Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma MP150 ukośne litery

29 Wrz 2007 23:54 2119 7
  • Poziom 23  
    Kilka razy napełniałem atramentem obydwa katridże drukarki i nigdy nie miałem problemów z drukowaniem. Po ostatnim napełnieniu czarnym atramentem (innym, niż dotychczas), niektóre linie drukowanych pism są ukośne. Są to zawsze te same linie w przypadku drukowania kilku egzemplarzy tego samego pisma. Zainstalowałem na nowo sterowniki, ale niczego to nie zmieniło. Czy atrament może być przyczyną?
  • Poziom 18  
    Czy tak samo dzieje sie przy innych pisamch? Najlepiej byłoby skorzystac z innych kartridzy i wtedy zobaczyc. Jak nie prosze sprobowac przeczyscic kartridze plynelm do udroznaiania glowic i nalac dobrego tuszu.
  • Poziom 23  
    Dzieje się tak przy różnych pismach, ale nie jest to zawsze ta sama linia, tylko inna, przypadkowa.

Gdyby było mnie stać na inne katridże, nie napełniałbym posiadanych i zanim poruszyłbym sprawę na forum, podmieniłbym katridże.

Nie ma problemu niedrożności głowicy, pisze ona wszystkie punkty.

Nowo napełnionych katridży nie mogę po raz kolejny napełniać tuszem, musiałbym je rozciąć, żeby dostać się do gąbek.

Przypomniałem sobie, ze podobny objaw miałem po napełnieniu katridża do Canon BJC 1000. Być może był to ten sam tusz, bo mam dwie buteleczki, kupowane w tym samym punkcie, ale w różnym czasie.
  • Poziom 18  
    Poleciłbym rozcięcie kartridża i jego wyczyszczenia ponieważ użyty atrament mogłobyc nie najlepszej jakości i może posiadać zanieczyszczenia które zatykają głowice od wewnątrz. Innym sposobem może być odessanie atramentu szczykawką w taki sam sposób jak sie go napełnia i wlanie do środka płynu do udrażniania głowic i zanurznie samej glowicy w goracej wodzie. Powinno poskutkować a jak nie to zostaje wanna ultrdzwiekowa.
  • Poziom 23  
    Kolego turpik5, nie mam problemu z zapchanymi dyszami, a wszystkie kolegi porady dotyczą wyłącznie tego problemu. Zanim rozetnę katridże, wolałbym być pewien, czy atrament może powodować, że w konkretnym piśmie, 7 i 121 linia tekstu, drukowanego pod Wordem, wychodzi pochylona w lewą stronę. Inne pismo, drukowane z innego pliku, też pod Wordem, ma aż trzy linie pochylone w lewo, jest to 17, 42 i 66 linia tekstu. Niezależnie od tego, czy pisma drukuję masowo, czy zamykam Worda i dodrukowuję po pewnym czasie kolejny egzemplarz pisma, zawsze pojawiają się te same pochyłe linie.

• Poziom 30  
    Hm, ciekawe, do tej pory myślałem, iż atrament może miec wpływ na jakość druku a nie na jego forme na papierze.
  • Poziom 21  
    A może by tak jeszcze spróbować wykonać kalibrację...
  • Poziom 11  
    Rozcinanie kartridża?? Brrrr
    W przypadku tych kartridży bardzo łatwo je otworzyć podwarzając wieczko nożykiem lub czymś podobnym i już jesteśmy w środdku.