Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Całkowite kasowanie starych sterowników - Problem.

karpios_44 01 Paź 2007 19:23 2836 8
  • #1 01 Paź 2007 19:23
    karpios_44
    Poziom 11  

Witam.
    Mam taki problem - Dostałem w prezencie Tuner TV, więc włożyłem go do komputera, Windows XP z SP2 wykrył nieznane urządzenie i poprosił o sterowniki, nie miałem oryginalnych więc podałem mu pierwsze lepsze znalezione w Internecie (nie sprawdzone). Odpaliłem program do obsługi i wszystko było dobrze, ale nie było dźwięku, więc postanowiłem zainstalować inne. Po kilku takich próbach okazało się, że pierwsze sterowniki były prawidłowe, a błędem samo podłączenie i ustawieni Postanowiłem więc usunąć Tuner z systemu (był w "Kontrolerach dźwięku, wideo i gier") i gdy znajdzie nowe urządzenie podać mu pierwsze sterowniki. I tu zaczyna się mój problem, a mianowicie za każdym razem kiedy wyszukuje nowych urządzeń znajduje Tuner lecz już pod nazwą, która została po poprzednich sterownikach, a podanie tych "właściwych" nic nie daje.
    I tu jest moje pytanie, jak bez formatowania dysku doprowadzić do tego, aby Windows wykrywał Tuner jako nieznane urządzenie ?

• #2 01 Paź 2007 19:33
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zaglądnij do katalogu: C:\WINDOWS\Driver Cache\i386
    Przechowywane są tutaj kopie sterowników.
    Zalecam ostrożność i skopiowanie zawartości katalogu w inne miejsce, a następnie skasowanie sterownika.

• #3 01 Paź 2007 20:49
    Bogdanor
    Poziom 27  

Zajrzyj tez do "dodaj usun" byc moze w ten sposob pozbedziesz sie niechcianych sterownikow.Jesli nie to patrz forestx i folder Temp w windows.

• #5 01 Paź 2007 20:58
    fakir62
    Poziom 9  

A może punkt przywracania systemu z przed instalacji, jakiś czas wcześniej?

• #6 03 Paź 2007 12:32
    karpios_44
    Poziom 11  

forestx napisał:
    Zaglądnij do katalogu: C:\WINDOWS\Driver Cache\i386
    Przechowywane są tutaj kopie sterowników.

Skasowałem sterowniki z folderu, uruchomiłem ponownie komputer, ale nadal jest to samo kartę wykrywa tak jak poprzednio.
    Ten artykuł z dobrych programów dotyczy sterowników znanych producentów, a karta jest FlyVideo, więc na liście je nie było, a w "Dodaj usuń" nie ma sterów bo ja to instalowałem przez "Menadżer urządzeń".

• #7 03 Paź 2007 13:03
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Użyj Regseekera: http://www.instalki.pl/programy/download/narzedzia_systemowe/RegSeeker.php - wyszukaj w rejestrze(zaznacz wszystkie opcje) FlyVideo i usuń wszystkie wyniki związane z tą kartą. Ponowne zainstalowanie sterowników będzie już przebiegać bez przeszkód.

• #8 05 Paź 2007 14:42
    karpios_44
    Poziom 11  

pidar napisał:
    Użyj Regseekera: http://www.instalki.pl/programy/download/narzedzia_systemowe/RegSeeker.php - wyszukaj w rejestrze(zaznacz wszystkie opcje) FlyVideo i usuń wszystkie wyniki związane z tą kartą. Ponowne zainstalowanie sterowników będzie już przebiegać bez przeszkód.

Niestety użycie tego programu nic nie dało, wprawdzie usunął wpisy z rejestru, ale z Windowsowskiego rejestru ("Regedit") robiłem to samo i nic nie dawało.

• #9 10 Paź 2007 22:38
    karpios_44
    Poziom 11  

Problem rozwiązał się sam, gdy sterowniki zainstalowałem z Setup'u. Dziękuję za wszelkie próby pomocy.

Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME