dysk w laptopie. Moze pracuje w PIO.
  • Poziom 17  
    Sprawdziłem jest ok tryb Ultra DMA 5, zaktualizowałem bios i wszystkie sterowniki ze wsparcia technicznego.
    Z zapisem nie za dobrze a jak z odczytem ?

W pakiecie Nero jest Nero CD-DVD Speed, który możesz wykorzystać

Nagrywarka USB. Freecom. Nagrywa tylko w prędkości 1,7-2,7 .

Powinieneś gdzieś w opcjach Nero mieć także test n wydajność dysku, jak nie znajdziesz to HD Tune -> Benchmark