Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

APC Smart UPS DP 4000, wymiana baterii

30 Wrz 2007 14:31 4310 5
  • Poziom 15  
    Czy ktoś wie jak poinformować powyższe urządzenie o wymianie baterii na nowe? W zwykłych smartach można poprawić wartosc rejestru przy pomocy hyperterminala, jednak tego UPS to niedotyczy. Rejestr ten jest nie dostępny. Po wymianie baterii czas podtrzymania wynosi ok.90min bez obciazenia, powinien minimum 220min
  • Poziom 24  
    Gdzieś na forum czytałem o smartach, że po wymianie baterii jak się naładują to trzeba wyjąć wtyczkę z gniazdka (UPS przejdzie na podtrzymanie bateryjne) aż się rozładują baterie (napięcie spadnie do około 10V). Potem trzeba z powrotem włożyć wtyczkę aż się naładują. W trakcie tej operacji UPS ponoć zapamiętuje charakterystykę rozładowania nowych baterii. Nie jestem pewien ale tak mi się to wydaje.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Witam !
    trenowałem Smarta 1000VA na zewnętrznych akumulatorach o pojemności 100 Ah, zamiast max. 17 Ah. I mimo, że były na stosunkowo długich przewodach pracował bez problemu, chociaż ciągle pokazywał niskie napięcie na akumulatorach. UPS Smart testuje akumulatory w momencie załączenia do sieci. Tak naprawdę padał dopiero, gdy napięcie akumulatorów spadło do 21 V, ale przedtem sygnalizował dojście do strefy niebezpiecznej. Więc raczej nie przejmowałbym się tym problemem.
    pozdrawiam
    wojtek
  • Poziom 15  
    dzieki, ale to nie rozwiazuje problemu, proponowana kalibracja w niewielkim stopniu poprawia stan i jest rozwiazaniem opisanym dokładnie w KB APC. Na serwisowaniu zwykłych Smartów zjadłem zęby i wiem jak się je kalibruje. Model DP rządzi się trochę innymi prawami.
  • Poziom 27  
    Witam

Smart DP 4000 (jak z resztą cała seria Smartów DP) nie jest rdzennym produktem APC tylko przejętego przez APC Silcona. Do skalibrowania tego UPS-a potrzebne jest specjalistyczne narzędzie zwane Calibration Box. Tutaj nie zadziała standardowa proceura jak dla zwykłych Smartów. Niestety, Calibration boxy mają tylko autoryzowani partnerzy serwisowi APC. Jezeli potrzebujesz namiary na dobry serwis autoryzowany to daj znać na priv.

Pozdrawiam

Krystian Tokarski