Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

żelazko Tefal ultragliss50 - iskry i smród

AMPI 20 Lis 2003 22:18 6794 14
  • #1 20 Lis 2003 22:18
    AMPI
    Poziom 25  

Witam!
    Model zelazka ultragliss50.Problem jest taki ze z zelazka sypia się iskry i smierdzi.Moje pytanie brzmi czy warto to wogóle otwierac i naprawiac czy wywalic lepiej do kosza ew co moze byc zepsute.Z reszta co moze byc zepsute chyba tylko grzałka albo termostat.Mozna do tego dostac jakies czesci zamienne?

0 14
  • #2 20 Lis 2003 23:48
    andrew751
    Poziom 21  

hej, moim zdaniem Tefal to porzadna firma , wszystko mozna dostac, ale jezeli jest wiekowe pow. 5 L ,to niemasensu, zrob prezent : zonie, koch czy Mamie. powodzenia.

0
  • #3 21 Lis 2003 00:06
    Robert B
    Poziom 43  

Zawsze warto zerknąć - nic nie boli ani nie kosztuje.
    Weź śrubokręt, omomiarkę i zajrzyj - może się tylko drucik odczepił (jak mawia mój kolega - dobry elektronik)

0
  • #4 21 Lis 2003 07:59
    AMPI
    Poziom 25  

Dziekuje za wasze zdnie oto mi chodziło dzis zabieram sie do roboty.

0
  • #5 21 Lis 2003 21:33
    XAX
    Poziom 21  

Witaj

Jak śmierdzi to na 99% masz padnięty termostat.
    W tych modelach o ile pamiętam są one zrobione na konstrukcji z plastikowej i jak gdzieś uchodzi para to zaczyna się on tlić. Koszt nowego to około 30-50,00PLN pod warunkiem że nie ukręcą ci się śruby trzymające termostat bo wtedy masz i stopę do wymiany a to już na pewno się nie opłaca. Do tego dochodzi jeszcze problem czy jak go wymienisz to jesteś w stanie sprawdzić czy jest dobrze na regulowany.
    Tak jak już napisał kolega andrew751 jeżeli jest stare to lepiej kup nowe. Szkoda czasu na zabawę przy nim.

0
  • #7 21 Lis 2003 22:03
    XAX
    Poziom 21  

Też tak może być. Jednak wtedy przeważnie jest osłona stopy do wymiany bo tli się ona wraz z wtyczką.

0
  • #8 22 Lis 2003 11:03
    AMPI
    Poziom 25  

Witam!
    Nie spodziwałem się az takiego zainteresowanie tematem ale fajnie ze chcecie pomuc.Rozebrałem to zelazko i fakt okazało sie ze termostat jest spalony.Problem ze srubami tez jest jak narazie wykręciłem jedna a za reszte nawet sie nie brałem poniewaz okazuje sie ze jest problem z zakupem tego termostatu.Dzwoniłem do north ale człowiek odbierajacy telefon stwierdził ze nie ma takiego modelu i chciał ciag jakis cyferek które nie występuja na tym zelazku.W zwiazku z tym mam pytanie jaki jest typ termostatu do tego zelazka lub co mam podac facetowi w north zeby to zamówic?

0
  • #9 22 Lis 2003 21:29
    XAX
    Poziom 21  

Witaj

Typ żelazka jest na osłonie stopy na tabliczce.
    Przeważnie po lewej stronie. Jest on czterocyfrowy.
    Najlepiej przepisz wszystko co masz na tabliczce i napisz go tutaj a w poniedziałek podam ci cenę.

0
  • #10 22 Lis 2003 23:08
    AMPI
    Poziom 25  

Model podam w poniedziałek bo żelazko zabrałem do pracy.Ale jedna rzecz mi w tym nie pasuje tzn chodzi o ten model mam drugie podobne zelazko tez Tefala i nanim jst napisane:

3 12104 N1820 12

220-240~50/60Hz 400

1700W

Dokładnie tak wyglada tabliczka znamionowa tego żelazka w zepsutym jest podobnie który nómer jest modelem?Straszne dziwaczne te oznaczenia w RTV to odrazu wiadomo co i jak ale mniejsza z tym.
    Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie.

0
  • #11 23 Lis 2003 11:16
    Damian22
    Poziom 14  

model zelazka to jest nr 1820 12 a serwis czesci mozesz nabyc w serwisie centralnym tefala w : Kraków 31-464 „EXTRA” ul. Chałupnika 4 (012)413-59-42 firma w której kiedys pracowalem zamawiala tam czesci zadzwonisz podasz model i to co Ci jest potrzebne a o9ni Ci podaja cene.a sprawdziles juz dokladnie co jest uszkodzone????jesli nie wykrecisz termostatu naweet jak jest uszkodzony to nie zamawiaj go!!!bo moszesz ukrecici sruby i wtedy juz go nawet nie zamontujesz i bedziesz musial tez stope wymienic a to juz nie oplacalne

1
  • #12 23 Lis 2003 12:22
    AMPI
    Poziom 25  

Witam

Na 100% uszkodzony jest termostat jest poprostu spalony co du srub to fak zamierzam najpierw zdemontowac termostat i jesli sie uda to dopiero zamówic elemet.Serdecznie dziekuje za okazana pomoc ten sklep jest bardzo blisko mnie takze bede miał blisko :) Jeszcze raz wszystkim bardzo dziekuje!Pozdrawiam

0
  • #13 24 Lis 2003 19:21
    XAX
    Poziom 21  

Witaj

Z tego co mi wyszło to termostat kosztuje 56,00PLN

0
  • #14 25 Lis 2003 18:56
    AMPI
    Poziom 25  

Witam jeszcze raz dziekuje wszystkim za fatyge ale i tak lipa z tego wyszła bo śrube ukręciłem takze zelazko poszło w kosz.Pozdrawiam

0
  • #15 21 Wrz 2004 23:36
    dex
    Poziom 27  

a jakby tu zrobic tanio taki termostat?

Juz padlem na uszczelke 35zl, w termostat sie nie pakuje bo nowe 120,

Tak mysle jakis triak, komprator tylklo czujnika mi brakuje i tu moze byc problem bo te platynowe to chyab drogie sa, albo ska dby tu wykolowac jakis czujnik?

Edit:chyba mam kty84xx

0