Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Alarmowa Penta i Moduł GSM e-alarm

30 Wrz 2007 21:35 2657 4
  • Poziom 12  
    Witam
    Stałem się szczęśliwym posiadaczem centrali alarmowej Penta oraz modułu GSM e-alarm v 1.1.

Podłączyłem wszystko do centrali, oprócz modułu GSM. Poniżej zamieszczam zdjęcia tego modułu.
    www.teleradiomechanika.jor.pl/lukiszio/DSCI2847.jpg

Może ktoś się z nim spotkał i wie jak go podłączyć. Wiem, że w moim wypadku przewody do centrali z GSM to biały, niebieski, zielony, czerwony.

W instrukcji od PENTA mama taki opis:
    Cytat:
    Linia Telefoniczna
    Zaciski 17, 18, 19, 20,: Linia telefoniczna powinna być podłączona do zacisków
    19 i 20, zaciski 17 i 18 to wyjście linii na pozostałe aparaty telefoniczne.

Dziękuję z góry i Pozdrawiam
    Lukisz
  • OptexOptex
  • Poziom 38  
    Wyjścia masz opisane do zastosowania do typowej linii telefonicznej. GSM sterowany jest przez sterownik do którego masz podłączony telefon. Reaguje on na naruszenie zacisku sterownika. Musisz poszukać opisu programowania modułu. Powodzenia
  • OptexOptex
  • Poziom 19  
    Jeśli GSM ma być zastosowany jako Backup to układ bada obecnośc linii telefonicznej , a wprzypadku braku sygnału uruchamia GSM. Nie znam tego modułu bo ja stosuję Jandei, lub New World GSM firmy GE, ale zasada podłączania jest prosta. Jeśli chcesz to zeskanuję schemat podłącznia Jandei lub New World izamieszcze na forum.
    Pozdrawiam N74
  • Poziom 12  
    NOVY74 jakbyś mógł mi to zeskanować to miałbym chociaż jakieś porównanie.
    Dzięki z góry.
  • Poziom 19  
    Załączam schemat podłączenia GSM do panelu. W tym przypadku schemat zawiera podłączenie do wielu systemów które używamy w mojej firmie Phonewatch.ie
    Skup się jednak na ogólnej zasadzie.
    Wysyłam również widok GSM którego obecnie używamy.
    Pozdrawiam N74