Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

foron VA861 sterowanie pompą

elektrofil 02 Paź 2007 11:18 960 1
  • #1 02 Paź 2007 11:18
    elektrofil
    Poziom 17  

witam. posiadam dość niemłodą pralkę która oprócz nagminnego palenia pompy nie wykazuje żadnych usterek a wrzucałem już do niej najbardziej dziwne przedmioty do prania.
    po spaleniu kilku pomp spaliło się wreszcie (tak: wreszcie!) sterowanie
    tą pompą i teraz jest załączana pstryczkiem, pompa sie już nie pali a to ten sam model których pralka kilka upiekła.

moje pytanie brzmi: skąd, (najlepiej prosto z układu scalonego(z jego nóżki- bo jeszcze ktoś mi opisze jak wywiercić otwór w procku itd..)) wyciągnąć sygnał włączania pompy. dalej puszcze to na tranzystor/przekaźnik i wreszcie nie będę biegał kilka razy podczas prania włączać pompy lub po czasie oglądać pulsujące "d3" na wyświetlaczu.

zlitujcie sie specjaliści, brudnych lompów nie zamierzam nosić, pranie lubie robić chociaż po roku biegania do pralki nadejszła wiekopomna chwila aby coś w tym ustrojstwie wreszcie naprawić.

0 1
  • #2 02 Paź 2007 22:48
    skryn
    Admin grupy AGD

Wywal tego starocia rodem z enerdefenu, zgodnie z prawem, do zakładu utylizacji.
    I kup, jeśli nie nową na raty pralkę, to gdzieś na alledrogo przyzwoitą maszynę, za niewielkie pieniądze.
    Tu Kolega prawie się zdecydował:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=832238

0