Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iskrzenie - przebicie koło anody WN

coista 01 Paź 2007 01:19 1154 5
  • #1 01 Paź 2007 01:19
    coista
    Poziom 18  

Mam pytanie czy da sie pozbyć tego przebicia jakie nagralem (12 sek)dla zobrazowania problemu w TV :
    http://youtube.com/watch?v=2T1wRabum7M

Poza tym śmierdzi podczas iskrzenia chyba ta powłoka na kineskopie jest zużyta. Tv to stary z 10 letni Goldstar.
    Z gory dziękuje za odpowiedz.

0 5
  • Pomocny post
    #2 01 Paź 2007 04:49
    Jarok
    Poziom 21  

Witam.
    Prawdopodobnie zawilgotniał. Trzeba dokładnie wyczyścić okolice anody wymienić kapę na przewodzie WN. Dobrze by było sprawdzić sondą WN wysokie napięcie i zasilanie trafopowielacza.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 01 Paź 2007 11:02
    coista
    Poziom 18  

Dzięki za odpowiedz. Dzis to sprawdze wyczyszczę go a kapę z kineskopu wymienie. Jeszcze nigdy wczesniej az takiego przebicia na anodzie nie widziałem.

0
  • Pomocny post
    #4 01 Paź 2007 12:19
    zebro
    Poziom 23  

Witam, ja to robię w ten sposób, że ostrym narzędziem wydrapuję zwęglone ścieżki, które wyrzeźbiło WN w powłoce szklanej kineskopu, następnie dokładnie trzeba umyć te miejsca np.spirytusem łącznie z kapą WN trafa. Potem dokładnie smaruję przyssawkę silikonem- takim 100% i zapinam do kineskopu.Kilka tak takich zgniłków robiłem i chodzą dobrze problem może pojawić się dopiero potrzeby wymiany trafa, ale to inny temat.Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 01 Paź 2007 12:30
    lukashb
    Poziom 39  

zebro napisał:
    problem może pojawić się dopiero potrzeby wymiany trafa, ale to inny temat.Pozdrawiam
    To też nie kłopot, kineskop się nieuszkodzi od oderwania na siłe od silikonu, przędzej przyssawka się podrze co w przypadku wymiany trafa ma zerowe znaczenie.

0
  • #6 04 Paź 2007 00:26
    coista
    Poziom 18  

Dziękuje za pomoc.
    Zasilikonowałem kineskop razem z kapą i wokół niej i działa jak należy. Sprawdziłem sondą WN czy nie ma przebicia od anody do sony i na szkle kineskopu i póki co jest w porzadku.
    Dzięki raz jeszcze.

0