Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

sterownik do podajnika t這kowego

tofek 20 Lis 2007 20:57 267006 473
  • #301 20 Lis 2007 20:57
    kamil_Ziomek
    Poziom 20  

dzi瘯i. wszystko polutowa貫m i sprawdzi貫m i dzia豉 jutro za這輳 do pieca. A do regulacji temperatury jest potencjometr 10K ale to tak w nawiasie.

• Relpol
  • #302 20 Lis 2007 21:58
    rami8
    Poziom 20  

Do Waldek.rj...
    Po pierwsze my郵 瞠 zastosowanie czujnika w czopuchu b康 rurze ze spalinami mija si z celem...po kilku dniach si康zie na nim sadza i ciekawe co wtedy b璠zie pokazywa. To nie jest miarodajne. Ja mam czujnik w piecu i idealnie zdaje egzamin. Zadnych przedmuch闚 nie stosuj. Podajnik mam sterowany czas闚k i jak raz go ustawi tak sobie pracuje. Na ekogroszku palnik pracuje 3 minuty a stoi 6. Teraz przymierzam si do za這瞠nia zaworu mieszaj帷ego zobaczymy jakie b璠 efekty....

http://www.kostrzewa.com.pl/download.php?id=exe/203.exe

Dodano po 7 [minuty]:

Co do tego prostego regulatora to tak regulacja temperatury potencjometrem ale 瞠by pompa nie impulsowa豉 czyli nie za陰cza豉 si i wy陰cza豉 kilka razy na minut jest tam zastosowana histereza... Ustawiam temperatur zadan 35 stopni i tu histereza dzia豉 tak 瞠 przy np przy 37 pompa si za陰czy natomiast wy陰czy si dopiero przy 33.
    ...ps. ciesz si 瞠 schemat si przyda..pozdrawiam. :)

• #303 21 Lis 2007 20:41
    Pfemek
    Poziom 22  

Witam Pan闚 pisz帷ych w tym temacie.
    Mam kilka pyta, w徠pliwo軼i i szukam podpowiedzi.
    W moim domu jest stara instalacja CO z piecem w豉snej roboty (zrobi go m鎩 ojciec). Piec jest palony od do逝. Jako g堯wne paliwo stosuj trociny z drzewa sosnowego. Jeden do pe軟a na豉dowany piec (80% trocin 20% mia逝) starcza na maksimum trzy godziny i ponownie trzeba na豉dowa. Mo積a oczywi軼ie pali samym mia貫m b康 w璕lem ale chodzi o oszcz璠no軼i. Chcia豚ym do tego pieca dorobi sterownik aby cho troch zwi瘯szy czas pomi璠zy dok豉daniem. Piec ma chyba 5 lat i ojciec przy jego budowie my郵a o sterowniku i o regulacji procesu spalania za pomoc dmuchawy. Jednak jego konstrukcja nie zda豉 egzaminu i zrezygnowali鄉y z regulacji temperatury. Dzi dochodz do wniosku, 瞠 w moich warunkach by mo瞠 zda豉 by egzamin regulacja poprzez otwieranie/zamykanie drzwiczek popielnika. Nie chc zbytnio przebudowywa pieca a dorobienie zewn皻rznego mechanizmu regulacji drzwiczek to ma造 problem. Moje pytanie jest takie. Czy kto ju mo瞠 stosowa takie rozwi您anie i czy jest sens robi w og鏊e tak modernizacj..?

Pozdrawiam...

• #304 22 Lis 2007 08:53
    rami8
    Poziom 20  

Witam. Wszystko zale篡 od tego co powoduje 瞠 ten piec przy pe軟ym za豉dunku pracuje tylko 3 godziny. By mo瞠 paliwo ma za du篡 dost瘼 powietrza i spala si o wiele szybciej. Mo瞠 wystarczy zastosowa mechanizm termostatyczny kt鏎y b璠zie zwi瘯sza lub zmniejsza dost瘼 tlenu w zale積o軼i od temperatury na piecu i to wszystko. Mo積a to zrobi na dwa sposoby. Pierwszy mechaniczny za pomoc gotowych mechanizm闚 dost瘼nych w ka盥ym sklepie z armatur c.o. kt鏎y za pomoc 豉鎍uszka podnosi pokryw udost瘼niaj帷 dost瘼 powietrza b康 wymusi takie podnoszenie si這wnikiem elektrycznym i regulatorem temperatury. Nic tu trudnego nie ma.

• Relpol
  • #305 22 Lis 2007 12:37
    harlejowiec
    Poziom 25  

Mo瞠 s zbyt du瞠 straty ciep豉 poprzez niedocieplenie pieca. A druga sprawa to moze by za ma豉 moc pieca.

• #306 25 Lis 2007 15:34
    madziulek
    Poziom 16  

Witam

Kolego RAMI8 - pozwoli貫m sobie zmodyfikowa Tw鎩 rysunek, co my郵icie o takim rozwi您aniu??

Pozdrawiam

• #307 25 Lis 2007 15:54
    rami8
    Poziom 20  

No jak najbardziej prawid這we tylko trzeba wykombinowa miejsce gdzie b璠zie przelatywa popi馧 do popielnika.

• #308 25 Lis 2007 16:10
    madziulek
    Poziom 16  

My郵a貫m o takim rozwi您aniu!
    Jak by dysz kierowa造 strumie powietrza bezpo鈔ednio na palenisko!

• #309 25 Lis 2007 18:00
    posi221
    Poziom 11  

a co my郵icie o rozwi您aniu aby dmuchawa zaci庵a豉 ogrzane powietrze z czobucha, czy ktos z was to ju z praktykowa?

• #310 25 Lis 2007 21:54
    rami8
    Poziom 20  

No ja si bawi貫m w tym temacie. Jest to mo磧iwe tylko jest jeden k這pot. Nie mo積a pos豉 pod palenisku CO2 czyli konkretnie spalin bo z tego nic. Trzeba by by這 wykona pewn w篹ownic, kt鏎a by豉by ogrzewana z rury odprowadzaj帷ej spaliny i w闚czas grza豉by powietrze do nadmuchu. Do zrobienia ale czy warto??? :)

• #311 25 Lis 2007 22:22
    madziulek
    Poziom 16  

Ale czemu dawa pod palenisko CO2???
    Ja my郵 tak jak na rysunku o podaniu tlenu z dmuchawy kt鏎e podawane jest pod palenisko i "podnieca" ogie, m闚isz o spalinach pewnie 瞠by nie och豉dza ruszt, ale my郵, 瞠 na tak strat ciep豉 mog sobie pozwoli;)
    A jak najlepiej wykona podajnik?
    Ja mam pewn koncepcj tylko problem z tym 瞠 podawa這 by do g鏎nych drzwi a trzeba je otwiera 瞠by np przegarn望 lub rzuci drzewo?
    Masz jak捷 koncepcj na to?

Pozdrawiam

• #312 25 Lis 2007 22:32
    rami8
    Poziom 20  

M鎩 wcze郾iejszy post dotyczy tego powy瞠j a co do tej dyszy to ok...je郵i tylko popi馧 przeleci to na pewno zda egzamin. Co do podajnika to jeszcze zale篡 co on by mia podawa.. najprostszy jest podajnik tzw kieszeniowy i ten by tu pewnie mia zastosowanie. 奸imak podaje paliwo w linii prostej bez 瘸dnego kolana wi璚 nie trzeba tu jakich kosmicznych mocy... a i spalanie jest do嗆 dobre wi璚 my郵 瞠 tu takie co nale瘸這by zastosowa..

• #313 25 Lis 2007 22:51
    madziulek
    Poziom 16  

A m鏬豚y umie軼i szkic jak by to zrobi z tym kieszeniowym podajnikiem?
    Ja jutro wykonam szkic jak my郵a貫m 瞠by to zrobi i mo瞠 ocenisz co o tym my郵isz!?
    Ale w mi璠zy czasie naszkicuj mi ten o kt鏎ym my郵isz!!!

Pozdrawiam

• #314 26 Lis 2007 07:09
    posi221
    Poziom 11  

ja zrobi貫m podajnik na zawiasach podnoszony do g鏎y, bo powyzej drzwiczek zasypowych w kt鏎e wstawi貫m mam drzwiczki od wyczystki. Nie mam aparatu aby fotki porobi. A apropo palenia czym innym to mysle 瞠 i tak ci sie nie bedzie chcia這, ja tez mysla貫m 瞠 bede pali smieci i takie inne pozosta這軼i, ale wko鎍u pale samym mia貫m bo mi sie niechce dorzuca

• #315 26 Lis 2007 15:05
    madziulek
    Poziom 16  

A mo瞠 naszkicujesz jak wykona貫 sam podajnik, bo dzsiaj po pracy b璠 chcia co pokombinowa, a nie wiem jak to najlepiejzrobi
    Zaraz umieszcze zdj璚ie jak my郵e to zrobi!

Dodano po 18 [minuty]:

My郵a貫m mniej wi璚ej o takim rozwi您aniu, co o tym my郵icie?

PS. Sorki za jakos wykonania:)

• #316 26 Lis 2007 19:20
    posi221
    Poziom 11  

masz tu linka do tematu podajnika przy budowie swojego podajnika wzorowa貫m si na projekcie mariuszza79 tylko ja do nap璠u wzio貫m silniczek od wycieraczek od eskorta, tylko ramie silnika skruci貫m do 25mm, jak do tej pory daje rade.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...podajnik&sid=c5f9a9e7d1f73410a737b4caae305517

a co z moim pytaniem na temat podawania wst瘼nie podgrzanego powietrza z gor帷ego czobucha, ile ta tym mozna zyska?

• #317 26 Lis 2007 22:33
    sebo8877
    Poziom 10  

a co my郵icie o rozwi您aniu aby dmuchawa zaci庵a豉 ogrzane powietrze z czobucha, czy ktos z was to ju z praktykowa?

Ja mam takie rozwiazanie u siebie. Jest to wentylator wyciagowy kt鏎y przeciaga tlen na si貫 przez ca貫 "z這瞠 opa逝" i wpycha do komina. (to tak obrazowo)

Sebo8877

• #318 27 Lis 2007 09:20
    madziulek
    Poziom 16  

Witam

Robi貫m wczoraj sw鎩 patent i niestety nic z tego, zacina si bo nie jest wykonane zbyt dok豉dnie i zamiast ca貫go 雲imaka zamontowa貫m blaszki kt鏎e mia造 przepycha w璕il ale niestety!!!

My郵 teraz nad kolejnym patentem, mo瞠 by zrobi co na zasadzie podajnika 這patkowego, kt鏎y podawa by ze zbiornika opa do zsypu jak na rysunku??
    Mo瞠 kto ma inny pomys?

Pozdrawiam

• #319 27 Lis 2007 13:41
    mbhp
    Poziom 12  

Do Madziulek
    ja od listopada pracuje na podobnym patencie jak na zamieszczonym przez Ciebie obrazku.
    tylko troszke inaczej zamontowany do drzwiczek zasypwych.
    Mianowicie: w drzwiczkach mam wyciete okienko swiatlem odpowiadaj帷e przekrojowi rury w ktorej obraca sie 郵imak zakupiony na Allegro konec rury jest zaslepiony na koncu podajnika a wegiel dostarczany jest bokiem otworem w ruze podajnika z boku rura podajnika jest przyspawana r闚nolegle do drzwiczek czyli inaczej niz na Twoim obrazku.w srodku pieca od drugiej strony tych drzwiczek jest zrobiona pochylnia skierowana na palenisko po kt鏎ej zsuwa sie wegiel podany przez podajnik.
    piec posiada ruszta wodne, w璕iel na nie spada , w drzwiczkach popielnikowych zamontowana jest dmuchwa kt鏎a wraz z motoreduktorem sterowana jest org sterownikiem analogowym pewnej firmy ( nazwa sterownika i firmy na priv ewentualnie jak jestes zainteresowany widomo dlaczego...) motoreduktor zastosowany 0,18 kw 1obr/min dobrze sie zgrywa ze sterownikiem zasilanie motoreduktora 3 faz przez stycznik z tyu逝 takiego ze na 230V i kondensator nie chodzi wolno startowa i sie klinowa. Generalnie jestem zadowolony z efekt闚. mankament - rano i wieczorem musze pszegrzebac palenisko bo samo tak do konca sie nie oczyszcza z popio逝 i drugie raz na m-c musze czyscic piec bo zasyfia sie popio貫m kt鏎y zabiera dmuchawa wt豉czajac powietrze
    piec ogrzewa dom o powierzchni 125m2 zuzycie groszku ok 60kg na tydzien . gdyby cos s逝瞠 pomoc.koszt wykonania bez w豉snej robocizny:
    郵imak 120z
    motoreduktor 250z
    sterownik 150z
    troszke z這mu i beczka 200l stalowa jako zasobnik.
    Pozdrawiam

• #320 27 Lis 2007 16:03
    jjanusz
    Poziom 17  

mbhp

ile 60kg na tydzie!!!!!!
    co mi si zdaje 瞠 w lato

• #321 27 Lis 2007 21:51
    rami8
    Poziom 20  

No raczej przy 20 stopniach na zewn徠rz...no nie wiem jak u innych ale u mnie to zu篡cie jest nieco wi瘯sze.... :p..teraz pal czym gorszym ni np ekoret ale jako si pali...zu篡cie..hmmmm przez 2,5 mies 1,5 tony z tym 瞠 w nocy nie pracowa tylko by na czuwaniu...trudno przeliczy na kilogramy ale sami oce鎍ie....
    Co do konstruwowania slimaka (poprzednie posty) je郵i nie ma si odpowiedniego sprz皻u to pora磬a.....najszybciej i naj豉twiej kupi na allegro..w璕iel przy podawaniu na prawd stawia du篡 op鏎..... trzeba kawa blachy na zwojach i dobry motoreduktor.... :)

• #322 28 Lis 2007 11:05
    madziulek
    Poziom 16  

Niestety mog potwierdzi 瞠 je郵i chodzi o wykonanie 郵imaka we w豉snym zakresie to od razu dajcie sobie spok鎩:(
    Co do mojego podajnika to wykona貫m szufladkoway, ale troch zmodyfikowany ni podstawowy z uwagi na spore rozmiary w璕la i jak narazie sprawuje si bez zarzut闚, ale nie jest jeszcze wykonany do ko鎍a, narazie na pr鏏ach r璚znych.
    Jak wykonam do ko鎍a to si odezw jak si sprawuje!

Pozdrawiam

• #323 01 Gru 2007 18:00
    rami8
    Poziom 20  

Ja mam 郵imak wykonany w domowych warunkach i niestety tylko z blachy 3mm bo grubsz trzeba by by這 grza palnikiem. Jak na razie pr鏏owa貫m go na kilku rodzajach w璕la i dzia豉 bez zarzutu ale nie wiem jak b璠zie mia trwa這嗆...jednak na nast瘼ny sezon zamierzam kupi oryginalny z blachy 6 lub 8mm bo si obawiam 瞠 pewnego dnia mo瞠 nie wytrzyma obci捫enia... :(..teraz zakupi貫m w璕iel w grubszym sortymencie i podaje bez 瘸dnych problem闚 a jakie b璠zie zu篡cie to zobaczymy.... :) pozdrawiam.

• #324 01 Gru 2007 22:58
    leszczyna
    Poziom 11  

polecam sterowniki TECH z andrychowa

• #325 02 Gru 2007 10:07
    posi221
    Poziom 11  

Tak jak obiecywa貫m zdoby貫m aparat, jako嗆 nie najlepsza ale co wida. Nie zwrazajcie uwagi na wystaj帷e skrawki gazet z drzwiczek poprostu w這篡貫m aby silikon sie nie przyklei do pieca, kiedy smarowa貫m tawotem ale nie zdawa這 egzaminu. Jeszcze da貫m zdi璚ie miarkownika ci庵u kominowego. Dodatkowo, aby nacisk na t這k by niezale積y od za豉dowania w 鈔odku na wysoko軼i 10 cm od t這ka mam wstawionek徠owniki w rozstawie 8cm.

Za陰czniki:
  • #326 03 Gru 2007 12:15
    madziulek
    Poziom 16  

Witam

Czy m鏬豚y trosz zkonwertowa te zdj璚ia na troszk mniejszy rozmiar/?

Dodano po 16 [sekundy]:

Witam

Czy m鏬豚y trosz przekonwertowa te zdj璚ia na troszk mniejszy rozmiar/?

• #328 06 Gru 2007 17:43
    Krisstoferes
    Poziom 19  

Witam serdecznie.
    Zainteresowa mnie temat piec闚 CO kt鏎e mo積a niemal瞠 spotka w ka盥ym markecie budowlanym a konkretnie to co jest wewn徠rz nich.
    Z zewn徠rz 豉dne kolorowe a w 鈔odku pustka... tylko ma貫 okr庵貫 palenisko na kt鏎ym spala si paliwo dostarczane przez podajnik. Mam jedno WIELKIE pytanie dlaczego nad tym paleniskiem i wok馧 nie ma odbiornik闚 ciep豉, przecie tam jest najcieplej?

Pami皻am ze szko造 jak spawa貫m piece to ich konstrukcja by豉 tak skomplikowana, 瞠 spaliny zanim opu軼i造 piec i wpada造 w komin przeby造 d逝g drog, na kt鏎ej napotyka造 istny labirynt rur kt鏎e odbiera造 im ciep這, nawet ruszta by造 z tr鎩k徠nych grubo軼iennych rur przez kt鏎e przep造wa豉 woda. Te kt鏎e widz teraz maj g豉dkie 軼iany wewn徠rz paleniska, ruszta 瞠liwne (o ile je maj) a sprawno嗆 ich jest "niby" bardzo wysoka i s ekologiczne.

Wed逝g mnie jest to jawne oszukiwanie klienta, bo ich ceny s tak wielkie 瞠 chyba wola豚ym sam sobie pospawa taki piec ni p豉ci za tandet.

• #329 07 Gru 2007 09:10
    madziulek
    Poziom 16  

Co do konwerscji, to mo積a to zrobi ka盥ym programem, nawet paint-em zmniejszaj帷 jako嗆 zdj璚ia i przedewszystkim format na jpg i oczywi進e wielko嗆.

Krisstoferes-co do Twojej teorii to w sumie racja, bo sam pami皻am jak babcia w kuchni zastawia豉 wylot powietrza ceg豉mi, a teraz to jako w piecach nie t逝mii si energii

Pozdrawiam

• #330 07 Gru 2007 22:29
    Krisstoferes
    Poziom 19  

Mi nie chodzi o t逝mienie ale o odzyskanie jak najwi瘯szej ilo軼i ciep豉 z gor帷ych spalin.