Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW E39 - nie działa prędkościomierz i "ekonomizer".

01 Oct 2007 21:36 4940 3
  • Level 15  
    Witam wszystkich mam taki problem po wymianie licznikow w bmw 520 rok produkcji 1999 kod silnika 20 6s 4 nie dziala predkosciomierz i "ekonomizer". Na starych zegarach nic nie dzialalo. Dodam jeszcze ze uszkodzony byl rowniez alternator. Moje pytanie gzdzie znajduje sie vss skrzynia automat i z skad brany jest sygnal na "ekonomizer". Samochod z szyna can. Moze ma ktos schemat elektryczny tego autka:) wielkie dzieki
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • User removed account  
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 15  
    ok dzieki za szybka odp ale nadal nie poruszam sie do przodu. Sygnal pewnie idzie z abs-u bo na moscie nic nie ma. A czy moglo sie cos stac z szyna can? Niestety posiadam tylko schemat w autodacie schemat elektryki silnika. Szyna can polaczone sa zegary abs z trakcja i TCM(transmission control module). Moje pytanie co zarzadza canem dodam ze abs dziala poprawnie brak bledow w sterowniku silnika i skrzyni.
  • Level 10  
    W BMW E39 od 98r syg. prędkości jazdy był z ABS. skoro niema problemu z abs-em to szukaj uszkodzonego przewodu syg. między ster abs a zegarami. pin 40 w ster abs (pod schowkiem) Pozdr.