Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Sat i Naziemna

marexsc 29 Wrz 2007 20:37 1459 2
  • #1 29 Wrz 2007 20:37
    marexsc
    Poziom 15  

Witam,w niedługim czasie czeka mnie przeprowadzka i na nowo montaż urządzeń do odbioru telewizji.Jako że już mam dość wiecznego latania po dachu i ustawianiu anten głównie przez czynniki atmosferyczne postanowiłem zakupić nowe zestawy anten i akcesoriów do nich.Dość długo przeglądałem allegro w poszukiwaniu odpowiedniego dla mnie zestawu jednak nie wiem co wybrać.Mieszkam w Kwidzynie i do odbioru sygnału analogowego w najlepszym układzie potrzebuje 2 anten żeby odebrać sygnał Polsatu potrzebuje ustawić antene na Bydgoszcz lecz żeby odebrać sygnał TVN potrzebuje ustawić sygnał na Gdańsk-Gdynia musi to być dobrej jakości antena o dużym wzmocnieniu i nie wiem czy kompromisem nie byłaby jakaś obrotnica nawet starego typu taka jak kiedyś stosowane były do anten SAT(koszty dwóch anten prawdopodobnie wyszło by tak samo jak 1 antena +używana obrotnica z tym że jeden kabel miał bym z głowy).Z drugiej strony znajomy wspominał mi coś że najlepiej byłoby kupić takie anteny które chodzą na konkretnej częstotliwości dla danego kanału jednak mi się wydaje że tak to się robiło za czasów komuny gdzie potrzebna była antena do 1 czy do 2 TVP.Wszyscy u mnie w mieście (ja do tej pory także) oglądają na tzw. siatkówkach jednak TVN z Gdańska jest lekko zaśnieżony co mnie raczej nie zadawala.Nieliczni mają troche większe siatkówki takie parabolicznie i je wychwalają ale nie miałem możliwości sprawdzenia jak to się sprawuje.Jeżeli sprawa chodzi o instalacje SAT to do tej pory miałem zwykłego zeza na ASTRE i HOT-BIRD oraz SIRIUS na zwykłym DISEQC 4X1 jednak ostatnio widziałem listy kanałów pod obrotnice DISEQC z tym że w tym temacie jestem całkowicie zielony.Chodzi mi głównie o to żeby zrobić to raz porządnie i mieć święty spokój bo różnie to bywa z edukacją w odbiornikach SAT i chciałbym mieć dostęp przynajmniej do większości satelit bez ciągłego włażenia na dach i przestawiania anteny(głównie interesuje mnie na dzień dzisiejszy HOT-BIRD,ASTRA,SIRIUS,THOR,HISPASAT).Co do kabli to raczej nie ma różnicy czy będą leciały 2 czy 4 i tak pójda kratką wentylacyjną następnie w ścianie.Jeżeli udało by się do tej instalacji dobrać tani sumator to fajnie by było.Sprzęt jakiego używam do odbioru SAT to FERGUSON 7318 i to pod niego to wszystko potrzebuje no chyba że przydała by się zmiana na coś lepszego bardziej funkcjonalnego.Bardzo proszę o wyjaśnienie w jaki sposób działa obrotnica DISEQC oraz przedstawienie linków najlepszych zestawów najlepiej z allegro (najlepiej sprawdzone przetestowane przez użytkowników) bo u mnie w mieście nie ma takiego sklepu gdzie mógłbym to kupić a jak już jest to ceny trzykrotnie wyższe niż na allegro.Dzięki z góry za wszelką pomoc.

0 2
  • #2 29 Wrz 2007 20:46
    pajo21
    Poziom 35  

Anten nie kupuje się na allegro.
    Potrzebujesz anteny kierunkowe i zwrotnice kanałową(za komuny takich nie było).
    Zwrotnice kupisz w firmie Waldiantena (szukaj w sieci)
    Resztę urządzeń w Dipolu. http://www.dipol.com.pl/index.htm

0
  • #3 29 Wrz 2007 20:53
    kinro
    Poziom 14  

Tylko posłuchaj kolegi i nie zakładaj "siatki" .Siatka dobra do przyczepy kempingowej a nie do domu Proponuje ci kupić jakieś anteny YAGI z atestem np w dipol.com.pl zejsc kablami na strych i tam zainstalować zwrotnice antenowa i dalej puścić instalacje.Masz problem z głowy na lata. Anteny które dosyć szeroko chodzą i są moim zdaniem bardzo dobre to seria ATX .Co do instalacji sat z obrotnicą to też znajdziesz wszystko w dipolu.Nawet widziałem gdzieś tam opis dokładny.Obrotnice też kają w ofercie.Zadzwoń do nich porozmawiaj to może dadzą kilka procent rabatu , spoko l udzie szczegóonie w Łódzkim oddziale.Napewno coś dobiorą i bedziesz zadowolony.

0
  Szukaj w 5mln produktów