Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Altus 140-obudowa/ janbo J-3AN-8 -zwrotnica;jakie g這郾ik?

02 Oct 2007 10:17 2708 9
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Amper_3
    Level 15  
    A nie my郵a貫 o tym, aby wstawi do nich oryginalne g這郾iki Tonsila. Te kolumny same z siebie graj dosy g這郾o. Jak na warunki domowe, to rzek豚ym, 輳 nawet bardzo. Nie mniej jednak co do barwy, to wedle uznania. Jak dla mnie bas m鏬 by schodzi nieco ni瞠j, ale wystarczy w這篡 w nie nieco pracy i efekt jest naprawd niesamowity. By這 ju o tym pisane.
  • Helpful post
    piku16
    Level 14  
    Oczywscie nie kupuj innych g這snik闚, bo to niema sensu kup orginalne g這sniki, i ja bym popracowa nad zmiona obudowy bo te tonsilowskie w starym wydaniu nie s zbytnio dobrze wykonane i z tego co pamietam strojona obudowa by豉 na ok 60Hz a mozna z tego tonsila wycisn帷 nizszy zakres czestotliwosci.
    User removed account
    User removed account  
    Amper_3
    Level 15  
    Musia貫 je nie幢e katowa, skoro si popali造. Podejrzewam, 瞠 to ten wzmacniacz nie by w stanie nad nimi zapanowa. Ju niejednokrotnie podawano na nie sygna powy瞠j 100W RMS i gra造 豉dnie.
    Ale mniejsza o to.
    Po pierwsze: Tonsil posiada jedne z lepszych g這郾ik闚 鈔ednio i wysokotonowych. Nawet nie mam odwagi por闚nywa je do STX. Poza tym maj one o wiele wy窺z skuteczno嗆 od STX.
    Po drugie : Owszem mo瞠sz wymieni w nich wzrotnice na zaproponowane prze Ciebie. Ja osobi軼ie nic nie mam do oryginalnych, ale maja ci璚ie o ile dobrze pami皻am na 6dB. Jumbo natomiast 12 i nieco inny podzia pasma. Nie mniej jednak wstawienie nowych zwrotnic pozwoli Ci zamontowa mocniejsze g這郾iki. Powiedzmy 30/80. Cho ja osobi軼ie zostawi豚ym tak jak jest.
    Po trzecie : Koledzy pisz帷 o zmianie obudowy mieli na my郵i zabiegi typu wzmocnienia powierzchni klejonych, wybicie siatek na bassrefleks'ach, poprawa wyt逝mienia. Ca趾owita wymiana okablowania i terminali. Nie ma najmniejszego sensu powi瘯sza litra obudowy. Lepiej zrobi now. Swoja drog niezabardzo wyobra瘸m sobie, jak mo積a tego dokona. Je郵i 幢e Cie zrozumia貫m, to przepraszam.
    Po czwarte : Aspekt ekonomiczny. Taniej wyjdzie zregenerowa wszystkie g這郾iki, ni kupi dwa STX, a po dokonaniu zmian, o kt鏎ych pisa貫m i wielu innych, kt鏎e napewno znajdziesz na forum. Kolumny te zagraj lepiej ni nowe robione na STX. Nie ok豉mujmy si, STX robi g堯wnie g這郾iki niskotonowe (dobre), ale posiadaj one ogromny apetyt na moc i nisk skuteczno嗆.
    Pozdrawiam i zostawiam Ci z tym do przemy郵enia.
    User removed account
    User removed account  
    Amper_3
    Level 15  
    Nie r鏏 tego sam. Profesjonali軼i robi to za ca趾iem przyzwoite pieni康ze. +Je郵i jest dobrze zrobiony to w豉軼iwie nie da si odczu r騜nicy w d德i瘯u. Za to zastosowanie nowej zwrotnicy b璠zie bardzo wyra幡e. Pami皻aj jednak, aby dokona wszelkich zabieg闚, o kt鏎ych pisa貫m. Sama wymiana okablowania znacznie zmienia d德i瘯. Jak by m鏬 poda szczeg馧owe informacje odno郾ie tego wzmacniacza. Czy 90 W to RMS? Nie ulega w徠pliwo軼i, 輳 one wytrzymuj bardzo wielkie moce, tylko musi by dobry wzmacniacz, kt鏎y nad nimi zapanuje. Sam osobi軼ie poda貫m 60 RMS i sie nawet nie zaj彗造. Koledzy z forum o wiele bardziej je katowali.
    Jeszcze odno郾ie naprawy. Na Allegro znajduj si wszelkie dost瘼ne elementy, ale jak pisa貫m lepiej zostawi to profesjonalist. Natomiast gwizdki z powodzeniem mo瞠sz zrobi sam. Wystarczy wymieni w nim cewki, koszt jednej to bodajrze 9zl. Pracy prawie wog鏊, a jaka satysfakcja i zaoszcz璠zisz jakie 30zl.(jak mniemam chcesz zrobi 4 kolumny).
    Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Amper_3
    Level 15  
    Powiem to tak. 30/80 posiada tak sam efektywno嗆, trzeba natomiast doprowadzi do niego wi璚ej energii. Tak wi璚 rezultaty nie b璠 znacznie odcz闚alne. Przyznaj, 瞠 80 schodzi o 20Hz ni瞠j, ale aby to dobrze odczu musia豚y zestroi obudow. W kwestii zwrotnic. Owszem mo瞠sz je zastosowa, maj lepsze ci璚ia 6/12/6/12 dB/okt. Lepiej to zabezpieczy gwizdek i 鈔edni przed uszkodzeniem.
    Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account