Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omega B 2,5TD 95' skrzynia automatyczna.

Stary_Wilk 02 Paź 2007 14:46 4303 8
  • #1 02 Paź 2007 14:46
    Stary_Wilk
    Poziom 13  

Witam wszystkich zainteresowanych.
    Poniewaz od jakiegos czasu "walcze" ze skrzynia automatyczna AR25 w tytuowej omedze, doszedlem do takiego punktu gdzie wymagany jest schemat elektryczny tj. odcinek pomiedzy skrzynia, a komputerem...
    Teraz pare slow dotyczacych awarii:
    Uszkodzenie rozpoczelo sie spaleniem bezpiecznika 10A skrzyni automatycznej i przejsciem w tryb awaryjny. Niestety jego wymiana nie zakonczyla sie prawidlowym funkcjonowaniem skrzyni ani ponownym uszkodzeniem bezpiecznika. Po podlaczeniu komputera moglem tylko odczytac blad: "brak mozliwosci okreslenia polozenia dzwigni zmiany biegow". Dalsze proby naprawy rozpoczalem od selektora (bo na to wskazywalo). Po zdemontowaniu, wyczyszczeniu i ponownym zamontowaniu na mojej omedze nie wprowadzil zadnych zmian. Korzystajac z mozliwosci podmienilem go w omedze kolegi ale u niego bylo wszystko OK. Nastepnie dobralem sie do komputera skrzyni automatycznej (prawa strona za schowkiem pasazera), ktory wydaje sie sprawny, bo podmieniony inny nic nie zmienia. Kolejna czynnoscia byly pomiary na wiazce dochodzacej do selektora, w trakcie ktorych stwierdzilem w paru punktach jakby przywieranie do masy (plywajace paredziesiat omow). Probowalem wizualnie przesledzic ulozenie tej wiazki ale poddalem sie, bo musialbym rozlozyc pol samochodu. Rowniez nie stwierdzilem czy po drodze do tej wiazki nie sa podlaczone jakies dodatkowe czujniki, ktore moglyby wprowadzac jakies zaklocenia...
    Dodatkowo nie swieca diody informujace o polozeniu drazka :|
    Moze ktos mial podobny objaw lub wie co moze byc uszkodzone (albo ma schemat).
    Z gory dziekuje z pomoc.

0 8
  • #4 03 Paź 2007 10:36
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 03 Paź 2007 11:39
    bartek_j
    Poziom 35  

Turboklekot w omedze (tzw. "silnik z BMW") to akurat R6 ;)

Schemat omegi mozesz zguglac, sa na roznych forach omegowych itp. Przykładowy link, chyba pierwszy z guglownicy:

http://www.kamena.neostrada.pl/bestiales.pl_schematyb.zip

Ale tak jak przedpiszca pisze, pawdopodobnie wiazka pomiedzy selektrorem a kompem uwalona. Jak ci sie nie chce pod auto włazić to zrób na podstawie schematu na próbę wiązke "na drutach" i puść ją "linią napowietrzną" ;)

0
  • #6 03 Paź 2007 12:05
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 19 Gru 2008 12:03
    AND22
    Poziom 2  

Usterka będzie przy drążku :D

0
  • #8 29 Paź 2013 19:14
    Jam58
    Poziom 1  

Witam :D Jestem z Polkowic i mam ten sam problem mechanicy już wymienili skrzynie bo tak ocenili brak mozliwośco jazdy na D a problem został teraz wymieniłem Pozycjoner i jak paliło bezpiecznik tak pali dodaje że jak z neutrala zapale i włączam biegi do przodu wszystko jest OK a dopiero jak wajche przesune na wsteczny to pali bezpiecznik rarunku jak ktoś to czyta bo już 1600 wpakowałem a problem pozostał i jestem ciekaw jak kolega ze Szczecina sobie poradził

0