Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5510T.Czarny poziomy pas.

Joanna i Andrzej 30 Wrz 2007 19:48 1365 8
  • #1 30 Wrz 2007 19:48
    Joanna i Andrzej
    Poziom 15  

Witam.Chodzi o usterkę w telewizorze Elemis 5510T.Usterka polega na tym że po włączeniu na środku ekranu pojawia się czarny pas,który znika po około 1,5h.Reszta działa bez zarzutu.Proszę o pomoc w tym temacie.
    Ps.Podejrzewam że będą to kondesatory,jednak może ktoś spotkał się z taką usterką i może podpowiedzieć co wymienić.

0 8
  • #3 30 Wrz 2007 20:09
    Remeknapr
    Poziom 33  

Joanna i Andrzej napisał:
    Usterka polega na tym że po włączeniu na środku ekranu pojawia się czarny pas,który znika po około 1,5h.

Poziomy, pionowy, ukośny? Wróżka ma wolne.

0
  • #4 30 Wrz 2007 20:10
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 30 Wrz 2007 20:51
    pankracy 2
    Spec od TV

Witaj!
    Mam identyczną usterkę , sprecyzuje ten przypadek , faktycznie pojawia się poziomy czarny pasek zaraz po włączeniu i zmiejsza się do zaniku po około 1 godziny , wymiana TDA3653B jak również elek w aplikacji i zasilaniu nic nowego nie wniosło , nadmieniam ze TV jest u klienta i nie było pilota żeby przełączyć w funkcje AV żeby zawęzić obszar poszukiwań usterki.

0
  • #7 30 Wrz 2007 21:49
    Remeknapr
    Poziom 33  

Jeśli to ten objaw, o którym myślę to przyczyna leży oczywiście w pionie. Aby ją zidentyfikować , proponuję zmniejszyć na próbę wysokość obrazu. Jeśli pas zniknie, to jest to. Elementy w pionie na skutek starzenia zmieniły wartości. Trzeba przede wszystkim wymienić elektrolity i doprowadzić napięcia z przetwornicy do prawidłowych wartości. Następnie sprawdzić pętlę sprzężenia zwrotnego.

0
  • #8 30 Wrz 2007 22:00
    LeDy
    Poziom 43  

Remeknapr napisał:
    Joanna i Andrzej napisał:
    Usterka polega na tym że po włączeniu na środku ekranu pojawia się czarny pas,który znika po około 1,5h.

Poziomy, pionowy, ukośny? Wróżka ma wolne.
    Z tego co widzę to w samym tytule postu pisze jaki to pas. Widać nie każdy czyta dokładnie posty a posty pisze chyba dla statystyki. Skoro nie było sprawdzone po AV to może słynny kondensator w zasilaczu antenowym?

0
  • #9 02 Paź 2007 01:42
    Joanna i Andrzej
    Poziom 15  

Witam więc usterka okazała sie na tyle prosta dzięki Wam.Po wymianie kondensatorów:C-593,596,554.obraz poprawił się o tyle że pas nie był już na ok 2 cm tylko dużo mniejszy.Postanowiłem tak jak mi poradził kolega Remeknapr tylko że zmniejszenie,wysokości obrazu nic nie dało tylko delikatne podciągnięcie i pasa niema,obraz jest dosyć dobry jak na latka takiego telewizorka.W tej chwili zostawiłem go tak jak jest i testuję.

0