Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

POLAR PDN885 - problem z ilością wody

30 Sep 2007 00:18 2722 1
 • Level 12  
  Witam
  Pralka jak w temacie. Pralka u teściów. Teściowa twierdzi, że już od wielu lat pralka pobierała za dużo wody (podczas prania bęben był wypełniony wodą w 1/2 - 2/3 objętości). Ostatnio pralka zaczęła przelewać.
  Wziąłem się za robotę. Po zde-montowaniu hydrostatu okazało się, że pod ciśnieniem styki 12-13 (o ile dobrze pamiętam numerki) są zwarte a styki 22-23 oscylują około 100 omów. Popsiukałem WD40, wytrzepałem z nadmiaru i na miernik styki pod ciśnieniem były zwarte prawidłowo.
  Po podłączeniu do pralki nic się nie zmieniło - nadal tankowała do pełna. Kolejnym krokiem było oczyszczenie rurki między hydrostatem a odpływem z bębna do pompki.
  Po oczyszeniu pralka pobiera wodę prawidłowo. Ale nie jestem pewien czy jest to prawidłowa ilość. I tu pytanie - ile w pralce powinno być wody (przy pustym bębnie bez bielizny). Przy praniu pralka kilkakrotnie dobiera wody, ale po troszeczku (czodzi mi o pranie a nie o płukanie). W czasie prania pozimo wody jest około 2 cm w najgłębszym punkcie bębna. W trakcie prania dobiera jeszcze do około 3cm. W czasie płukania wody jest tyle samo. Wydaje mie się, że to troszkę za mało. Gdy przy płukaniu ustawi się funkcję "wysoki poziom wody" wówczas pralka nabiera wody do dolnej krawędzi fartucha (czyli około 9-10 cm).

  I jeszcze jedno pytanie - w innym temacie znalazłem informację, że wąż między bębnem i pompą można wymienić na nowszą wersję bez przelotki do cienkiego węźyka do hydrostatu. Mam pytanie - czy po wyjęciu tego węźa z bębna nowy wąż należy czymś przykleić czy wystarczy włożyć.

  Pozdrawiam
  Sebastian Piasecki
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Pytanie 1 - poziom prawidłowy.
  Pytanie 2- lepiej dla pewności zawsze wkleić.