Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zainstalować XP na beznapędowcu?

userpasta 29 Sep 2007 23:39 2898 13
    userpasta
    Level 10  
    czesc:) wpadl mi wlasnie w rece taki starszy laptop - compaq presario 1200. Ma zainstalowany oryginalny system Windows ME. Chciałbym zainstalowac na nim windowsa XP, ale nie działa naped DVD;/ i nie ma stacji dyskietek. Dysk jest podzielony na 2 partycje, jest mozliwosc zainstalowania jakos windowsa XP?(np zainstalowac na dysku D, potem uruchomic go i sformatowac np. dysk C) mam obraz WIN XP i moge go przez pen drive przeniesc do laptopa, bo ma USB:) pomozcie.. z góry dzieki;)
    karolpro
    Level 11  
    Jeśli masz dwie partycje to możesz zrobić w ten sposób, że na jedną kopiujesz katalog i386, później uruchamiasz komputer pod dosem i uruchamiasz X:\i386\winnt.exe (przynajmniej jedna partycja musi być typu FAT - ta na którą zgrywasz katalog i386).
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    smartdrv załadowany. Szybciej idzie.
    Michał
    userpasta
    Level 10  
    jak uruchomic kompa pod DOS-em? bo mam zainstalowany Windows Me:/
    Qukac
    Level 19  
    Jeżeli nie posiada stacji dysków to powinien mieć możliwość bootowania z USB w biosie ???
    userpasta
    Level 10  
    jest DVD, ale nie działa:| a stacja dyskietek tez jest(pomyłka wczesniej była) ale tez nie działa:/ a jak sie mi uruchamia system to moge nacisnac F1, zeby wlaczyc windowsa ME albo F10 i wtedy mi wchodzi do biosa, ale tam jest strasznie malo opcjim a z opcji bootwania to jest tak: "dyskietka, plyta, i dysk" i mozna zmieniac tylko ich kolejnosc.
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przekładasz dysk do innego komputera i poleceniem sys zakładasz mu dosa 6.22 na przykład. Z głowy.
    Michał
    User removed account
    User removed account  
    orson-pl
    Level 16  
    @Alex2
    I tak najprawdopodobniej będą.

Nie pamiętam czy podczas instalacji XP jest restart, ale chyba tak. Jeśli tak - kiedy zacznie uruchamiać ponownie komputer - nie można pozwolić, żeby odpalił się na innym komputerze. Dysk wtedy trzeba przełożyć do laptopa, a po uruchomieniu XP dokończy instalację.
    userpasta
    Level 10  
    Cala plytke windowsa XP mam przekopiowana na dysk na laptopie, bo przekopiowalem przez LAN. Najwiekszy teraz problem jak uruchomic DOS-a bez wyciagania z laptopa dysku. Jakies porady?
    tom.jak
    Level 18  
    Uruchom instalatora XP z poziomu ME i zrób upgrade systemu.
    userpasta
    Level 10  
    http://windows.online.pl/box/tips_me.htm <-- tutaj znalazłem jakby instalacje dosa pod windowsa ME? powinno to wystarczyc?

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

ok zainstalowałem XP-ka tak jak mówił tom.jak i na dysku D mam samego windows XP,a na dysku C jest WIN ME i przy uruchamianiu są 2 opcje:) chce teraz usunac WIN ME, co mam zrobic? po prostu tylko sformatowac C? czy jakos innaczej to zrobic?:>
    tom.jak
    Level 18  
    nie formatuj dysku c: bo skasujesz pliki rozruchowe XP możesz ręcznie skasować katalog z WindowsME oraz ProgramFiles ale sprawdź czy XP używa katalogu programfiles na dysku d: . Zajrzyj do właściwiści systemu (mój komputer prawy przycisk myszy i właściwości) zakładka zaawansowane przycisk"Ustawienia" opcji Uruchamianie i odzyskiwanie i tam przycisk edytuj i w oknie edytora wykasuj linijkę z wpisem odnośnie uruchamiania ME