Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telefon stacjonarny z Niemiec

sirigor 01 Paź 2007 15:26 5357 4
  • #1 01 Paź 2007 15:26
    sirigor
    Poziom 10  

Witam,
    mam w domu 3 telefony z Niemiec z czego 2 nie działają. Niestety nie pomaga zamiana kabli we wtyczce RJ11 z wewnetrznych pinow na zewnetrzne (oczywiscie na jednym z koncow kabla). Jaka moze byc przyczyna poza awaria telefonu??

telefon dzialajacy (tu wystarczylo zamienic ww kable): OKANO OK518

telefony niedzialajace: Schneider SST100 (bezprzewodowy) i UHER Infotel ST-120 (przewodowy, z automatyczna sekretarka). Na kablu RJ11 "polskim" oba sa gluche, po zamianie jednego konca na piny zewnetrzne telefony tez sa gluche, ale mozna na nie dzwonic (dzwonia, lecz nie mozna odebrac!!!). Oba telefony wykorzystuja 4 piny wtyczki RJ11.

PS jak rozpoznac telefon ISDN i czy ewentualnie z takim telefonem mozna cos zrobic w Polsce?? (watek telefonow ISDN przewijal sie w poruszanym temacie na Elektrodzie).

1 4
  • #2 01 Paź 2007 16:53
    Jack14
    Poziom 38  

Co do telefonów ISDN to już sam sobie odpowiedziałeś (wątek przewijał i przewija się nadal na elektrodzie).
    Telefony "końcowe" ISDN są (prawie) zawsze zakończone gniazdem typu RJ45 i czy to niemieckie czy polskie pracują zawsze prawidłowo (standard Euro ISDN z sygnalizacją DSS1)

ps

co do sposobu podłączenia pozostałych (możliwe, że uszkodzonych)telefonów to należy pamiętać o tym, że jeśli w tym gniazdku telefonicznym na którym go sprawdzasz działa zwykły przewidziany na rynek Polski telefon to do tego samego gniazda podłączasz RJ bez przeróbki (piny wew.) a do telefonu przywiezionego z Niemiec przerobioną (piny zew.)

Pozdrawiam

0
  • #3 01 Paź 2007 17:59
    sirigor
    Poziom 10  

Jack14 napisał:

ps

co do sposobu podłączenia pozostałych (możliwe, że uszkodzonych)telefonów to należy pamiętać o tym, że jeśli w tym gniazdku telefonicznym na którym go sprawdzasz działa zwykły przewidziany na rynek Polski telefon to do tego samego gniazda podłączasz RJ bez przeróbki (piny wew.) a do telefonu przywiezionego z Niemiec przerobioną (piny zew.)

Wydaje mi się to dość oczywiste co napisałes, no ale przynajmniej mamy jasność, że piszemy o tym samym. ;) postąpiłem dokładnie tak jak napisałes.

Dzięki za info odnośnie ISDN. Możliwe, że opisywane przeze mnie aparaty są po prostu uszkodzone (z tego co piszesz wynika, że na pewno nie są to aparaty ISDN).

Myślałem, że za podłaczaniem niemieckich telefonow w Polsce kryje się jeszcze jakaś inna magia niż tylko piny we wtyczkach. ;)

Pozdrawiam

0
  • #4 02 Paź 2007 19:29
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 02 Paź 2007 21:07
    PICIA
    Poziom 33  

dokładnie -sprawdzałeś czy mozesz wybrac nr nawet jak masz ciszę w słuchawce?? 9uszkodzona wkładka słuchawkowa)

0