Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[E46] przeróbka na xenony

30 Wrz 2007 08:14 9243 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Wstawiłem do E46 330Cd 2003r. xenony oczywiście oryginalne lampy i mam taki problem że na postoju wszystko jest ok a jak tylko uruchomię silnik to zaczyna się dyskoteka aż się wyłączają. przeczytałem gdzieś, że sterownik świateł prawdopodobnie widzi za mały pobór energii w stosunku do zwykłych żarówek i że można tą sprawę załatwić poprzez dodanie rezystora lub poprzez przeprogramowanie sterownika świateł. Czy ktoś może przerabiał ten temat i coś mi będzie w stanie podpowiedzieć. Druga sprawa to uruchomienie przesłony bixenonu. Zamierzam cewkę podłączyć po prostu pod żarówkę świateł długich tylko czy aby nie zadurzy prąd wtedy ogółem będzie wymuszony na tym obwodzie ? Chyba że jednocześnie zmniejszyć moc żarówki H7 świateł długich.
    Pztam o to wsyzstko poniewaz po ostatnich manewrach jestem dosc ostrożny przy grzebaniu przy swojej BMW ;-) niechcacy zrobilem zwarcie na akumulatorze i kosztowało mnie to nie bagatelka 1000zł ;-) (wymiana EWS programowanie itd. )
    Pozdrawiam Jarek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 41  
    Witam.
    Auto - BMW, 2001', diesel, 2000cm³, xenony dokładane.
    Mam bardzo podobny problem, tzn przy pracującym silniku ksenony delikatnie migają.
    Ale wystarczy że w module sterowania światlami włącze funkcję "emergency active" i światła świecą idealnie.
    Czy ktoś wie jak tę funkcję uruchomić na stale.
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam BMW E46 2003r właśnie kupiłem oryginalne lampy xsenonowe i po zamontowaniu działają ale tylko po przekręconym zapłonie, gdy zapalę silnik zaczynają mrugać i pokazuje się błąd świateł na wyświetlaczu. Po chwili, bądź dodaniu gazu zupełnie wyłączają się. W serwisie tłumaczą się tylko wymianą sterownika za ok 1000zł. + robocizna, ale słyszałem, że można to ominąć, tylko jak ? Czy jest ktoś kto mógłby mi w tym pomóc ?
  • Poziom 1  
    swiatla xenonowe w E46 maja wbudowane przetwornice i same sie poziomuja. Przy wymianie wystarczy zamienic stare na nowe pod warunkiem ze nowe sa orginalne BMW.Wszystkie wtyczki pasuja.Problem pojawia sie przy uruchomionym silniku tj.mruganie bledy na desce itd.zeby to wszystko dzialalo poprawnie musisz wymienic tez wlacznik swiatel na orginalny z BMW ktore mialo xenon tj. taki ktory nie ma regulacji wysokosci swiatel.To najprostszy sposob i najtanszy sposob ok 150zl.
  • Poziom 10  
    najtanszy sposob to wstawic 2 przekazniki jeden ok 5 zl ustabilizuja napiecie i bedzie ok przerabialem temat
  • Poziom 10  
    oczywiscie da sie przejsc ten problem...do kazdej lampy daje "oszukiwacz" ktory wyrównuje pobór pradu do takiego jaki ma żarówka h7 co do podlaczenia bixenonu to tez nie ma problemu koszt wszystkiego 200zł czas wykonania ok 30min ....zapraszam chetnych mic nie mruga,brak błedu sprawdzone na wielu klientach-żadnej reklamacji