Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obroty, szarpanie silnika Peugeot 406 2,0 16v 97r coupe

EVERYMAN1 01 Paź 2007 20:59 3680 3
  • #1 01 Paź 2007 20:59
    EVERYMAN1
    Poziom 9  

Witam. Wiem ze temat niejednokrotnie poruszany, ale chciałbym prosić o pomoc w nietypowej usterce. Otóż przy biegu jałowym silnik trzyma obroty jakieś 950 - 1000 czyli ok, niestety cały czas zarzóca silnikiem (obroty nie pulsuja ale czuc jak na nadwozie przenoszą sie nierówności pracy silnika, jeszcze dziwniej jest kiedy utrzymuje na luzie 2100 obr - wtedy widocznie czuć i słychac ze silnik jakby przerywał. To samo dzieje sie i na paliwie i na gazie (sekwencja) ale na gazie jest mocniej odczuwalne.Podczas jazdy na równych obrotach na długiej trasie czuć co jakiś czas delikatne nierównosci pracy (jakby gubił co jakiś czas iskrę na ułamek sekundy) Dodatkowo kiedy podczas szybkiej jazdy na wys obr zdejmę szybko nogę z gazu auto zachowuje sie jakby ktoś nagle odciął paliwo lub iskrę. Wyczyściłem silniczek krokowy, zrobiłem adaptację, komputer diagnostyczny pokazuje tylko usterkę czujnika temp silnika. Co robić?

• #2 01 Paź 2007 23:33
    cardiag
    Poziom 30  

wymien ten czujnik.
    Sprawdzone świece i przewody?

• #3 02 Paź 2007 00:03
    lucik
    Poziom 17  

Tam nioe ma przewodów WN tylko cewka zespolona, która też może być uszkodzona ale na początek ten sprawdź ten czujnik i instalację czujnika.

• #4 02 Paź 2007 10:50
    dioda.tychy
    Poziom 12  

czujnik jedna rzecz, a nie zasysa gdzieś przypadkiem lewego powietrza ? ja mialem podobnie, że przy dodawaniu gazu szarpało i czasem gasł nawet jak był zimny, ale kolektor był nieszczelny (sprawdź szczelność na połączeniach )

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo