Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bagażnik i grające blachy..

30 Wrz 2007 14:51 1166 10
  • Poziom 12  
    Witajcie
    Mam pewnien problem otóż ostatnio wygłuszayłem tynią klapę matami dekarskimi. Powiem że starałem się to dosc dokłądnie zrobić ale nie wiem czy dobrze mi wyszło ale do rzeczy. Otóż myślałem że blachy przestaną grać ale dalej jest to samo może trochę mniej. Dodatkowo podłożyłem pomiedzy klapę a karoserię dwie gumy którę amortyzują ruchy klapy. Ale nadal blacha pod rejkestracją gra. I w dodatku coś mi brzęczy spod spodu. Co radzicie? Dać podwójne warstwy maty na klapę i wykleić całe koło zapsaowe matami(bo jakby stamtąd te dźwięki też dobiegały). Panowie ratujcie bo mi ręce opadają. Zostało mi trochę maty dekarskiej i myśle w jaki rozsądny sposób ja wykorzystć. BO jeszcze na drzwi mi jej trochę pójdzie. Wiec czekam na odp. Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 27  
    Wywal wszystko co jest luzem w okolicach bagażnika półki nie półki apteczki klucze.
    Jak nadal będzie grało to przysłuchujesz się gdzie tak daje bo to nie zawsze jest klapa tylna ale ćwiartki tylne.
    Miałem tak samo i zlikwidowałem to w taki sposób że sprzedałem suba :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Właśnie tak jakby to grało z boków i z pod spodu bagażnika...
    Suba napewno nie wywalę muszę to jakoś zrobić by dało się sensownie słuchać :|
  • Poziom 27  
    Jakie auto?
    U mnie strasznie boki grały bo htb i troche tej blachy było. Grał szczególnie wlew paliwa. Mówie wywal wszystko z bagaznika łącznie z apteczkami kołem zapasowym kluczami dosłownie wszystko. Nawet jak możesz to półkę.
    Wtedy nasłuchuj dokładnie i kładź tam maty. Dobrze jakby ktoś był z Tobą tak aby mógł przydusić blache to wtedy będziesz wiedział czy to blacha zewnętrzna czy gdzieś coś pod blachą.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Auto to Audi A4 duży bagażnik i dużo blach do grania. Powiem tak wywalałem wszytsko z bagażnika i i nadal jest źle. Ale do rzeczy. Napewno gra mi blacha pod rejestracją to jest pewne. Czuje coś koło wlewu paliwa tak jak mówisz... I co radzisz wykleić cały bok matami? Bo trochę mi dekarskich mat zostało.. I jeszcze coś mi napierdziela w okolicach zderzaka nie wiem czy to może koło zapasowe... Cholera wie... Naprawdę ciężko z tym się połapać..
  • Poziom 27  
    Niestety wszystko przy polskich drogach wpada w wibracje i sporo elementów samochodu się odkręca a jak jest jakiś luz to wiadomo zaczyna chodzić. Tak może być ze zderzakiem. Kładź się pod samochód i patrz czy wszystko podokręcane.
    Co do rejestracji to najlepiej odkręć ją całkowicie. Jak nie będzie grało to wystarczy coś pod rejestracje skombinować jakąś gąbkę lub gumę i przykleić do rejestracji i przykręcić na ścisk tak aby nie miała możliwości się ruszyć.
    Co do blach to pozostaje tylko wyklejenie i to nie zawsze pomoże. Tutaj już trzeba coś słyszeć żeby wiedzieć co doradzić. Najlepiej przytrzymaj blache tak aby nie wpadała w wibracje wtedy będziesz wiedział czy to ta blacha czy inna.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Co do rejestracji to już wyjaśniam. Na pcozątku rejestracja grała tak głośno że nie szło wytrtzmać. Ale dałem pdo nią dwie warstwy gąbki takiej co się kładzie pod panele i dało radę. Ale dalej coś mi spod rejestracji grało .Wykleiłem matą(moze zbyt słabo nie wiem?) te blache co jest pod rejestracją. Trochę pomogło ale to nie to. W dodatku gdy przycisnę te blachę to ona nie gra! Czyli spod rejestarcji gra napewno ta blacha. Czyli w tym wypadku wyklejenie jej nei pomogło. A myślisz czy druga warstwa maty by pomogła?

Aha i czy blachy z koła zapasowego mogą grac tak głośno? I jutro wjeżdżam na podnośnik autem i wszystko podkręcam.
  • Poziom 16  
    Posprawdzaj przewody do oświetlenia rejestracji i tylnych lamp. Może to strasznie grac. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    witam
    tez mam a4 u mnie z kolei w bagazniku jest wzgledna cisza ale tez cala klapa lata a rejstracja nie podejrzewam zamek od klapy bo jak tylko delikatnie ja otworze to przestaje drzec, moze u ciebie tez gra zamek??
  • Poziom 12  
    Znaczy wiesz jak otworzysz to już nie ma takiego ciśnienia w bagażniku ja też jak nawet na zamkniętej klapie delikatnie ją do góry uniosę to już jest lepiej. Musze na dniach rozebrać znowu całą kalę i wszystko poobklejać mata i gąbką. Tylko niedługo to mi się sama klapa będzie zamykać bo już ledwo siłowniki dają rade.
  • Poziom 9  
    Hmm radze dać troche silikonu pod rejestracje lub podkleic uszczelkami do okien.