Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki głośnik do subwoofera do auta?

30 Wrz 2007 13:12 1656 9
  • Poziom 9  
    Mam radio Sony CDX F-5500 CD/MP3 i za nie duże pieniądze swego czasu kupiłem do tego wzmacniacz VoiceKraft 900WATT ( 4 kanały, ale wykorzystywałem 2 więc połowę mocy). Do tego wrzuciłem głośnik basowy 500W+ skrzynia w drewnie, który zawalał mi w domu ale ostatnio głośnik zaczął trochę charczeć, więc chcę go wymienić.
    Co koledzy polecacie za nie wielkie pieniądze ale w miarę czysto grającego :?:

Pozdrawiam
    :!:
  • IGE-XAO
  • Poziom 18  
    To zależy ile masz kasy i czego słuchasz, bo tego nie napisałeś..
  • Poziom 18  
    ja mysle ze mniej kasy wyjdzie jesli kupi 4 kanalowke niz jeden na przod i monoblock do suba, nie trzeba szukac hi endu jesli wczesniej mial vk to wystarczy jakis przyzwoity zestaw.. chyba ze postanowil byc audiofilem ;-) ale narazie nie bedziemy dyskutowac.. niech autor postu napisze ile siana na sprzet i jaka muza a na pewno sie cos znajdzie:)
  • IGE-XAO
  • Poziom 9  
    Co do siana koledzy to jak na razie wydać mogę jakieś 200-250zł bo mam za chwilkę ubezpieczenie do zapłaty więc się wytrzepię z floty.
    Audiofilem nie jestem ale wolałbym wydać najpierw kasę na subwoofer a potem na lepszy wzmacniacz.
    Jak już pisałem siada mi głośnik i muszę go wymienić. Sama obudowa od suba myślę że jest to wymiany bo wożę ze sobą to co mi kiedyś w domu grało (35x35x80 - w drewnie) + głośnik 25cm.

Więc jak już wcześniej pisałem wolałbym zacząć od wymiany głośnika albo całego subwoofera, ale co polecacie :?:
    W przyszłości jaki wzmacniacz byście polecili :?:

Co do muzyki co słucham to co notowane na listach przebojów oraz techno, trance itp.
  • Poziom 14  
    Powiem tak... Mając za słaby wzmak tak samo zajeżdżasz głośnik... mnie lanzar max10 na za słabym wzmaku pochodził 2 godziny :) wzmak jak i głośnik do kosza poszły :) Więc nawet gdy zostawisz sobie tego wzmaka to musisz grać tak żeby nie powstawały żadne przesterowania... Pakując głośnik do byle jakiego pudła też dużo tracisz na jakości basu(lecz nie ma to wpływu na zużycie głośnika) owszem za 250zł kupisz już przyzwoity głośnik... ale ucierpi on na słabym wzmaku... zaraz poszukam jakiegoś głośniczka do szybkiej nuty i napisze co i jak... Ale przemyśl to co napisałem czy na prawdę Ci się to opłaca...

Przekopałem pare sklepów i w sumie do 250zł to możesz z lepszych głośników wziąć Lanzar max10, coś z PB lub Magnata Xpress któregoś... Reszta to albo drożyzna przy sianku które podałeś albo kicha totalna... Ja podałem zaufane mi głośniki :) A co do wzmaków to HPB z carpower'a... mają kopa i nie są za drogie... Lanzar też ma fajne wzmaki ale nie wiem juz jak wypadają cenowo i w porównaniu do HPB, możesz też popatrzeć na BOSCHMANN'a 990ATX, równie dobrze sprawują sie magnaty... Na prwdę jest w czym wybierać :)
  • Poziom 35  
    Lord_Wejder napisał:
    Hmmm... nie miałem wielu wzmaków w życiu ale z tego co widziałem to 4-ro kanałówke jakby chciał użyć do przodu i na tył to jak on ją zmostkuje żeby suba tym zasilić?? Z tego co mnie się WYDAJE i wyczytałem w instrukcjach obsługi to 4-ro kanałówke jakby chciał w mostek połączyć to dostanie 2 kanałówke... I jak wtedy suba pod to podepnie razem z przodem? sub potrzebuje mocy nawet jakiś tańszy więc chyba nie starczy 4-ro kanałówka... Chyba, że masz na myśli sam zestaw narazie zasilić to okas :) Oczywiście mogę sie mylić :) jeżeli tak jest to prostujcie mnie od razu :)

normalnie konfiguracja 3kanalow czyli 2kanaly an przody a dwa pozostale mostek i sub,mocna 4 kanalowka spokojneiw obluzy mocne przody i dobrego suba
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    miałeś czterokanałowy z możliwością mostkowania do jednego kanału??
  • Poziom 14  
    Też mogłem w jeden kanał spiąć... To był mój pierwszy wzmak jaki kupiłem do auta :) jakiś no name wiec wcale mnie to nie dziwi ze mozna bylo w jeden kanal go spiąć... chociaż nie wiem jak mocowo to sie przedstawiało... ale wzmaka już dawno nie ma...teraz z regóły sa 4/3/2...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    cztery w jeden !!

czy 2 + 2 ??

bo jak 4 w 1 to ja jeszcze o takim nie słyszałem ;\

coś dziwny ten wzmak
  • Poziom 14  
    To był japoniec... miał przełącznik i można było wybrać 4 kanały 2 kanały i 1 kanał. poszukam może gdzieś na strychu znajdę instrukcje od niego to poczytam o co to w tym chodziło, może będzie nawet jakiś schemat ideowy o co w tym przełączniku chodziło. Powiem szczerze też mnie to dziwi teraz, że mogłem w jeden kanał to spiąć. Poczytam i napisze co wyczytałem. Ale jestem pewien na 100% że on działał spięty w jeden kanał.

Dobra znalazłem juz :) chiński sprzęt działał profesjonalnie:) z ideówki wynika że przełącznik po ustawieniu 2+2 odłączał jedną stronę i zostawiał drugą na której mostku wcale nie było tylko były kabelki poczarowane na dodatkowe wyjście... czyli mówiąc po polskiemu w rzeczywistości była to ściema a nie połączenie w 1 :) Japońcy potrafią czarować :) Zwracam Panowie honor :) dałem się oczarować wtedy, ale czegóż można spodziewać sie po dzieciaku który kupił sobie wzmaka do malucha wtedy :)