Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TONSIL SIESTA 2007

01 Paź 2007 15:11 9437 15
  • #2 01 Paź 2007 18:50
    Vitu
    Poziom 20  

www.protonsil.pl napisał:
    Pro Tonsil w "sieci"
    20.09.2007 - 13:38
    Dzięki zainteresowaniu nowymi zestawami Siesta na forum Elektroda (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic804286.html), powstał wywiad na temat przyszłości Pro Tonsilu, zamieszczony w miesięczniku internetowym High Fidelity. Bardzo dziękujemy za inspirujące opinie o naszej firmie. Oczekiwania wyrażone przez uczestników forum z pewnością wpłyną na plan działania Biura Rozwoju, a efekty pracy będą satysfakcjonujące dla wymagających słuchaczy. (http://www.highfidelity.pl/hydepark/protonsil.html)

0
  • #3 01 Paź 2007 19:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 01 Paź 2007 20:33
    Tomek_18
    Poziom 18  

tonacja
    Z góry mówie, że audiofilem nie jestem ale słyszałem je u kuzyna na wzmaku Pioneer "dokładnie nie pamiętam model" pobór 650w i powiem jedno, przy oglądaniu filmów sprawowały się dobrze ale przy mocniejszym słuchaniu muzyki House/Electro z basem na full poprostu wymiękły :(

P.S.
    Jeżeli do głośnej muzy to odradzam, nie mają dobrego powera.

0
  • #5 01 Paź 2007 21:58
    rosim
    Poziom 15  

te kolumny nie sa do łupanki, tylko spokojnego słuchania w stereo, o tonsilach słyszałem, że trzeba uważać na zakupy na allegro, bo moga być wadliwe z odrzutów

0
  • #6 01 Paź 2007 22:40
    grzesik30
    Poziom 2  

Jako użytkownik tych kolumn zobowiazany jestem coś tam o nich napisać. Po pierwsze po tygodniowym użytkowaniu jedno mogę potwierdzić o czym pisano w recenzji - wokale odtwarzane na tych kolumnach są przepiękne - np. Katie Melua czy nie lubiana
    Edyta Górniak w jej starszych kawałakach. Bass? Pomimo deklarowanego pasma przenoszenia zaczynajacego się od 45 Hz doskonale usłyszeć można dzwięki z pasma rzędu 35 Hz. Bass zatem jest dobrze eksponowany, raczej dobrze kontrolowany (te wielkie otwory z przodu bass reflex powodują że bass schodzi raczej nisko, ale czasami się rozłazi). Kolega piszę, że kolumnom brak powera. Cóż czasami slucham trance - a to gatunek muzyki ktory potrzebuje trochę więcej powera jak to określa przedmówca niż "poezja mówiona". Problem w tym, że power nie w głównej mierze nie tkwi w kolumnach, tylko we wzmacniaczu. Kolummny mają dość niską efektywność 89 dB, więc potrzebny jest porządny piec. Pokój 25 m - potencjometr ustawiony na godzinie 10 - jest na tyle głośno, że sąsiedzi z dołu pukają.
    Żeby nie było tak słodko - choć wysokie tony nie są napastliwe - to z drugiej strony brakuje mi tzw. oderwaniu dzwięku od kolumn, po prostu kolumny jakoś nie mogą zniknąć z pokoju. Ale być może wina tkwi w pozostałych elementach toru - podejrzewam, że to CD jest za słabe.

0
  • #7 03 Paź 2007 18:22
    albin37
    Poziom 10  

grzesik30 do jakiego sprzętu masz podłączone siesty,cz warte są tej ceny i za ile udało ci się je kupić.

0
  • #8 04 Paź 2007 12:48
    Kapitan_Kloss
    Poziom 10  

Ponieważ również jestem posiadaczem tych kolumn, napiszę trochę od siebie :) Pierwsze wrażenie było takie, ze Siesty grają bardzo żywo. Mimo pozytywnych recenzji trochę obawiałem się jak to będzie z basem, czy dwa głośniki średnio-niskotonowe o niewielkiej średnicy będą wystarczające. I tutaj zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Bas jest naprawdę dynamiczny i nisko schodzący. Wcześniej posiadałem trójdrożne kolumny z głośnikiem niskotonowym STX 25cm który mimo większej powierzchni membrany przy niskich tonach bardziej dudnił niż grał. Tutaj jest ogromna różnica jakościowa na korzyść Siest. Jest to zasługa dobrze zaprojektowanej obudowy (głośniki pracują w oddzielnych komorach dostrojonych do częstotliwości 45 oraz 90Hz). Średnica również jest znakomita. Tekstylna kopułka w Siestach została znacznie ulepszona w porównaniu do poprzednich zestawów Tonsil. Góra nie jest super szczegółowa (pewnie dlatego dźwięk "nie może się oderwać od kolumn"), ale zaletą tekstylnej kopułki jest miękkie brzmienie które przy dłuższym słuchaniu nie męczy uszu. Pod tym względem wolę tekstylne GDWK od aluminiowych "gwizdków" w wielu innych zestawach. Kolumny mam podłączone do amplitunera Yamaha RX-797 i odtwarzacza Yamaha S-1700. Na wyjściu dałem bezpieczniki 250mA bo wzmacniacz ma dużą moc. Dodam jeszcze, że miałem okazję porównać Siesty z kilkoma innymi zestawami w tej klasie cenowej (m.in. z Infinity Beta 40) i Siesty brzmiały moim zdaniem zdecydowanie najlepiej i dlatego je wybrałem :)

0
  • #9 04 Paź 2007 19:57
    rosim
    Poziom 15  

Kapitan_Kloss - napisz jeszcze coś o RX 797, ja się Tobie sprawuje? Ja też mam RX 797, ale z maestro II 130 i mam podobne zdanie co do tekstylnych kopułek - ich największa zaleta jest miekkie, nie męczące brzmienie, pozdrawiam

0
  • #10 04 Paź 2007 22:40
    grzesik30
    Poziom 2  

U mnie grają ze wzmacniaczem Marantz PM7001. Ze wzmacniaczem to one grają lepiej nie tylko od Infinity 40 ale lepiej od AA Phoebe tak bardzo dobrze ocenianymi. Ale to moje subiektywne zdanie.

0
  • #11 05 Paź 2007 21:40
    Kapitan_Kloss
    Poziom 10  

RX 797 ma bardzo czuły tuner FM który jest w stanie odebrać bardzo słabe sygnały, nawet ze standardowo dołączonej antenki (zwykły kabelek). Mieszkam w miejscu gdzie na skutek specyficznego ukształtowania terenu odbiór większości stacji jest zły i na zwyczajnym odbiorniku można „złapać” najwyżej kilka stacji. Yamaha radzi sobie z tym dużo lepiej. Obecnie mam sygnał radiowy z kabla TV kablowej. Obsługa urządzenia jest intuicyjna, chociaż z wielu dostępnych funkcji nie miałem jeszcze okazji korzystać. Z instrukcją obsługi trzeba się natomiast zapoznać przed ręcznym programowaniem stacji, gdyż kolejność naciskania przycisków jest ściśle określona. Wcześniej korzystałem z amplitunera Radmor 5412 i pozwoliłem sobie porównać jakość dźwięku ze wzmacniacza. O ile zmiana kolumn spowodowała kolosalną różnicę, to Yamaha nie szokuje nową jakością. Brzmienie obu urządzeń jest prawie identycznie! Zauważyłem, że Yamaha ma nieco czystszą górę, gra trochę ostrzej i mniej szumi przy ustawieniu potencjometru na max. Z kolei bardziej przypadły mi do gustu basy z Radmora, ale to wrażenie subiektywne. Pewnie na dobrych słuchawkach byłoby lepsze porównanie, bo w tej klasie cenowej o jakości dźwięku decydują przede wszystkim przetworniki i trudno wyłapać subtelne różnice pomiędzy dwoma dobrymi wzmacniaczami. Wykonanie RX 797 jest solidne, chociaż pokrętła potencjometrów (za wyjątkiem głośności) są plastikowe. Wyświetlacz jest czytelny. W zestawie są aż dwa piloty (jeden ze wszystkimi opcjami, drugi uproszczony z fluorescencyjnymi przyciskami).

0
  • #12 06 Paź 2007 00:06
    rosim
    Poziom 15  

drugi pilot jest do obsługi 2 strefy, a nie brakuje ci większej ilości funkci zdalnego sterowania?

0
  • #13 06 Paź 2007 12:32
    Kapitan_Kloss
    Poziom 10  

Nie brakuje mi, gdyż amplitunera używam w zasadzie tylko do słuchania radia oraz muzyki z odtwarzacza CD. Pilota używam do zmiany głośności, przełączania pomiędzy CD a tunerem oraz do zmiany stacji.

0
  • #15 07 Sty 2008 17:40
    Crazy Angel
    Poziom 10  

witam. jestem tu nowy i mam kilka pytan dotyczacych tych kolumn. kupilem wszystkie glosniki, takie jak w kolumnach SIESTA, w sklepie znajdujacym sie nieopodal fabryki Tonsil. zaczalem konstruowanie obudowy takiej jak oryginalne SIESTY. problem napotkalem, gdy przeczytalem ze w srodku znajduje sie jakas przegroda.. czy ktos wie w ktorym miejscu sie ona znajduje? bylbym wdzieczny za pomoc :)

0
  • #16 07 Sty 2008 19:03
    takero
    Poziom 31  

Bardzo fajne kolumny, grają żywo ze świetną średnicą , niezłą sceną i dość zaskakująco dobrym dołem , jest go sporo, ale nie jest ani zmulony, ani na siłe wyciągnięty, ma wykop i ciekawą barwę, jeśli coś miałbym w nich zmienić to kopułke która jak to u tonsila rewelką nie jest, wymieniłbym ją conajmniej na DXa 25 , najchętniej na Scana 9700.

0