Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik do podajnika tłokowego

tofek 08 Sty 2010 20:34 266103 473
  • #391 08 Sty 2010 20:34
    piatka22222
    Poziom 12  

Jak chcesz to mogę CI taki sprzedać!

• Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #393 09 Sty 2010 19:28
    piatka22222
    Poziom 12  

rami8
    Wstawienie podajnika w dolne dzwiczki nic nie dało miałeś racje. Trzeba sobie kupić inny piec.

Dodano po 7 [minuty]:

JAG
    Jeżeli możesz to doradź mi co mam teraz zrobić mama podajnik a piec mam nie odpowiedni i co tu robić ?????

• #394 09 Sty 2010 20:19
    rami8
    Poziom 20  

No szczerze mówiąc to sam miałbym problem wybrnąć z takiego kłopotu. Jak narysowałeś swój kocioł to od razu wiadomym było że nie będzie nawet jeśli dasz na dół. Jeżeli masz zamiar korzystać z tego paliwa przez najbliższe kilka lat to zrób nowy kociołek. Koszty będą ale skoro ma być tanie palenie to czemu nie. Mnie wykonanie kotła kosztowało około 1300 zł więc to jeszcze nie tragedia w porównaniu z oryginalnymi kotłami..Ogólnie całość 2000 w porównaniu do blisko 7000 za oryginał. Niestety palenie groszkiem przestało być tanie ale wygoda też się liczy.

• #395 09 Sty 2010 20:25
    piatka22222
    Poziom 12  

A możesz narysować jakiś schemat dokładniejszy tego pieca może naprawdę sam zrobię taki piec mam znajomego spawacza... To jeżeli możesz mi jeszcze pomóc tych schematem albo rysunkami to prosił bym bardzo z góry dziękuję..

• #396 09 Sty 2010 20:27
    rami8
    Poziom 20  

To jest rysunek poglądowy. Trzeba by wygrzebać gdzieś w necie tylko nie pamiętam kto ten piec robił. Nie wiem czy nie "Ogniwo". Jeśli znajdę zdjęcia czy jakieś dane to podrzucę. Zębiec wypuścił nowy kocioł. Może tym się sugerować.
    Jest to kociołek przystosowany do tzw palnika kieszeniowego, który działa bardzo podobnie do Twojego tyle że nie jest osłonięty od góry. U ciebie maksymalne ciepło wychodzi poziomo natomiast tutaj duża jego część pionowo do góry. Mój ojciec wstawiał taki palnik do swojego kotła i jak na piec 15 kW i domek około 90-100 m2 sprawował się bardzo ładnie również w testach z owsem.

• #397 09 Sty 2010 20:31
    piatka22222
    Poziom 12  

To fajnie czyli pozostaje mi czekać, a więc życzę miłego weekendu i gorących grzejników.

• #398 10 Sty 2010 18:52
    _JAG_
    Poziom 15  

Piec w miejscu gdzie płomień się styka bezpośrednio z blachą można wyłożyć szamotem.
    Moim zdaniem palnik ma za małą moc bo jakby miał odpowiednią to przy małej powierzchni odbioru ciepła następowałoby miejscowe wrzenie (bulgotanie lub strzelanie)
    Dolne drzwiczki są odpowiedniejsze dla żywotności pieca.

Z wymiarów, które podałeś wychodzi mi (na moje oko), że masz 15kW (góra 20kW) a to trochę za mało dla twojego budynku.

Ja palę ok 35-45 kg ekogroszku na dobę na 120m^2 (przy -10st) i dlatego myślę że palnik nie wyrabia (albo trzeba pogmerać w ustawieniach)

Jaka jest temperatura na wyjściu spalin? (można dotknąć ręką - 80st to norma)

W tej chwili na all.... można kupić używane piece na oo z palnikiem za 1200-1800zł.
    Piec na OO ma idealne parametry dla twojego rozwiązania i o wiele większą sprawność. Jedynie palnik dałbym niżej ale to chyba nie problem.

• #399 19 Sty 2010 00:52
    d_o_r_k_a
    Poziom 9  

Hej, proszę was o pomoc od dwóch lat mam piec z podajnikiem firmy SŁAWEX 35 kw ze sterownikiem TE-130. Jak był na gwarancji to panowie przyjeżdżali a teraz wypieli się na mnie. Piec nie osiąga temperatury spala tonę na 3tyg. Mój piec oszalał opału nie zmieniałam piec jest czyszczony co miesiąc. Nie mam pojęcia co się dzieje Sad Proszę o pomoc.

• #400 19 Sty 2010 07:08
    rami8
    Poziom 20  

Jest kilka możliwości. Napisz czy posiadasz zawór czterodrogowy, zastanów się czy na pewno nie zmieniłeś ustawień sterownika,być może za duży nadmuch, za mało paliwa, a może ci się przełączył na priorytet grzania ciepłej wody użytkowej, a tą masz ustawioną na wysoką temperaturę. Sprawdź wylot spalin do komina czy jest czysto. Jeśli kocioł masz czysty to jedyną prawdopodobną przyczyną nie osiągania temperatury jest zły skład mieszanki paliwo - powietrze.

Cytat z instrukcji obsługi : "Jeśli temperatura zmierzona czujnikiem c.w.u. obniży się poniżej wartość zadaną [Tz2] o wartość histerezy c.w.u. to wówczas
    zostanie włączona pompa c.w.u. i wyłączona pompa c.o. Kanał ten (sterujący pompą c.w.u.) jest kanałem priorytetowym, tzn. spadek temperatury w zasobniku (wymienniku) poniżej wartość zadaną, zawsze spowoduje wyłączenie obiegu wody c.o. i włączenie pompy c.w.u. Włączenie pompy c.w.u. jestrównoznaczne z automatycznym ustawieniem temperatury wody w kotle do poziomu o 15oC wyższego
    niż temperatura zadana (Tz2 + 15). Po osiągnięciu w zasobniku temperatury zadanej [Tz2]temperatura wody w kotle powraca do zadanej wartości [Tz1]. Wyłączenie (zablokowanie) tego kanału możliwe jest poprzez ustawienie minimalnej temp. zadanej [Tz2] lub poprzez odłączenie czujnika c.w.u."
    Sprawdź temperaturę Tz2 być może masz za wysoko ustawioną w porównaniu z kotłem. Pozdrawiam.

• #401 21 Sty 2010 11:04
    mopsio
    Poziom 2  

Dom ma około 200 m piwnica parter i poddasze mało było palone dopiero teraz 2 dni temu zacząłem palić temperatura.. w środku 10 stopni teraz jest 15. W tym domu jeszcze się nie mieszka bo nie jest wykończony i robiłem próbę czy da rady grzać jest do tego jeszcze bojler na wodę i podłogówka na korytarzu i w kuchni. Jak na razie na piecu jest 42 stopnie i nie bardzo chce więcej podskoczyć być może masz rację że pasowało by w dolne drzwi wstawić bo naprawdę dól pieca jest mizernie grzany. Na razie nie i jestem zadowolony z efektów będę próbował dalej. Spaliłem około 45 kg na dobę ale grzejniki są letnie przy tej temperatura.. na piecu i nie wiem czy wytrzymam nerwowo by dalej kombinować. pozdrawiam.

Dodano po 41 [sekundy]:

Dodano po 1 [minuty]:

Nie mam już pomysłu jak by to udoskonalić aby grzało tak jak należy jeżeli masz jakieś pomysły to proszę o pomoc i rady.

piatka22222- twój piec to chyba "Sas" ,mój znajomy pali w takim piecu ,takim samym palnikiem i wszystko jest ok. Ja też mam taki palnik i podobny piec jak wyrysowałeś i jest dobrze.Może za dużo wiatru?

• #402 21 Sty 2010 19:21
    torpedos78
    Poziom 12  

_JAG_, czy ja Cię dobrze zrozumiałem?Temperatura spalin 80 stopni Celsjusza na kotle węglowym?

• #403 21 Sty 2010 22:16
    piatka22222
    Poziom 12  

mopsio- Witam tak to jest SAS 23 kW to ja już nie wiem co może być nie tak... próbowałem kiedyś nei dawno u znajomego na jakimś piecu węglowym i też nie bardzo więcej niż 40 stopni uzyskałem, nie wiem w czym problem??? Jeżeli masz jeszcze jakieś pomysły proszę o rady z góry dziękuję za zainteresowanie.

Dodano po 57 [sekundy]:

Co masz na myśli za dużo wiatru???

• #404 22 Sty 2010 01:58
    obituary77
    Poziom 14  

piatka22222- jestem tu nowy pod wzgledem pisania postów, ale co do piecy to byłem serwisantem przez 2 lata kotłow w większości z podajnikami,
    Po pierwsze owies ma o połowę mniejszą kaloryczność niż np. ekogroszek
    Po 2 - gdybyś palił tradycyjnie w tym piecu węglem lub miałem to masz większy jednorazowo ładunek palącego się paliwa i o większej kaloryczności
    Po 3 - jak na powierzchnię 200 mk. do ogrzewania z wykorzystaniem to masz za mały piec, poniewaz nie ma w nim dużej ilości wody i pompa szybko wypchnie w obieg nagrzaną wodę
    Odpowiedni piec na taka powierzchnie to minimum 25 kW, chociaż ten twój też dałby rade gdybyś palił palnikiem na ekogroszek, przy czym gdy jest taka temperatura jak teraz na zewnątrz, to i tak podajnik częściej by chodził niż stał
    Co do wiatru , to jeśli masz za duży nadmuch to Ci nie spali wszystkiego owsa i bedzie on w popielniku po prostu ,

• #405 22 Sty 2010 20:42
    piatka22222
    Poziom 12  

Pisaniem postów się nie przejmuj ważne są informacje zawarte w nich. To wychodzi na to że muszę zrobić piec tylko potrzebuje jakieś rysunki żeby wiedzieć ile kupić blachy i jak ją pociąć, bo pospawać to nie problem, skoro byłeś serwisantem może mógłbyś mi pomóc w zbudowaniu pieca???
    Myślę że wiatr jest odpowiedni co do dawki bo po wypaleniu zostaje tylko taki biały pyłek, zresztą próbowałem już wielu ustawień, to jednak wina pieca. Dzięki za zainteresowanie pozdrawiam.

• #406 22 Sty 2010 21:00
    obituary77
    Poziom 14  

twój piec nie jest zły, jedyną wada jego jest mała pojemność wodna, jak przytoczyłeś 70 l, ja mam też zwyczajny na węgiel z dolnym spalaniem Pleszewski o powierzchni paleniska 2,6 mkw. i mocy 17kw ale pojemność wodna mam 150 litrów, ma to znaczenie bardzo duże, nawet na nalwyzszym biegu pompy jak dziś (temp. na dworze w okolicach minus 16 stopni bez najmniejszego problemu mam na piecu 70 stopni , a w domu 22

Zawsze stosujemy zasady pisowni polskiej; patrz p.15 regulaminu; patrz i stosuj
    mod - mirrzo

• #407 22 Sty 2010 21:04
    mopsio
    Poziom 2  

piatka22222-gdy jest za duży nadmuch to nawet studzi kocioł, już to praktykowałem.Tylko tak myślę ,skoro znajomi twoi mają taki palnik i działa to przecież wiesz sam o tym. Ja jak wspomniałem mam podobny palnik,nawet taki sam sterownik jak twój,wewnętrzna rura o średnicy 123 mm.Ten mój znajomy ma taki palnik jak mój,dom 170 m, lata 80,nieocieplony,instalacja centralnego też z tamtych lat.Prawda że zużycie ma dwa razy jak ja,ale cieszy michę bo czysto w kotłowni.

• #408 22 Sty 2010 21:06
    piatka22222
    Poziom 12  

To raczej tego co mam nie dam radę powiększyć lepiej nowy zrobić 70 stopni na piecu?? Ja mam teraz 45 i jest ciepło 20 stopni w domu ale na węglu a na owsie nie było by szans!

• #409 22 Sty 2010 21:09
    obituary77
    Poziom 14  

Jeżeli chodzi o budowę pieca, to z moich doświadczeń i obserwacji(również klientów), wychodzi na to że najbardziej oszczędnymi piecami z palnikami na paliwo stałe są piece z płomieniówkami.
    muszę trochę poszukać gdzie nie gdzie to schemat Ci podeślę.
    Pozdrawiam

• #410 22 Sty 2010 21:10
    piatka22222
    Poziom 12  

To chyba mamy taki sam ten palnik bo ja też mam 123 mm a po zewnątrz 160 mm.

mod - mirrzo

• #411 22 Sty 2010 21:12
    obituary77
    Poziom 14  

mam 70 bo ogrzewam garaż nagrzewnica wodną(dosuszają się elementy po malowaniu)

mod - mirrzo

• #412 22 Sty 2010 21:13
    piatka22222
    Poziom 12  

Było by super gdybyś ten schemat znalazł może w końcu bym się wyspał, to czekam z niecierpliwością z góry dziękuje.

Dodano po 1 [minuty]:

A czy w tym piecu z płomieniówkami można również palić normalnie węglem???

• #413 22 Sty 2010 21:17
    obituary77
    Poziom 14  

jak ma dodatkowy ruszt żeliwny lub lepiej wodny , to wszystkim
    tu masz linka z działaniem i budową takiego pieca http://www.ekocentrpphu.com.pl/dtech/kw.php

mod - mirrzo

• #414 22 Sty 2010 21:20
    piatka22222
    Poziom 12  

Ten deflektor w nosi coś do temperatury czy on tylko dopala żeby było ekologicznie??

• #415 22 Sty 2010 21:22
    obituary77
    Poziom 14  

dopala

mod - mirrzo

• #417 22 Sty 2010 21:30
    obituary77
    Poziom 14  

tez dobry typ pieca w wersji pionowej, ale musisz zrobić tak jak na rysunku z 4 pólkami

mod - mirrzo

• #418 22 Sty 2010 21:32
    piatka22222
    Poziom 12  

Ja chce ale z głowy to sobie nie wymyśle a nie ma od kogo wziąć tych wymiarów.

• #419 22 Sty 2010 21:45
    obituary77
    Poziom 14  

jak sądze jestes z okolic rzeszowa, tam akurat nigdy nie byłem słuzbowo w sprawie piecy, ale na pewno są punkty dealerskie z piecami
    w których możesz podejrzec budowę pieca

Dodano po 4 [minuty]:

mogę Ci zwymiarować taki pionowy z czterema pólkami , bo kumplowi taki kiedyś sprzedałem jak jeszcze pracowałem, tylko że on ma 3mkw. paleniska i palnik 25kW, a powiekszyc go na 4 mkw. i do palnika 38kw to juz pikuś

mod - mirrzo

• #420 22 Sty 2010 21:54
    piatka22222
    Poziom 12  

Jeżeli byś mógł to było by super, znaczy ja chce zrobić piec pod ten podajnik, ale żeby w razie czego zapalić też w nim normalnie węglem, a jaki ten piec byłby najlepszy i jakiej mocy i jakie budowy to ja za bardzo nie wiem taki tylko podejrzałem. Niby najlepszy jest wysoki z poziomymi półkami. Tak jestem z okolic Rzeszowa 25 km od Rzeszowa.