Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz do Hertz ESK 165S do 300 pln

02 Oct 2007 12:47 1503 8
  • Level 10  
    Witam posiadam wyżej wymienione głośniki lecz przydałoby się je czyms napędzić. Co zaproponujecie w tym przedziale cenowym? Może być używany. W radiu mam 2 wyjścia RCA więc lepiej chyba 2-kanałówca niż 4 w mostkach. W przyszłości będzie jeszcze jakaś skrzynka w bagażniku :) lecz może to być odleglejsza przyszłość :(.
  • Level 15  
    Za 300zł znajdziesz cały przekrój wzmacniaczy:
    od AUDISON SRX2 przez Alpine MRV-F405 po cały przekrój magnat'ów/mac'ów a nawet Crunch
  • Level 34  
    Witam.
    Do wyżej wymienionych dodam jeszcze Axton i Signat, (używane ofkors ;) )
  • Level 11  
    Witam. Mam pytanie odnosnie podlaczenia czy gdy kupilbym wzmacniacz proponowany w temacie: Alpine MRV-F405 on ma 2 x 100W @ 4 ohms (0.3% THD) w mostkach czy moge do takiego kazdego mostka (4 ohms) podlaczyc midbass i tweeter hertza razem? czyli 2 glosniki pod kazdy mostek? Czy bedzie to bledne podlaczenie i przez takie podlaczenie uzyskam 2 ohms a wzmacniacze nie obsluguja 2 ohms w mostku? :) ewentualnie czy jesli tak moge podlaczyc jak napisalem wyzej to czy lepiej jest zrobic wlasnie tak czy glosniej/lepiej bedzie jak sie podlaczy kazdy tweeter i midbass do osobnego kanalu we wzmacniaczu.

I czy ten wzmak napewno ruszy te hertze i dlaczego np. nie proponuje sie innych wzmacniaczy powiedzmy w podobnej cenie ale o wiekszej mocy rms? Wynika to z blednego podawania przez producenta danych i ten alpine v12 jest o wiele silniejszy od np. jakiegos carpowera? :) pozdrawiam i prosze o odpowiedz.
  • Level 13  
    zrobisz bi amp na tej alpince i bedzie perfekto :) tylko szkoda że hertz'e
  • Level 11  
    bi amp czyli kazdy glosnik pod jeden kanal tak?:) a nie bedzie to wtedy za slabe do tych hertzow? wychodzi okolo ~50-60 rms na kanal (nie pamietam juz ile ta alpinka miala). pozdrawiam.
  • Level 13  
    tak, tweetery pod np przednie kanały, reszta pod tylne, oczywiście ustawienie odpowiednie zwrotnic na wzmacniaczu
    ten alpine wciągnie nosem hertze ;) poradzi sobie z nimi bez problemu
  • Level 11  
    a jeszcze jedno pytanie czy lepiej wlasnie ten wybrac czy moze inny alpine v12 2 kanalowy(bo akurat leza mi chinche dietza i moglbym je wykorzystac chyba ze 4-kanalowka bedzie chodzic po podlaczeniu "jednych" chinchow:D) i tam podlaczyc dwa glosniki pod kanal i wtedy wyjdzie 2 ohmy i teoretycznie bedzie wiecej mocy na kanal i lepiej?:) pozdrawiam.
  • Level 18  
    A ja bym odradził alpine, ponieważ potrafi trochę ostrzyć i w połączeniu z ostrym tweeterem hertza możesz to tyć bardzo uciążliwe dla uszu.