Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 wiatraki na procku

Golota 20 Lis 2003 18:23 2203 8
  • #1 20 Lis 2003 18:23
    Golota
    Poziom 19  

Jak sadzicie czy przymocowanie 2 wentylatrora na procesortak zeby byy na nim 2 krecoace sie w ta sam strone dmuchajac na wentylator poprawilo by temp na procku ??

• #2 20 Lis 2003 19:55
    Picia136
    Poziom 25  

a to nie lepiej kupic dajmy wentylca vulcano 11+ nie ma sensu dawac 2 kup se 1 lepsze i bedzie dobez.Ja na swoim athlonie xp 2000+ zainstalowalem vulcano 11+ i na minimalnych obrotach temperatura procka nie dochodzi do 40 stopni a przy standardowym mialem ponad 60 stopni.

• #3 20 Lis 2003 19:58
    ACULA
    Poziom 34  

zależy od radiatora, w starym kompie miałem dołożone dwa radiatory i wentylator, ale nie dmuchały w tą samą stronę bo wydajność nie będzie x2, drugi dmuchał z boku na dodatkowe radiatory

• #4 22 Lis 2003 14:08
    Mimitron
    Poziom 20  

Mam na athlonieXP 1800 dwa wentylatory (jeden na drugim dmuchajace w ta sama strone) no i pomysl sie nie sprawdzil bo temperatura nie obnizyla sie nawet o 1 stopien :(

• #5 22 Lis 2003 14:40
    ACULA
    Poziom 34  

bo nie mógł , wyobraź sobie że to są dwie pompy o danej wydajności
    jeśli połączysz je szeregowo to i tak przepływ będzie ten sam,
    jak równolegle x2
    Tak samo jest z wentylami, jeden na drugim lub jeden obok drugiego

• #6 23 Lis 2003 16:35
    D_A_V_E
    Poziom 11  

lepiej zeby byly po przeciwnych stronach i wyciagaly powietrze z radiatora

• #7 01 Gru 2003 22:21
    esiox
    Poziom 21  

Można zastosować dwa wentylatory na procek ale pamiętając o tym żeby go nie montować w taki sposób by jeden wentylator chłodził drugi ale aby każdy z nich chłodził procek z różnych stron czyli jeden zamontować w miejscu gdzie powinienen być a drugi zamontować od lewej strony procka lub od prawej ta kombinacja to już kwestia własnego gustu i metody mocowania ja zastosowałem dwa wentylatorki pierwszy jest zamocowany w tradycyjnym miejsc centralnie na procku a drugi zamontowałem w taki sposób że chłodzi procek w taki sposób że jego temperatura jest zupełnie nie zagrażająca przegrzaniu się i od momentu zastosowania taj kombinacji odczułem stabilność systemu i niższą temperaturę ciepła pod biurkiem

• #8 16 Gru 2003 21:47
    loggerx
    Poziom 14  

Wszystko pięknie, ale jak dla mnie jeden 4200obr./min. hałasuje wystarczająco mocno. Radiator (bez różnicy - dodatkowy czy większy) - tak, drugi wentylator - tylko _zamiast_ pierwszego. Zmieniając ostatnio wentylator wsadziłem radiator na tyle duży, że razem z wentylatorem pozbawiły mnie jednego gniazda pamięci (płyta na slot1), ale o/c po tym zabiegu cieszy mnie bardziej niż możliwość włożenia 768MB RAMu, których i tak nie posiadam.

• #9 03 Sty 2004 01:07
    rabbit17
    Poziom 10  

Osobiście polecam zastosowanie dwóch wiatraków,ale w innej konfiguracji: Zajebistym pomysłem okazało się zastosowanie kawałka rury plastikowej, ktra łączy wolne miejsce z tyłu obudowy na wiatrak z wiatrakiem na procku. Opcja rewelwcyjna - minimalne koszty. ja mam chłodzenie Tracera na Pentiumie 4 1800 i temperatura nie przekracza teraz ok 48 stopni, dodam, ze miałem ok58-62, zależy jak go "pchałem" do roboty. Dodatkowo umieściłem także z tyłu wiatrak, ale to zwykły "kręciołek" 80x80, tani, lekki, i bardzo cichy, a nie musi być super wydajny, ma tylko w małym stopniu pchać powietrze do rurki wprost do procka. Nie mam żadnych więcej wiatraków, tylko jeszcze w małym stopniu zmodernizowany zasilacz, ale on nie dusho wpływa na temperature w środku. KONCEPCJE UZNAJE ZA GENIALNĄ, prosze wyprubować, naprawde śmieszne pięniądze, a ile zyskamy na możliwości podkręcania!!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME