Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny pod這gowe "Pascal XT"

30 Sep 2007 13:32 1650 21
  • Level 14  
    Mam pytanie odnosnie tych kolumn:

http://www.artonaudio.com.pl/pascalxt/pascalxt%20projekt.html

czy zastosowane w nich glosniki oraz ogolnie cale kolumny graja czystym dzwiekiem, nie jakies dudnienie tylko dobry bas? Spotkal sie juz moze ktos z tym projektem? Po prostu chce zbudowac wlasne podlogowki (naglasniac nimi ok 12m² pokoj) i zalezy mi na takim wygladzie kolumn - wysokie i proste, tylko na gorze glosniki.

Jezeli to shit, to prosil bym o podanie jakis innych "gotowcow" o podobnym designie, koszt budowy tj. sam sprzet (oprocz obudow) do 400z.

Zalezy mi na odpowiedzi! Dziekuje.
  • Helpful post
    Level 26  
    kolego ale same wysokotonowce to koszt 300zl w tym projekcie, zwrotnice klejne 300 a niskotonowki ok 800-1000.
  • Level 14  
    Aha, a czy mozna dobrac odpowiednio zamiast tych uzytych Alcone, jakies inne nie wiem np. STX'y lub cos - nie znam sie na tym wiec nie wiem :cry:

Bardzo prosze o podanie chocby jakis namiarow na podobny projekt, poniewaz przegladalem juz dosc duzo tematow na tym forum, lecz z kazdego nie umiem wybrac, ktory by najlepiej gral.
  • Level 18  
    McKansy, zr鏏 takie kolumny na przetwornikach Tonsil a b璠ziesz zadowolony j amam pok鎩 20m^2 i mia貫m suba na g這郾iku Tonsil GDN20/80/2 i m闚ie Ci Tonsile s nie do zajechania ;)
  • Level 14  
    No dobra, chetnie zrobie na obojetnie jakich glosnikach, lecz ja po prostu nie wiem jakich uzyc :cry: Ktore beda odpowiednie, na programie WinISD rowniez sie nie znam (tzn. nie znam tych wykresow, czyli moja wiedza to kompletne dno o akustyce), a nie mozna tak po prostu wziasc wlozyc 3 glosnikow do obudowy i zeby gralo odpowiednio wg moich wymagan (nie jestem audiofilem ale oczekuje dobrej jakosci w miare przystepnej cenie).
  • Level 18  
    McKansy zr鏏 na TONSIL-ach a jeszcze mi podzi瘯ujesz :)
  • Level 14  
    No dobra na Tonsilach ale nie wiem na jakich - jaki model bo tego nie ma kilka sztuk :cry:
  • Level 18  
    McKansy a o jak 鈔ednic g這郾ika Ci chodzi 20cm, 25cm [??]
  • Level 14  
    W sumie to juz sam nie wiem co robic :cry: Chcialbym po prostu sie wzorowac na czyms, no i wlasnie tutaj mam podany caly projekt tzn. dokladne wymiary (rys. w linku), no i tylko co pozostaje to wyposazyc obudowe w glosniki, o ktore wlasnie pytam, lecz chce jakby tylko zamienniki, nic nie zmieniac z obudowa bo sie na tym nie znam.
  • Level 14  
    No dobra, bardzo dzieki za pomoc ;)
    A co inni o tym sadza - nie sa to male pieniadze, wiec nie chcialbym kupic czegos, co po prostu nigdy nie zagra :cry:

I jeszcze jedno przy okazji w temacie: jakie zastosowac zwrotnice, dac indywidualnie zaprojektowac w Polink'u pod te glosniki?
  • Level 39  
    jak za 400zl i w podobnym stylu jak te w/w to tylko to http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=6916
    projekt zwrotnicy jest, pojemnosc obudowy 15-18litrow a glosniki tanie i latwo dostepne

jezeli na tym STXie co tomek proponuje to na tej zwrotnicy
    Kolumny pod這gowe "Pascal XT"
    pod wysokotonowego AXa niema jeszcze zwrotnicy wiec niema sensu sie bawic. a pozatym jezeli brac AXa to juz we wspolpracy z AXem ;)
  • Level 18  
    McKansy, co do tych Stx'闚 to ten GDN jest taki sobie ale zagra dob瞠 a co do tego GDWK stx ax jestem pewny, 瞠 jest wart ceny w 100% ;) a co do zwrotnicy ja bym zastosowa JANBO, ja mam tej firmy zworke i kolumny na podzespo豉ch Tonsila i zworka jest naprawde bardzo dobra i warta ceny ;)

Mam nadzieje, 瞠 pomog貫m bynajmniej si stara貫m, jak by jakies pytania to pisz postaram si pom鏂 jak bede m鏬 ;)
  • Level 39  
    Quote:
    a co do zwrotnicy ja bym zastosowa JANBO
    no to juz wiemy ze kolega jeszcze baaardzo malo wie :]
  • Level 18  
    Pawel S. kolego ja nie wiem bardzo ma這, wiem tyle ile sie nauczy貫m a cz這wiek uczy sie ca貫 篡cie a przyznam si, 瞠 co do zwrotnic nie jestem specem ;)
  • Level 39  
    tomaszu, szczerze ci doradze zebys zainwestowal i zrobil sobie jakies sprawdzone kolumny. nastepnie podlaczysz do nich dowolna uniwersalna zwrotnice. a pozniej zmienisz ja na konkretna dedykowana do tych glosnikow. dopiero wtedy przekonasz sie jak wiele zalezy od dobrej zwrotnicy ;)

nawet Scan speaki na uniwersalnej zwronicy zagraja bardzo przecietnie...
  • Level 26  
    moze kolumny borysa? masz projekt zwrotki dobre glosniki, tanie.. itp.
  • Level 14  
    Jednak sie juz zdecydowalem na projekt "Kolumny seweryna" ktore mysle, ze spelnia moje oczekiwania ;)
  • Level 36  
    A mo瞠 na pocz徠ek nieco prostszy projekt? Od strony stolarskiej tamten jest do嗆 wymagaj帷y...
  • Level 39  
    SzokalML, ale niechodzi o wyglada ale dobor glosnikow. glosniki to sprawdzone 2xARN 150 + sc10n ;)